Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům plný zajímavých detailů, které tvoří nádherný celek

Dům plný zajímavých detailů, které tvoří nádherný celek

Zajímavý interiér je plný doplňků, barev i textur, které spolu patřičně ladí. Na zdi byl použit inovativní materiál, který jí dává zajímavou formu i texturu. Za pozornost stojí řešení úložných prostor, které působí jako skryté ve stěnách. Kombinací výše zmíněného bylo dosaženo dokonale harmonického interiéru. Jak se vám líbí?

Rodinný dům je rozdělen do tří pater: v přízemí je garáž, šatna a technické zázemí, v prvním patře je obývací část s kuchyní a jídelnou a východ na terasu se zahradou a ve druhém patře jsou pokoje se šatnami a koupelnami. Výchozím bodem bylo navrhnout moderní interiér, který bude pohodlný a funkční zároveň. Architekti vsadili na speciální cementovou vyzdívku, která svou povrchovou texturou a nerovnoměrnou barvou vnáší do prostoru něco navíc. Na rozdíl od tohoto tmavého, těžkého a texturovaného povrchu se v celém domě objevují jednoduché linie a světlé dřevo. Protože vestavěné skříně nemají výrazné úchyty, vytvářejí při zavření jednotný povrch, který vnáší do interiéru potřebnou dynamiku. V interiéru na žádost majitelů převládají přírodní a jemné barvy s výraznou černou. Je možné vidět různé odstíny šedé, dřevěné, skleněné a černé.

Tenké linie a geometrické vzory

Nad jídelním stolem visí reflektory, které jsou dokonale ozdobené zajímavým geometrickým poskládáním kabelů. Podobný vzor se opakuje nad schodištěm, kde kabely vytvářejí ještě složitější trojrozměrnou strukturu. Tenké linie a geometrické vzory lze vidět také na tapetách, keramice, kobercích, přehozech, dekorativních polštářích a dalších dekorativních doplňcích. Na jednotlivých polštářích vyčnívá geometrický vzor trojrozměrně, aby připomínal japonské origami. Světla v ložnici také připomínají japonský styl. Materiál připomínající pergamen je poskládán a složen do stínidel lamp. Lampy jsou většinou malé, které svým jemným, teplým světlem vytvářejí příjemné celkové osvětlení. Na schodišti je objem prostoru vyplněn tenkými kovovými geometrickými těly lamp. Podobná světla od stejného výrobce jsou nad jídelním stolem, kde se složení geometrických obrazců z tenkého kovu částečně opakuje.

Dům plný zajímavých detailů, které tvoří nádherný celek
Foto: Blaž Zupančič

Zajímavé jsou i obklady v koupelně, i když jsou to keramické dlaždice. V hlavní koupelně je zeď za umyvadlem obložena keramikou, kterou navrhla slavná španělská designérka Patricia Urquiola pro Mutinu. Díky svému malému vzoru působí unikátně, protože spáry mezi dlaždicemi jsou minimální. Barva i minimální spáry přispívají k pěknému pozadí kruhového závěsného zrcadla na záchodě a netradičního umyvadla v koupelně. V koupelně pro mládež je však zeď za umyvadlem lemována nepromokavou tapetou, která vytváří světlý vzhled s tenkými černými linkami na světlém podkladu.

Aby byla hojně použitá černá trochu vyvážena, je v interiéru dostatek světlého dřeva, a to především na podlaze, schodišti a v jednotlivých detailech na nábytku. Pro obývací část s kuchyní, jídelnou chtěl majitel odolnější podlahovou krytinu, protože z těchto místností je průchod na terasu se zahradou a letní kuchyní. Proto byly položeny velké žulové dlaždice, které podle architektů dobře zapadnou k ostatním materiálům. Pro venkovní terasy používali dřevěné kompozity, které nevyžadují velkou údržbu a nemění barvu na slunci.

Foto: Blaž Zupančič
Zdroj: www.detajl-celota.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock