Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Modulární dům ve stylu anglického venkova

Modulární dům ve stylu anglického venkova

Malý modulární dům v Jižní Karolíně je postaven ve stylu staré Anglie, který má do moderny daleko. Je příjemný a útulný při pohledu ze zahrady i při posezení na gauči. Jeho hlavní předností je nízká pořizovací cena a velmi rychlá realizace. Jak se vám líbí?

Ne každý touží po velkém domě, který je náročný na úklid i vytápění a zejména pořizovací cenu. Obliba tiny house (malých domů) stále více stoupá. A právě pořizovací náklady i snadná údržba jsou jedny z mnoha výhod, které malé domy nabízejí. Jestli si pod pojmem tiny house představíte malý a stísněný dům, možná budete překvapeni. I když na plochu jsou to domy skutečně malé, při důmyslném zařízení rozhodně tak nepůsobí. V domě by měly být pouze nezbytné prvky a vše musí mít své jasné místo. Zní to přísně, ale díky tomuto pravidlu bude v malém domě dostatek prostoru na život.

Dům jako stavebnice

V myslích mnoha lidí znamená pojem modulární dům jednoduché, levné nebo nudné bydlení. V Clayton Tiny Homes ukázali, že malá budova může být pohodlná, krásná, ale zároveň nezruinuje váš rozpočet. Kompaktní dům je postaven v továrně a následně dopraven na připravené základy. Dům tvoří jeden nebo více modulů, které si můžete poskládat jako stavebnici, podle aktuálních potřeb.V tomto případě jde o sloupkové podpěry, které jsou schované za dřevěným obkladem. Konstrukce je jednoduchá. Dřevěný rám, izolační desky pokryté vrstvou hydroizolace na vnější straně a parotěsnou zábranou zevnitř, opláštění a nízká štítová střecha. Jedná se o dlouhodobou, osvědčenou a levnou technologii.

Modulární dům ve stylu anglického venkova

Luxus za málo peněz

I přes levnou technologii dům levně nevypadá. Má sice skromnou velikost, která ale umožnila šetření na dokončovacích materiálech. Díky tomu bylo možné použít vysoce kvalitní opláštění vláknitým cementovým obkladem. Výsledek dodává domu slušný vzhled a použité přírodní materiály zvyšují jeho luxusní dojem. Fasáda je opatřena obkladem z topolů, střecha je z cedrových šindelů. Dům je ve stylu Jižní Karolíny, pro které je typická veranda s podpěrami a detaily na ručně vyřezaných podpěrách. Stejně jako staré domy, i modulární dům se nese v jejich duchu a má klenuté stropy, aby během horkých dnů mohlo stoupat teplo nahoru. Dostatek oken a vikýře zlepší větrání a výměnu vzduchu.

Přes velkorysou vstupní verandu se vejde přímo do obývacího pokoje s kuchyňským koutem, za kterým se v chodbě ukrývá palanda na přespání dětí. V zadní části domu je toaleta, sprchový kout, úložné prostory a vstup do horní ložnice. Vzhledem k poměrně velké ploše oken, je dům stále zaplněný slunečním světlem s výhledem přímo na vodní plochu. Malý dům má proti bytu jednu z nesporných výhod. Dává vám pocit svobody a užší spojení s přírodou kolem nás.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock