Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Roubenka jako z pohádky

Roubenka jako z pohádky

Kdo by nechtěl bydlet v pohádkové roubence vonící dřevem i láskou ke starým dobrým časům? Pojďme se podívat, jak se asi bydlí v tomto kouzelném stavení a v místě, kde lišky dávají dobrou noc.

Dvě stě let stará roubenka

Kouzlo roubených staveb spočívá především v přirozené kráse roubených dřevěných stěn. Dřevo a jeho možnosti využití oslavuje i tahle roubenka ve Žďáru nad Sázavou obklopená lesy a poklidnou atmosférou. Někdo by snad ani nevěřil, že už čítá více než dvě stě let. Před deseti lety došlo k pečlivému zrestaurování některých původních prvků roubenky, a tak se dál může pyšnit svou skromnou krásou.

Nový kabát dostaly zejména dřevěné stěny, roubení a stropy, ale také okna, dveře a zárubně, dlažba či cihlové podlahy. Novotou teď září i dvoje kachlová kamna, díky kterým působí tahle roubenka vážně jako z pohádky.

Prostorné bydlení

Tato dvě stě let stará roubenka nabízí prostorné a velice útulné bydlení. Její přízemí tvoří samostatná garsoniéra s ložnicí, kuchyní a koupelnou. Nachází se zde i půvabná světnice s již zmíněnými kamny a také kuchyně, koupelna, toaleta a v neposlední řadě i dlouhá chodba s úložným prostorem. V podkroví roubenky jsou situovány ložnice důmyslně propojené s koupelnami. I dvě stě let stará roubenka tedy kráčí s moderní dobou.

Roubenka jako z pohádky

Půvab starých časů

Staré dobré časy dýchají v této roubence na každém rohu. Stropní trámy ve světnici a vůbec všudypřítomné dřevo dává tomuto stavení ten pravý venkovský ráz. Tkví v jednoduchosti a přirozené kráse, na nic si nehraje a zůstává pokorný v každém jednotlivém prvku. Malebné skříňky, venkovské závěsy, pohádková kamna, malované obrázky na stěnách, hrnky a džbány – to všechno v roubence spoludotváří natolik přítomný půvab starých časů.

Krásná chaloupka mezi lesy

Interiér i exteriér roubenky působí neskutečně pohádkovým dojmem. Může za to nejen hojné využití dřeva uvnitř, ale i zahrada a lesy, které tvoří bezprostřední okolí. Poblíž navíc protéká řeka Svratka, a tak je symbióza s přírodou naprosto dokonalá. Nad krásou venkovního prostředí i nad pocitem z úžasně hřejivého domova je možné rozjímat na rustikálním posezení před domem. Také to spoludotváří celkový ráz této pohádkové roubenky - oslavující práci se dřevem i staré dobré časy.

Zdroj: www.svoboda-williams.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock