Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Unikátní tiny house se skleníkem

Unikátní tiny house se skleníkem

Roztomilé a praktické domky na kolečkách jsou čím dál tím oblíbenější především mezi mladými dobrodruhy. Jsou ekologické, nezávislé a skromné, přesto však svou krásou mnohdy upoutají na první pohled. I do detailu promyšlený tiny house přitom nemusí doživotně setrvávat na jednom místě – na cestování je totiž jako stvořený. Navíc si s ním můžete odvézt i kousek své vlastní zahrádky.

Skleník jako bonus

Tiny house, který dnes máme možnost navštívit alespoň virtuálně, se příjemně liší od těch, na které obyčejně býváme zvyklí. V tomto případě se totiž vůbec nejedná o typický úzký a zvenku spíše strohý domek na kolečkách, ale o esteticky velmi povedené bydlení. Málokoho by tak možná z dálky napadlo, že se jedná právě o tiny house. Přitažlivost nespočívá jen v samotném tvaru tohoto domku, ale také v přistavěném skleníku, který se stal pro pár obyvatelů příjemným bonusem. Nemuseli se tak vzdát své záliby v zahradničení – skleník orámovaný květinami v truhlících putuje na cestách spolu s nimi.

Unikátní tiny house

Tento tiny house, který většinu svého času stojí v americkém Oregonu, je unikátní i tím, že nespočívá na jednom podvozku, ale rovnou na dvou. Díky tomu má tento domek na kolečkách všechno, co si jeho majitelé přáli. Může se sice zdát jako nevýhoda, že k jeho převozu je zapotřebí dvou aut, výsledný efekt to však plně vynahradí. Jakmile se dojede na místo určení, oba podvozky se spojí a vznikne naprosto unikátní stavba. A to za to přece stojí, nebo ne?

 

Bydlení na kolečkách

Toto chytré a dobrodružné bydlení, které cestuje spolu se svými obyvateli, mají na svědomí specialisté v budování moderních domků na kolečkách ze společnosti Olive Nest Tiny Homes. Ti na prvním podvozku vytvořili prostor k bydlení o velikosti 30m2, ve kterém najdeme menší obývací pokoj, kuchyňskou zónu, loftovou ložnici a toaletu se sprchovým koutem. Právě kvůli ložnici je v interiéru mírně vyvýšená střecha. Nechybí tu ani plnohodnotný sporák na plyn, dřez ani malá klimatizační jednotka pro vytápění i ochlazování interiéru.

Domek je obložený modřínovým dřevem a má částečně plechovou stěnu. Dřevo se ve své půvabně světlé textuře opakuje také v interiéru. Do něj se díky poměrně velkým oknům dostává velký přísun světla, což opticky celé bydlení zvětšuje. Interiér působí mnohem větším dojmem rovněž díky bílému obložení stěn i světlému nábytku. Místo šetří také důmyslně řešené úložné prostory. Schovají přebytek věcí a interiér díky nim působí příjemně čistě.

Unikátní tiny house se skleníkem

Relax a požitek ze samostatnosti

Na takovém domku na jednom podvozku není zas tak nic neobvyklého, unikátní prostor k bydlení z něj vlastně dělá až druhý podvozek. Na tom se nachází malá veranda, na níž se vystupuje po třech oddělávacích schůdcích. Dokonce se sem vešla i dřevěná houpací lavička pro chvíle pohody. Opravdovou perlou tohoto domku na kolečkách je však skvěle řešený skleník o 9m2, který skýtá prostor pro pěstování ovoce, zeleniny i květin. Díky tomu, že si majitelé mohou skleník kdykoliv odvézt s sebou, nemusí se na nové lokalitě dohadovat s vlastníky prostranství. Mohou využít širokých pěstebních možností a ještě ušetřit za potraviny. Veškeré jejich zelené bohatství je přitom dobře chráněné.

Útulné bydlení se vším nezbytným

Tiny house v Oregonu nabízí sice bydlení jen o velikosti 30m2, zato se vším nezbytným. Za tento půvabný domek zaplatili majitelé v přepočtu něco kolem 1,8 miliónu korun, odměnou jim bylo krásné bydlení plné světla a květin. Kdykoliv přitom tento pár zatouží po změně výhledu do okolí, může se spolu se vším, co miluje, vydat na cesty.

Štítky: tiny house
Zdroj: www.fb.com/olivenesttinyhomes

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock