Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rodinný dům na hranici Prahy

Rodinný dům na hranici Prahy

Vzhledem k současným cenám bytů v Praze mnoho lidí zvažuje, zda si místo bytu v metropoli nepostavit nebo nekoupit za stejnou cenu raději rodinný dům se zahrádkou někde ve Středočeském kraji.

Hlavními kritérii pro rozhodování pak jsou v těchto případech kromě ceny především dopravní dostupnost a občanská vybavenost obce. Volných pozemků vhodných ke stavbě rodinného domu je v těsném okolí Prahy jako šafránu. Proto mnozí volí koupi staršího stavení, které si zrekonstruují a zmodernizují podle vlastních potřeb. Jako třeba majitelé domu v Dobříči.

Původní dělnický domek z 19. století o dvou místnostech bez kuchyně současní majitelé v roce 2016 celý zrekonstruovali a zvětšili, aby odpovídal standardům dnešního rodinného bydlení. Vznikl tak v podstatě nový nízkoenergetický dům s praktickou dispozicí 3+kk o ploše 95 m2 + 20 m2 terasa.

Dispozice, kterou si zamilujete

Dominantou domu je světlý a prostorný jižně orientovaný obývací pokoj s přímým vstupem na terasu a do zahrady. Kuchyňský kout je od obytné části opticky oddělen pracovním ostrůvkem. V rodičovské ložnici je prostor také pro pracovní koutek. Dětský pokoj je dostatečně velký i pro dvě děti. Dále je zde koupelna s vanou, samostatná toaleta a praktická technická místnost, kde je umístěna pračka se sušičkou. Celý dům si můžete projít z pohodlí svého doma díky virtuální prohlídce ZDE.

V domě jsou nová plastová okna, rozvody elektřiny v mědi, voda v plastu. Plovoucí podlahy a dlažba. Celý dům je zateplen včetně stropů, napojeno na obecní vodovodní řad a kanalizaci. Na pozemku je dále studna s užitkovou vodou, která je připojena na čerpadlo a slouží zároveň jako zásobárna na dešťovou vodu. Vytápění a ohřev vody zajištuje kombinovaný plynový kotel + je možno přitápět krbovými kamny s rozvodem tepla do domu. Zámková dlažba na dvoře je dimenzována i na pojíždění nákladním autem.

Výměry místností

  • Obývací pokoj s kuchyní    40,03 m2
  • Ložnice 1    19,64 m2
  • Ložnice 2    18,82 m2
  • Koupelna    2,59 m2
  • Toaleta    2,02 m2
  • Technická místnost    3,54 m2
  • Chodba     4,54 m2
  • Zádveří vstupu    3,75 m2

Klid a pohoda na hranici Prahy

Milovníci pobytu na zahradě jistě ocení terasu s posezením, krbovými kamny a udírnou. Po celé zahradě jsou umístěny dřevěné prvky vyrobené na míru: ploty, sezení, květinové záhony a venkovní posilovna. Je zde dostatek místa jak pro okrasné květiny, tak i pro bazén či dětské prolézačky, příprava pro pergolu. Na pozemku jsou zachovány také praktické přístavky, které slouží jako úložné prostory, cca 30 m2, a je v nich zavedena elektřina, voda i odpad. Podkroví nad původní částí domu lze rovněž využít jako další úložný prostor.

Rodinný dům na hranici Prahy

Dobříč nabízí svým obyvatelům klidné a příjemné bydlení nedaleko Prahy, přitom s výbornou dopravní dostupností. Obec se nachází necelých 10 minut jízdy autem z Prahy. Cesta autobusem PID přímo z Dobříče na Zličín trvá 11 minut. Vlakem z Jinočan, do kterých je možno dojít pěšky příjemnou procházkou po cestě stranou hlavní silnice, jste na Smíchovském nádraží za 18 minut.

Občanská vybavenost a okolí

V Dobříči je fotbalové hřiště s hospodou, kde se odehrává v podstatě veškerý kulturní život. Místní obyvatelé udržují dobré sousedské vztahy a setkávají se zde při různých akcích, jako např. pálení čarodějnic, prvomájový průvod, společné opékání buřtů a jiné.  Na okraji obce se staví nová rezidenční čtvrť, kde se kromě jiného plánuje také zřízení mateřské školy.

Veškerá občanská vybavenost včetně obchodů, lékařů, základních i mateřských škol je zajištěna v 1,5 km vzdálených Jinočanech. Další možnosti nákupů či sportovních, kulturních a společenských akcí nabízí nedaleká Rudná, Tachlovice, Nučice a další obce v okolí, případně pak Praha.

Štítky: rodinný dům
Zdroj: Sponzorovaný článek

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock