Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rodinný dům na hranici Prahy

Rodinný dům na hranici Prahy

Vzhledem k současným cenám bytů v Praze mnoho lidí zvažuje, zda si místo bytu v metropoli nepostavit nebo nekoupit za stejnou cenu raději rodinný dům se zahrádkou někde ve Středočeském kraji.

Hlavními kritérii pro rozhodování pak jsou v těchto případech kromě ceny především dopravní dostupnost a občanská vybavenost obce. Volných pozemků vhodných ke stavbě rodinného domu je v těsném okolí Prahy jako šafránu. Proto mnozí volí koupi staršího stavení, které si zrekonstruují a zmodernizují podle vlastních potřeb. Jako třeba majitelé domu v Dobříči.

Původní dělnický domek z 19. století o dvou místnostech bez kuchyně současní majitelé v roce 2016 celý zrekonstruovali a zvětšili, aby odpovídal standardům dnešního rodinného bydlení. Vznikl tak v podstatě nový nízkoenergetický dům s praktickou dispozicí 3+kk o ploše 95 m2 + 20 m2 terasa.

Dispozice, kterou si zamilujete

Dominantou domu je světlý a prostorný jižně orientovaný obývací pokoj s přímým vstupem na terasu a do zahrady. Kuchyňský kout je od obytné části opticky oddělen pracovním ostrůvkem. V rodičovské ložnici je prostor také pro pracovní koutek. Dětský pokoj je dostatečně velký i pro dvě děti. Dále je zde koupelna s vanou, samostatná toaleta a praktická technická místnost, kde je umístěna pračka se sušičkou. Celý dům si můžete projít z pohodlí svého doma díky virtuální prohlídce ZDE.

V domě jsou nová plastová okna, rozvody elektřiny v mědi, voda v plastu. Plovoucí podlahy a dlažba. Celý dům je zateplen včetně stropů, napojeno na obecní vodovodní řad a kanalizaci. Na pozemku je dále studna s užitkovou vodou, která je připojena na čerpadlo a slouží zároveň jako zásobárna na dešťovou vodu. Vytápění a ohřev vody zajištuje kombinovaný plynový kotel + je možno přitápět krbovými kamny s rozvodem tepla do domu. Zámková dlažba na dvoře je dimenzována i na pojíždění nákladním autem.

Výměry místností

  • Obývací pokoj s kuchyní    40,03 m2
  • Ložnice 1    19,64 m2
  • Ložnice 2    18,82 m2
  • Koupelna    2,59 m2
  • Toaleta    2,02 m2
  • Technická místnost    3,54 m2
  • Chodba     4,54 m2
  • Zádveří vstupu    3,75 m2

Klid a pohoda na hranici Prahy

Milovníci pobytu na zahradě jistě ocení terasu s posezením, krbovými kamny a udírnou. Po celé zahradě jsou umístěny dřevěné prvky vyrobené na míru: ploty, sezení, květinové záhony a venkovní posilovna. Je zde dostatek místa jak pro okrasné květiny, tak i pro bazén či dětské prolézačky, příprava pro pergolu. Na pozemku jsou zachovány také praktické přístavky, které slouží jako úložné prostory, cca 30 m2, a je v nich zavedena elektřina, voda i odpad. Podkroví nad původní částí domu lze rovněž využít jako další úložný prostor.

Rodinný dům na hranici Prahy

Dobříč nabízí svým obyvatelům klidné a příjemné bydlení nedaleko Prahy, přitom s výbornou dopravní dostupností. Obec se nachází necelých 10 minut jízdy autem z Prahy. Cesta autobusem PID přímo z Dobříče na Zličín trvá 11 minut. Vlakem z Jinočan, do kterých je možno dojít pěšky příjemnou procházkou po cestě stranou hlavní silnice, jste na Smíchovském nádraží za 18 minut.

Občanská vybavenost a okolí

V Dobříči je fotbalové hřiště s hospodou, kde se odehrává v podstatě veškerý kulturní život. Místní obyvatelé udržují dobré sousedské vztahy a setkávají se zde při různých akcích, jako např. pálení čarodějnic, prvomájový průvod, společné opékání buřtů a jiné.  Na okraji obce se staví nová rezidenční čtvrť, kde se kromě jiného plánuje také zřízení mateřské školy.

Veškerá občanská vybavenost včetně obchodů, lékařů, základních i mateřských škol je zajištěna v 1,5 km vzdálených Jinočanech. Další možnosti nákupů či sportovních, kulturních a společenských akcí nabízí nedaleká Rudná, Tachlovice, Nučice a další obce v okolí, případně pak Praha.

Štítky: rodinný dům
Zdroj: Sponzorovaný článek

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Velká Bíteš

rekonstrukce a interiér bytu Dejvice

VÝBĚR ŠPIČKOVÝCH MATERIÁLŮ

TRENDY interiér rodinného domu

"Hygge styl" Šakvice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Jak na masivní dřevěné podlahy a podlahové topení?

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock