Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dětský pokoj pro budoucí žačku

Dětský pokoj pro budoucí žačku

Už v pondělí 27. ledna je pro vás připravena premiéra dalšího dílu nové série pořadu Jak se staví sen – extra! Tentokrát se podíváme na proměnu stávajícího bydlení pro babičku a vnučku, o kterou se babička díky utrpení v rodině stará už od jejích jedenácti měsíců. Podaří se designérům Andree Hylmarové a Marku Povolnému vykouzlit krásný a praktický domov pro tuto sympatickou dvojici?

Série rodinných neštěstí

Do pořadu Jak se staví sen – extra přihlásila paní Bohumilu její známá. Věděla totiž, že je na výchovu své vnučky docela sama, a tak se rozhodla vzít jí něco z jejího údělu. Než došlo k sérii rodinných neštěstí, vychovávala malou Kristýnku a jejího bratra z prvního manželství Kristýnina maminka spolu se svým přítelem. Ten měl ale špatnou pracovní morálku, a tak se brzy dostal do dluhů a nakonec i do vězení. Při návštěvě svého partnera ve vězení však Kristýninu maminku postihla mozková mrtvice. Zemřela a zanechala po sobě malou Kristýnku a dospělého syna. Ten šel bydlet ke svému biologickému otci, zatímco Kristýnka zůstala u babičky Bohumily. Otec Kristýnky totiž krátce po návratu z vězení spáchal sebevraždu. Ani babička Bohumila však neměla lehký život. Rozvedla se s prvním i druhým manželem. Ten druhý rád holdoval alkoholu a stal se z něj bezdomovec. Vedle dcery, o kterou paní Bohumila přišla, má naštěstí ještě syna, který jí rád v průběhu proměny bydlení poskytne azyl.  Tato bývalá prodavačka, která je zároveň v důchodu a na mateřské dovolené, si totiž nový a lepší život určitě zaslouží. A s tím úzce souvisí i proměna jejího a vnuččina společného bydlení.

Původní bydlení

Stávající byt babičky a její vnučky není právě v utěšeném stavu. Působí stísněně a chaoticky. Paní Bohumila, jak už to tak u dobrých duší bývá, by si přitom nejvíce přála pěkný a praktický dětský pokoj pro Kristýnku, budoucí žačku. Ta doteď spala s babičkou v ložnici, která zároveň plnila funkci dětského pokoje. V ideálním případě by tak mělo vzniknout zbrusu nové holčičí království s postelí jako pro princeznu, pořádnými úložnými prostory a herním koutkem, který se později promění na koutek studijní. Designéři se však shodli i na tom, že pokoj jenom pro sebe by měla mít také babička Bohumila. Ta sice nechala zrekonstruovat koupelnu a po rozvodu koupila i nějaký ten jednodušší nábytek, na proměnu pokojů pro ni a pro vnučku jí však už nezbyly peníze. V bytě panelového domu se tak nachází koupelna a toaleta s vyzděným a zrekonstruovaným jádrem, malá kuchyňka, ještě menší šatna, obývák s herním koutkem a ložnice. Podaří se architektům vykouzlit z tohoto neutěšeného a stísněného prostoru krásný domov, ve kterém už smutek nebude mít místo?

Dětský pokoj pro budoucí žačku

Nový dětský pokoj i ložnice pro babičku

Designéři se s výzvou poprali s nadšením a citem pro ladění tón v tónu. A nepustili se pouze do vytvoření nového dětského pokoje a soukromého prostoru pro babičku. Velkou proměnou si totiž prošla také kuchyně a obývací pokoj. Právě do něj totiž přesunuli pokoj pro Kristýnku. Co se týče dispozic, nebylo třeba velkých zásahů. Jako oříšek se však ukázaly podlahy napříč místnostmi, kterým bylo třeba dát jednotný ráz. Výsledkem jsou tak světlé vinylové podlahy v dekoru běleného dubu. Byt získal novou tvář také díky novým úložným prostorům. Pokud jde o dětský pokoj pro Kristýnku, ten je stejně jako ostatní místnosti laděn tón v tónu a dává vyniknout příjemné barevné kombinaci tyrkysové a okrové. V dětském pokoji je patrný dotek skandinávského stylu a také důraz na praktičnost. Malé princezně totiž nebude sloužit jen nyní, ale také v průběhu dalších let. Tomu jsou uzpůsobeny mimo jiné rozměry psacího stolu či postele. Také ložnice pro babičku působí příjemně svěžím dojmem. Stísněné a tmavé prostory zaplněné nespočtem zastaralých bytových doplňků jsou zkrátka ty tam. Byt tak prokoukl nejen díky stylovému sjednocení, ale i díky provzdušnění. Nachází se v něm už jen to podstatné, zatímco zbytek, na který babička s vnučkou nedají dopustit, je skryt za dvířky.

Z proměněného bytu paní Bohumily a její vnučky Kristýnky vyzařuje harmonie, klid a pocit štěstí, na který obě dvě tak dlouho čekaly. V kombinaci bílé, okrové, kávové a šedé barvy vznikl domov příjemně rozbitý tyrkysovými a žlutými akcenty. Další proměna pořadu Jak se staví sen – extra je tak u konce a vy už se můžete pomalu těšit na další.

Štítky: jak se staví sen

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock