Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Přestavba stáje na nádherné bydlení

Přestavba stáje na nádherné bydlení

Hospodářské stavení v Somersetu, tradičním hrabství na jihozápadě Anglie, se proměnilo na velkorysé luxusní bydlení s hravými prvky. Dům Hapsford Stables, který byl původně stájemi, nabízí vysoký komfort i nadmíru útulné prostředí.

Moderní dům má velkorysé rozměry. Svým obyvatelům poskytuje 681 m2 užitné plochy. V jeho blízkosti se nachází další dům, který je součástí překrásného pozemku. Jedná se o romantickou chalupu, ve které je obývací pokoj, kuchyně, ložnice a koupelna. Původní stáje byly nahrazeny novými. I ty zaujímají své místo na pozemku velkém 11 ha, jsou přistaveny přímo k domu. Disponují sedmi boxy pro koně a prostorem k uložení sena. Součástí tohoto luxusního bydlení je také bazén.

Uspořádání domu

Srdcem domu je přízemí, které zaujme příjemně světlým a vzdušným dojmem. Je otevřené až ke stropu a sestává z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. V mezipatře se nachází zajímavě řešená knihovna doprovázená velkorysým posezením. V patře našel své místo salon, pracovna, hlavní ložnice se šatnou a další tři ložnice s velkou koupelnou.

Přestavba stáje na nádherné bydlení

Luxus a hravost v hlavní roli

Interiér domu je velice osobitý. Zajímavým způsobem se v něm misí jednotlivé styly. Celek je tak neobyčejně originální, svěží a hravý. K hravosti napomáhá celá řada prvků. Patří k nim zejména hasičská skluzná tyč, která se nachází v jedné z ložnic. Nabízí tak hravý způsob, jak se dostat z patra do přízemí bez využití schodiště. Největší radost zde dělá hlavně dětem. Schody vedoucí z knihovny do kuchyně a obývacího pokoje zase doprovází originální skluzavka, která tak umožňuje další zábavné cestování uvnitř interiéru.

Přečtěte si také

Z vinného sklípku útulný domov

V okolí se pasou ovce a několik staletí staré kamenné zdi šeptají starodávné příběhy předešlých generací. Když ale kráčíte podél zdi prudkým svahem, zjistíte, že se netisknete ke starému vinnému…

Bydlení s dotekem starých časů

Ačkoliv v sobě toto netradiční bydlení mísí několik moderních interiérových stylů, uchovává si i něco ze starých časů. Příkladem mohou být původní dřevěné stěny z borovice, které tu stály už v 19. století. Ozvláštňují interiér koupelny a vytvářejí tak zajímavý kontrast k ostatním zde použitým materiálům. Ze stejné doby a opět z masivní borovice jsou také repasované dřevěné stropy, které v přízemí doprovázejí bílé cihlové zdi. Naproti tomu podlahy v kuchyni jsou vyrobeny z leštěného betonu.

Přestavba stáje na nádherné bydlení

Krása materiálů, barev a detailů

Interiér velkorysých rozměrů je zařízen opravdu s citem. Nebrání se experimentům, a přesto působí vzdušně. Industriální styl se zde mísí se stylem boho. Nachází se zde také prvky řady dalších stylů, mezi něž patří i vintage či rustikální styl. Vzniká působivá směsice, jejíž originalita zaujme na každém kroku. Do popředí tak vystupují moderní designová svítidla, nápadité potahy židlí, orientální koberce, zrcadla s historickými rámy, elegantní závěsy, malované dózy a především zástup obrazů představujících ve velké míře moderní umění.

Na krásném pozemku v Somersetu tak ze starých stájí vzniklo nové bydlení. Při pohledu na dům Hapsford Stables už by jeho původní funkci nikdo nehádal. Koně jsou tu ale pořád, a tak je i nadále zachován duch tohoto půvabného venkovského místa.

Štítky: rekonstrukce stodola
Zdroj: www.themodernhouse.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock