Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Svěží interiér domu ze 70. let

Svěží interiér domu ze 70. let

Na okraji Lublaně prošel důkladnou, ale citlivou rekonstrukcí dům ze 70. let. Jeho kompozice umožnila otevřít a propojit jednotlivé prostory, nový domov tak splnil požadavky na komfortní bydlení v moderní době.

Rekonstrukci rodinného domu vedl architekt Peter Pangos ze studia Celovito. Po padesáti letech bylo změny více než třeba. Díky originálnímu tvaru domu mohlo dojít především k otevření prostoru v přízemí a také k rozostření hranic mezi jednotlivými místnostmi. Pomocí správně zvolených materiálů a barev vznikl interiér, který je živý a klidný zároveň.

Proměna starého bydlení

V rámci rekonstrukce došlo k odstranění části zbytečných stěn v přízemí, čímž vznikl prostorný obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou. Na tuto společenskou zónu volně navazuje chodba se schodištěm, která je spolu s koupelnou orientovaná na sever. Na jih směřují světlé obytné prostory propojené s velkou terasou, jež je před zraky sousedů skryta za velkorysou rostlinnou bariérou. V patře se nachází dětský pokoj, ložnice rodičů a koupelny. Zatímco v patře byly zrestaurovány původní dřevěné podlahy, v přízemí byly položeny zcela nové parkety.

Svěží interiér domu ze 70. let

Souhra dřeva a bílé barvy

Podlouhlá chodba je od společenské části oddělena zajímavým způsobem. Za bílým zábradlím se nachází schodiště z vyhlazeného mikrocementu. Jeho světle šedá barva tak spolu s teplým odstínem dubového dřeva vytváří půvabný tlumený kontrast. Dřevo se objevuje i na druhé straně chodby. Vedle bílého zábradlí byla umístěna dlouhá lavička, která výškově odpovídá velikosti spodních schodů. Zábradlí navíc plní funkci originálního věšáku. Již zmíněný mikrocement se opakuje také v prostoru horní chodby a obou koupelen. Bílá barva často slouží jako pozadí dřevěných výklenků, které se objevují napříč celým interiérem. Dodává mu to na zajímavosti a jisté hravosti. Příkladem může být dřevěná nika v obývacím pokoji poskytující originální místo určené k relaxaci. V ložnici rodičů obdobná nika pro změnu slouží k nevšednímu umístění čela postele. Obdobný princip výklenků kopíruje také kuchyňská linka.

Interiér domu ze 70. let je příjemně světlý a vzdušný. Libuje si ve světlých tónech dřeva, zbytečně neexperimentuje, a přesto je neobyčejně svěží. Vděčí za to dokonalé souhře materiálů a barev, elegantním doplňkům a slunečním paprskům dobývajícím se dovnitř velkými okny.

Štítky: moderní interiér
Zdroj: www.celovito.si

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock