Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kouzlo venkovské kuchyně na chalupě

Kouzlo venkovské kuchyně na chalupě

Zatímco nás zařizování kuchyně v městském bytě může snadno zlákat k jednoduchosti a ryzí praktičnosti bez většího důrazu na osobní vkus, se stylem venkovské kuchyně si můžeme pohrát dosyta. Taková kuchyně na chalupě totiž otevírá mnohem prostornější cestu možností, díky jejichž využití se můžeme vrátit do starých dobrých časů – s vůní venkova a domácké kráse skryté i v tom sebemenším detailu.

Lidová otevřenost

Stejně jako k sobě tehdy měli lidé blíže, má k sobě ve venkovské kuchyni blíže i každé její vybavení. Není nijak striktně odděleno, a tak může mnohem svobodněji zasahovat do celkového prostoru chalupy. Platí to zejména pro otevřené kuchyňské skříňky a police, díky kterým se jinak v bytě běžně skryté nádobí stává zároveň malebnou dekorací. Ozdobné nádobí, staronové kuchyňské náčiní a různé rustikální úchyty na jeho zavěšení, to vše pak udává jasný a tolik útulný tón celé kuchyni. Protože každý má však nějaké to malé tajemství, do venkovské kuchyně na chalupu se sluší zakomponovat i několik uzavřených skříněk, které zas dokážou zaujmout zajímavou texturou dřeva nebo lakem v příhodných pastelových barvách.

Kopie starých dobrých časů

Pokud si chcete na chalupě navodit atmosféru starých dobrých časů, je třeba nejen interiér kuchyně co nejlépe připodobnit původní oblastní architektuře. Kromě dobových záznamů vám tak mohou pomoci i místní skanzeny, které vám dodají notnou dávku inspirace i odvahy pro proměnu vaší kuchyně na chalupě.

Kouzlo venkovské kuchyně na chalupě

Jak už tedy bylo zmíněno, základem venkovské kuchyně je vedle několika málo uzavřených skříněk sestava otevřených polic doplněných o speciální díly se zarážkami, které současně fungují jako odkapávač. Nejčastěji tak do nich ukládáme talíře, poklice, ale častokrát i tak půvabné malované hrnky.

Jestliže má být součástí kuchyně také ostrůvek, pak jsou velice efektní volbou ze stropu zavěšené rámy, na které lze pokládat nádobí, zavěsit kuchyňské náčiní či dekoraci. Díky tomu, že jsou ty nejdůležitější věci na vaření všude a viditelně kolem nás, získá kuchyně mnohem osobitější a vřelejší ráz než je tomu v kuchyni klasického bytu. Navíc máme všechno po ruce.

Kuchyně v souhře s přírodou

Výsledný přívětivý charakter venkovské kuchyně podtrhne zejména využití přírodních materiálů, které jsou opět typické pro oblast, ve které chalupa stojí. Své bohaté uplatnění tak zde najde zejména na chalupách tolik oblíbené dřevo, ale také kámen či keramika. Té lze přitom využít jak v podobě malovaných hrnků, tak v podobě keramických obkladů mezi kuchyňskými skříňkami. Keramická dlažba sluší na chalupách i podlaze, ale rozhodnout se můžete i pro dřevo.

Jestliže chcete jinak čistě přírodnímu vzhledu vaší venkovské kuchyně vdechnout trochu hřejivých barev, vyhrejte si s lakováním dvířek u skříněk a barevně slaďte i závěsy, přehozy, deky, utěrky, chňapky, ubrusy a prostírání. Do podobného odstínu a stylu laďte i osvětlení a nezapomínejte ani na aromatické svíčky a květiny.

Teprve pak bude atmosféra vaší nové venkovské kuchyně dokonalá a vy se budete moci konečně vrhnout třeba na nějaký ten časem zaprášený recept...

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock