Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Minimalistický interiér

Minimalistický interiér

Minimalismus dnes doslova hýbe světem a odráží se snad ve všech aspektech našeho života. Jinak tomu není ani v interiérovém designu. Základní myšlenkou minimalismu je vlastnit pouze to, co opravdu potřebujete. Nekupovat zbytečné věci, které stejně za nějakou dobu přestanete používat, nosit či využívat. Je to životní styl, který stojí za očistou jak vašeho domova, tak i vašich myšlenek a životního postoje. Prostě méně je více.

Jednoduchost a čistota

V interiéru jde hlavně o vzdušnost, jednoduchost a čistotu. Dále jsou klíčové kvalitní materiály a prosté linie nábytku. Minimalismus využívá maximum prostoru a minimum věcí, proto byste měli při zařizování minimalistického bydlení myslet především na to, jaké druhy nábytku budete skutečně využívat a to co možná nejdéle, proto raději investujte do kvalitního kousku od designéra, než do levnějšího z nábytkového řetězce.

Co se materiálů týče, základem je dřevo. Skvěle zapadne i dřevo neopracované v kombinaci např. s betonem. Nebojte se využít i kamenné materiály, sklo či kov. Doslova epesní záležitost je holá stěna s odkrytými cihlami, která je natřená na bílo a prkenná podlaha k tomu.

Minimalistický interiér a barvy

V minimalistickém interiéru moc pestrých barev nehledejte. Tu se využívají barvy především neutrální a tlumené. Základní škálu tvoří bílá, šedá, černá a hnědá. Pokud potřebujete interiér nějak oživit, zkuste sáhnout po pudrových či matných odstínech. Všeho s mírou ale. Stačí jeden, dva výraznější doplňky a máte vybarveno.

Vyvarujte se také přílišným dekoracím. Těžké závesy též vynechejte a raději nechte okno odkryté. Čím více světla, tím lépe. Pozor také na květinové vzory, či různé ornamenty. Ty už do minimalistického interiéru rozhodně nepatří. Raději se zaměřte na jeden velký obraz, živé květiny, originální polici či zajímavý koberec. Umění má rozhodně do minimalistickém interiéru dveře otevřené. 

Minimalistický interiér
Minimalistický interiér
Minimalistický interiér
Minimalistický interiér
Minimalistický interiér
Zdroj: schueco.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock