Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak na kuchyni podle Feng Shui

Jak na kuchyni podle Feng Shui

Nejen podle Feng Shui je kuchyně srdcem domova. Prochází přes ní životní energie do domu, ovlivňuje zdraví, hojnost i životní styl rodiny. Právě kuchyně odráží rodinné štěstí, protože kvalitní jídlo reflektuje bohatství rodiny a problémy v kuchyni mohou výrazně ovlivnit celou vaši rodinu. Poradíme, jak kuchyni podle Feng Shui.

Feng Shui je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem okolního prostoru a vlivu na člověka. Jde o udržení správné rovnováhy energie, důležité pro všechny zásadní oblasti lidského života. Zlepšení těchto energií vede k daleko šťastnějšímu a zdravějšímu životu. A právě přes kuchyni prochází důležitá životní energie.

Kuchyně podle Feng Shui

Základ je čistota a o kuchyni to platí dvojnásobně. K udržení nejlepší energie je čistota základ, ruku v ruce s ní jde i uspořádání nádobí, potravin a nábytku. Špinavá a chaotická kuchyň ovlivňuje negativním způsobem schopnost pracovat a proudí přes ní strnulá energie. To se negativně odráží v práci a výdělku. Úklidem domácnosti si děláte úklid i sami v sobě, což vám otevře dobré proudění energie, bude se vám dařit a zvýší se příjem vaší rodiny.

Dobré proudění energie podpoříte i výmalbou. Bílá barva symbolizuje čistotu, ve spojení s jemnými pastelovými barvami dodáte kuchyni harmonii. I doplňky volte s barevným záměrem: červená symbolizuje oheň, modrá vodu. Pokud se pro jednu z barev rozhodnete, určitě volte i protiklad tak, aby obě barvy byly v rovnováze a žádný z živlů neměl nad tou druhou převahu. Vždyť ve Feng Shui jde především o vyváženost harmonie, aby nedošlo k disharmonickému toku energií, které mají vliv na náš život.

Jak na kuchyni podle Feng Shui

Zelená energie

Rostliny ve Feng Shui jsou obecně velmi dobrou volbou, je to element dřeva, který symbolizuje růst a rozvoj, přináší rovnováhu a klid. Dejte si rostlinu na kuchyňský stůl, parapet, kuchyňskou linku nebo tam, kde to bude možné. Ovšem pozor, živé rostliny zrcadlí vztahy v rodině, proto se o své rostliny dobře starejte, aby se jim dařilo. Živé rostliny se nesnažte nahradit suchou vazbou. Suché rostliny nemají žádnou energii a jejich použití ve Feng Shui se nedoporučuje.

Pozor na sporák, je symbolem bohatství a pokud není v dobrém stavu, naznačuje to problémy s prací a tím i finanční oblasti. Měl by se využívat, jestli doma sporák nepoužíváte, vařtě na něm občasně alespoň vodu na čaj. Dřevo podporuje oheň, v bezpečné blízkosti sporáku by měla být umístěna rostlina.

Vyvarujte se chyb

Dejte si pozor na častý neduh, který se v domácnostech stále objevuje. Hromadění. Hromadění nábytku, oblečení a věcí, které by se mohly jednou hodit. Uvědomte si, že váš domov není skladiště, a to ani v případě sklepů, půdy a komor. I když nepořádek nevidíte, stále ovlivňuje kvalitu vašeho života. Projděte si pečlivě kuchyň, špíz a vše nepotřebné zlikvidujte. Vyměňte nezdravé a staré potraviny za zdravá a přírodní, zejména ovoce a zeleninu. Prošlé potraviny domů nepatří vůbec. 

I přes všechny poučky je důležité, abyste se v kuchyni cítlili dobře. Pouze jídlo připravované s láskou zaručí, že s ním předáte tu správnou energii členům rodiny. 

Štítky: kuchyně Feng Shui

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Bioplynová stanice do vašeho domova

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock