Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Béžová barva v interiéru? Hodí se kamkoliv!

Béžová barva v interiéru? Hodí se kamkoliv!

Ačkoliv se mnohým lidem líbí zejména výrazné barvy, do svých domovů vpouští zejména neutrální, pastelové a jemné barvy; které se neokoukají tak brzo, jako je tomu u těch výrazných. Jednou z nejvíce používaných barev je béžová, na kterou se dnes spolu podíváme.

Co je vlastně béžová barva?

Pro každého z nás může mít béžová barva trochu jinou podobu. Pro někoho je to barva vanilkové zmrzliny, pro jiného zase barva slonovinové kosti. Tak či onak, jde o kombinaci bílé a žluté, kdy jejich smícháním vznikne krémová barva, do níž lze přimíchávat i mírné množství hnědé, díky čemuž získáme barvu připomínající cappuccino.

Kombinace s nábytkem

Béžová barva je ideální pro každého, kdo si chce svůj domov vést harmonicky a v přírodních tónech. Béžově vymalované interiéry jsou nejčastěji kombinovány s nábytkem z tmavších odstínů dřeva (například ořech či třešeň), kdy je to lepší varianta než kombinace se světlým nábytkem. Béžovou lze považovat za jakousi náhradu běžně používané bílé barvy.

V současnosti se béžová barva nepoužívá jen na výmalbu, ale i na nábytek – jde zejména o dvířka skříněk. Málokdo si celou místnost vymaluje pouze jednou barvou, navíc u béžové by se nám mohl interiér zdát mdlý. Proto je vhodné tuto barvu používat například na jednu či dvě stěny. Pokud použijeme tuto barvu na všechny stěny, je lepší, pokud je ozvláštníte nějakým vzorem.

Béžová barva v interiéru? Hodí se kamkoliv!

Na podlaze i na stěnách

Béžová barva se setkává s oblibou, i co se týče jejího použití na podlahy či obklad. Podlaha dělaná v béžových tónech bude působit čistě a útulně – například v ložnici ve formě celoplošného koberce. U obkladů jde pak nejen o ty čistě béžové, ale klidně i ty se vzorem.

Hodí se téměř kamkoliv

Díky svým uklidňujícím vlastnostem je béžová barva ideální do téměř každého pokoje. Díky své světlosti jde o barvu, která opticky zvětšuje prostor a generově je zcela neutrální. Je ideální jak do obýváku, tak i do dětského pokoje pro miminko. Velmi často ji najdeme v koupelnách, kde jsou její tóny vhodné jak kvůli optické velikosti, tak kvůli tomu, že jde o barvu, která dodá pleti lepší barvu. Jediným místem, kam se nehodí, je pokoj dětí, které si rády hrají, tvoří a objevují. Sem se hodí spíše výraznější barvy, které podpoří kreativitu.

Většina béžových interiérů funguje na kontrastech. Většinou jde o spojení této barvy se dřevem či jinými barvami – hnědá, šedá a bílá; kdy jde o dokonalé souznění. Kontrastu se můžeme dočkat u textilií, které mohou tvořit zajímavý akcent. Může jít o polštáře, závěsy, ale i koberec.

Štítky: barvy v interiéru

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock