Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Přestavba stáje na nádherné bydlení

Přestavba stáje na nádherné bydlení

Hospodářské stavení v Somersetu, tradičním hrabství na jihozápadě Anglie, se proměnilo na velkorysé luxusní bydlení s hravými prvky. Dům Hapsford Stables, který byl původně stájemi, nabízí vysoký komfort i nadmíru útulné prostředí.

Moderní dům má velkorysé rozměry. Svým obyvatelům poskytuje 681 m2 užitné plochy. V jeho blízkosti se nachází další dům, který je součástí překrásného pozemku. Jedná se o romantickou chalupu, ve které je obývací pokoj, kuchyně, ložnice a koupelna. Původní stáje byly nahrazeny novými. I ty zaujímají své místo na pozemku velkém 11 ha, jsou přistaveny přímo k domu. Disponují sedmi boxy pro koně a prostorem k uložení sena. Součástí tohoto luxusního bydlení je také bazén.

Uspořádání domu

Srdcem domu je přízemí, které zaujme příjemně světlým a vzdušným dojmem. Je otevřené až ke stropu a sestává z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. V mezipatře se nachází zajímavě řešená knihovna doprovázená velkorysým posezením. V patře našel své místo salon, pracovna, hlavní ložnice se šatnou a další tři ložnice s velkou koupelnou.

Přestavba stáje na nádherné bydlení

Luxus a hravost v hlavní roli

Interiér domu je velice osobitý. Zajímavým způsobem se v něm misí jednotlivé styly. Celek je tak neobyčejně originální, svěží a hravý. K hravosti napomáhá celá řada prvků. Patří k nim zejména hasičská skluzná tyč, která se nachází v jedné z ložnic. Nabízí tak hravý způsob, jak se dostat z patra do přízemí bez využití schodiště. Největší radost zde dělá hlavně dětem. Schody vedoucí z knihovny do kuchyně a obývacího pokoje zase doprovází originální skluzavka, která tak umožňuje další zábavné cestování uvnitř interiéru.

Přečtěte si také

Dům s respektem k hmotnému odkazu

Udržitelná architektura může mít mnoho tváří. Dnes vám představíme tu, která spočívá v respektu ke zděděnému hmotnému odkazu. V bratislavské části Nové mesto byl totiž zrekonstruován dům, který v…

Bydlení s dotekem starých časů

Ačkoliv v sobě toto netradiční bydlení mísí několik moderních interiérových stylů, uchovává si i něco ze starých časů. Příkladem mohou být původní dřevěné stěny z borovice, které tu stály už v 19. století. Ozvláštňují interiér koupelny a vytvářejí tak zajímavý kontrast k ostatním zde použitým materiálům. Ze stejné doby a opět z masivní borovice jsou také repasované dřevěné stropy, které v přízemí doprovázejí bílé cihlové zdi. Naproti tomu podlahy v kuchyni jsou vyrobeny z leštěného betonu.

Přestavba stáje na nádherné bydlení

Krása materiálů, barev a detailů

Interiér velkorysých rozměrů je zařízen opravdu s citem. Nebrání se experimentům, a přesto působí vzdušně. Industriální styl se zde mísí se stylem boho. Nachází se zde také prvky řady dalších stylů, mezi něž patří i vintage či rustikální styl. Vzniká působivá směsice, jejíž originalita zaujme na každém kroku. Do popředí tak vystupují moderní designová svítidla, nápadité potahy židlí, orientální koberce, zrcadla s historickými rámy, elegantní závěsy, malované dózy a především zástup obrazů představujících ve velké míře moderní umění.

Na krásném pozemku v Somersetu tak ze starých stájí vzniklo nové bydlení. Při pohledu na dům Hapsford Stables už by jeho původní funkci nikdo nehádal. Koně jsou tu ale pořád, a tak je i nadále zachován duch tohoto půvabného venkovského místa.

Štítky: rekonstrukce stodola
Zdroj: www.themodernhouse.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Řešení, která budou slušet malé zahradě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock