Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Zahrada zvolna přecházející do krajiny

Zahrada zvolna přecházející do krajiny

Horská zahrada dokonale doplnila příjemné stavení s tradičními prvky. Nachází se v Jizerských horách a plynule se přelévá do krajiny. S pestrou škálou květin, keřů a stromů je dokonalým prostředím pro trávení chvil v samotné náruči přírody.

Autorem projektu je ateliér Flera, o realizaci se postarala společnost Plantastyl. Za projektem stojí přímo zakladatel ateliéru Flera, Ferdinand Leffler, a Eliška Mrhálková, autorizovaná krajinářská architektka. Tvorbu tohoto návrhu si oba nesmírně užili.

Zahrada bez hranic

Zahrada, do které naprosto přirozeně vrůstá pěkný dům, umožnila zahradním architektům pohrát si s prvky, které nemají možnost ve svých návrzích využívat příliš často. Obyvatelům domu dali neodolatelnou záminku k tomu z něj vyjít, procházet se a pozorovat, jak jejich zahrada zvolna přechází do krajiny. Tady už nežijí ve své zahradě, ale přímo ve své krajině.

Umění do zahrady patří

Domov nově získal dechberoucí výhled do krajiny. Do celkového konceptu byly zapojeny vzrostlé jehličnany i horská louka. Prostor dostala také hra s celoroční dynamikou rostlin a kouzelné venkovní umění. Architekti ateliéru Flera stejně jako při ostatních svých projektech vnímali i tady proměnlivost přírody jako největší hodnotu a přínos, který zahrada nabízí. Design zahrady vystavěli na principu přirozeného stárnutí materiálů, na fascinujícím procesu zániku a zrodu. Proto je hlavní vlastností této zahrady pravdivost.

Zahrada zvolna přecházející do krajiny

Pestré barvy uprostřed zeleně

Jak se zahrada vpíjí do krajiny, převládá v ní svěží zelená barva. Vyrůstají tu malé energií nabité koutky, které jsou jako stvořené k odpočinku s knihou a poklidnému rozjímání. Nechybí tu zajímavě řešené ohniště s půlkruhovou lavičkou, poblíž které se kývají vytáhlé hlavičky rdesna. Na terase pro změnu voní levandule a poskytuje tak relaxujícím obyvatelům aromatický zážitek. V zahradě nechybí ani bujný břečťan, okrasné traviny a květiny tak známé ze starých venkovských zahrad. Velký prostor však dostává i svěže zelený trávník sloužící k odpočinku s azurovým nebem nad hlavou…

Zdroj: flera.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock