Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Casa do Lago v Brazílii

Manželé s dospělými dětmi zatoužili po klidnějším tempu a jemu odpovídajícímu bydlení. Od snů nebylo daleko k činům. V kouzelné brazilské krajině tak vyrostla úchvatná letní rezidence, která přináší zážitek spojený s dynamickým přechodem mezi interiérem a exteriérem.

Působivé stavení rustikálního stylu se nachází uprostřed vzrostlých stromů a keřů obsypaných fialovými květy. Toto romantické zátiší umocňuje krásu letního domu, který den co den vede dlouhé rozhovory s krajinou. Notují si při poledním žáru i v okamžiku, kdy oblohu prozáří hvězdy. Casa do Lago je zkrátka jako stvořený pro zpomalené tempo života a pro kochání se čarokrásnou přírodou, která do interiéru vnáší své voňavé paprsky.

Letní dům v rustikálním stylu

Toto svěží bydlení v Alvorada do Sul vzniklo pod taktovkou architektů z brazilského studia Solo Arquitetos. Využili pěkného pozemku nedaleko řeky Paranapanema a dům do něj zasadili v souladu s přírodním postředím. Výhledy na mokřady a les umocňují exotický ráz Casa do Lago, který příhodně doplňuje přitažlivý rustikální styl. Společenská část domu vypráví poutavý příběh ze starých časů. Byla totiž postavena z cihel z bývalé továrny ve vlastnictví rodiny. Tyto cihly tak díky upcyklaci – opětovnému použití vyřazeného materiálu bez jakékoliv transformace - posloužily ke stavbě nového domu. Vedle těchto cihel s historií zaujmou také kameny, které byly použity ke stavbě soukromé části. Obojí přitom spolu díky teplé cihlové barvě příjemně ladí, což platí i pro dřevo, které tuto materiálovou kompozici vhodně doplňuje.

Útulný interiér letního domu

Rezidence je díky použitým materiálům a zvolenému designu velice otevřená a vzdušná, až připomíná spíše pavilon, v němž se stírá hranice mezi interiérem a exteriérem. Dům je rozdělený na dvě části – společenskou a soukromou. V interiéru zaujme především praktická kuchyně propojená s velkorysou jídelnou. Stolování v tomto velkém otevřeném prostoru musí být opravdu zážitkem. Tato zóna je navíc plná slunečních paprsků a výhledů do zahrady. Překrásnou podívanou nabízí také ložnice. Obnažené bílé cihly spolu s dřevěnými obklady v ní vytvářejí úžasné místo pro odpočinek. Přestože je interiér ložnice zařízený v minimalistickém stylu, vybrané materiály zde navozují velice útulnou atmosféru. Opravdovou pastvou pro oči je však úchvatný výhled do zahrady, na bazén a řeku.

Dům v přímém spojení s přírodou

Pohled na dům z příjezdové cesty ukazuje jeho střídavé polohy zasazené do mírného svahu. Důkladná práce s terénem je patrná na každém rohu. Velkou roli zde hrají stromy a keře vytvářející romantická zátiší. To platí mimo jiné pro působivý dřevěný altán s výhledem na řeku a se stromy v zádech. Pro své majitele představuje dokonalé místo pro setkávání se nad dobrým jídlem a tématy hodné sdílení. Je příjemně vzdušný a plný slunce. Také v něm se dostávají ke slovu zvláštní kameny. Jakmile slunce začne pálit přespříliš, stačí sejít pár kroků a smočit tělo v bazénu. Lehátka u něj pak ráda poslouží k odpočinku.

{reklama-0}

Casa do Lago je ztělesněním snu o luxusním letním bydlení, které slouží jako hojivý balzám na všechny starosti světa. Tento neobyčejný dům obklopený bujnou zelení a prostoupený paprsky slunce vychází vstříc pomalému tempu života svých majitelů. Vítá jej a ukazuje, že dům nemá být tmavou kobkou, ale přívětivým prostorem otevřeným přírodním krásám i žáru poledního slunce...

Zdroj: https://www.dwell.com/home/casa-do-lago-or-lake-house-2561f245

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock