Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Naprosto okouzlující chata v přírodě

Naprosto okouzlující chata v přírodě

Chata vklíněná mezi stromy na severním pobřeží Cornwallu ve Velké Británii je snem každého romantika, který miluje trávení času čtením knih a pozorováním překrásné krajiny za okny. Je znát, že tato chata byla postavena a zařízena s láskou. Ladně se otevírá do zahrady a svým obyvatelům a jejich návštěvám poskytuje možnost trávit čas na lehátku na terase, na lavičce u ohniště anebo jen tak na trávě pod korunami stromů.

Bydlení v krásném prostředí

Chata se nachází ve vesničce Cubert spadající pod hrabství Cornwall. Díky romantické atmosféře starých venkovských obydlí působí opravdu luxusním dojmem. Vznikla přitom z těch nejpřirozenějších a nejudržitelnějších materiálů v okolí. Vzdává hold přírodě a fandí ekologii. Její hlavní součástí jsou přírodní materiály, živé květiny a květinové vzory. Právě tyto prvky činí z chaty natolik přitažlivé a romantické bydlení, které ještě více umocňuje jeho zasazení do překrásné krajiny. Ta se rozbíhá až k nedalekým plážím lemujícím úchvatný záliv Holywell Bay.

Luxusní ložnice i koupelna

Za velkými francouzskými okny otevírajícími se do zahrady a poskytujícími překrásné výhledy do okolí se ukrývají velkoryse pojaté obytné prostory. Nachází se tu především opravdu královská ložnice, která svádí k tomu užít si každý večer pod peřinou s knihou a šálkem dobrého čaje. Stejně jako v ostatních místnostech také tady spoludotváří kouzelnou atmosféru přírodní materiály, květinové vzory a zemité barvy. Patina uplatněná na dřevě i kovu pak ložnici dodává tu lákavý dotek nostalgie. S tím rovněž souvisí onen zmíněný důraz na udržitelnost použitých materiálů. Skutečným balzámem pro duši a tělo je i rozkošně zařízená koupelna, v níž se objevuje ta samá paleta barev. Prvky s patinou zde opět mají přednost před těmi zbrusu novými, a tak celý prostor sloužící k očistě připomíná kouzelnou atmosféru starých časů. Nenáročnou, ale přesto splňující požadavky na komfortní bydlení.

Naprosto okouzlující chata v přírodě

Obývací pokoj s krbem

Patina dodává ten správný rustikální punc také obývacímu pokoji, který díky velkým francouzským oknům nabízí inspirativní výhled do zahrady. Stačí okno otevřít a obývací pokoj se rázem spojí s terasou. Nejsou to však jen výhledy, které umocňují přitažlivost tohoto pokoje. O tu se totiž stará zejména luxusní sedací souprava s podnožkou, kožešina namísto koberce a v neposlední řadě i hřejivý krb posazený do rohu místnosti. Romantický dojem obývacího pokoje navozují i zajímavé skříňky a obrazy. Ani zde však nemohou chybět na pohled tolik příjemné květinové vzory.

Přečtěte si také

Luxusní chata v Megéve

Diskrétní zvenčí, kouzelná uvnitř. Přesně takto by se dala popsat tato luxusní chata stojící v Mégeve. Přes její jednoduchý design, co se týče exteriéru, až po útulně působící interiér, který láká k…

Rustikální kuchyně

Vedle koupelny je rustikální styl nejvíce patrný v kuchyni, na níž spolu s propojeným obývacím pokojem navazuje zmíněná terasa. Přirozená krása patiny zde získává největší prostor, čímž vzniklo přitažlivě nostalgické prostředí. Kuchyňská linka je oslavou řemeslné práce a přírodních materiálů. Na okně směrem do zadní části zahrady nechybí praktický parapet na bylinky a koření. Jídelní stůl je skromný, určený pro dva strávníky, komfortnější místo pro gurmánské zážitky nabízí příjemný prostor na terase. K rustikálnímu kouzlu kuchyně napomáhá i to, že vybrané kusy nádobí, ale i řada dalších zajímavých artefaktů není skryta za dvířky, ale vystavena jako plnohodnotná součást interiéru kuchyně a svébytná dekorace zároveň.

Přirozeně krásné bydlení

Všechny místnosti této chaty mají jednotný charakter. Přirozeně krásný celek usazený do neméně krásné přírody tak působí neskutečně přitažlivým dojmem. Interiér sice ovládají tmavé šedozelené odstíny, přesto celek působí útulným dojmem. Může za to nejen kombinace tmavších barev se světlým odstínem exponovaného dřeva, ale také hojně rozmístěné živé květiny místy nahrazené květinovými vzory na textiliích. O něžný dotek se v interiéru starají také početné obrázky, zrcadla, knihy, vázy, designová umělá svítidla, nostalgické lucerny, ale třeba i pozoruhodně řešené vodovodní kohoutky.

V úchvatném prostředí vesničky Cubert na severním pobřeží Cornwallu tak spatřila světlo světa chata, která je opravdovým rájem pro všechny, kteří si chtějí užívat romantiky v nostalgickém, ale přirozeně krásném prostředí.

Zdroj: www.uniquehomestays.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock