Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Život v malém domě

Život v malém domě

O bydlení v malých domech toho už bylo napsáno mnoho. Jednodušší způsob života, blíže k přírodě a bez zbytečných věcí. Málo z nás ale takto dokáže opravdu žít natrvalo. Nechme se inspirovat skromným, ale přitom úžasným životem v malém domě.

Bydlení na nevelké ploše, bez zbytečných dluhů, dlouhého úklidu a s tím základním co k životu potřebujeme. Přinášíme vám inspiraci od muže, který se rozhodl změnit svůj styl života a vytvořil zajímavý projekt jménem ,,The Tiny Projekt", v překladu ,,Malý projekt". Nazývá ho pokusem žít více jednoduše a uvědoměle. Prostřednictvím tohoto projektu chce dokázat svému okolí a celé společnosti, jak se dá žít alternativně a cenově dostupně, přesto kvalitně. Spolu se svou přítelkyní a psem žije v malém domečku, kde jim nic nechybí.

Z podnájmu do vlastního

Majitelem a autorem projektu je Alek Lisefski, web designér, který miluje výtvarné umění, architekturu a hlavně přírodu. Alek bydlel vždy v podnájmu, jednoho dne se ale rozhodl, že už nechce platit drahý nájem a touží po bydlení vlastním. Postavil tedy pro sebe, svou přítelkyni a domácího mazlíčka malý domeček. Dům je vyrobený a přetvořený z karavanu, který Alek zakoupil. Jeho rozměry jsou 2x6 metrů, tedy nic velkého. Výhodou karavanu jsou pojízdná kola, takže je dům možné přesunout opravdu kamkoli.

Ač se to nemusí zdát, dům je dostatečně osvětlen přirozeným světlem. V domečku je 10 oken s dvojitým sklem a uvnitř nechybí roletky a závěsy.  

Využili každého místa

V domě nechybí malá koupelna s umyvadlem, sprchovým koutem, pračkou a toaletou. Vše je maličké a každý koutek je využit do maxima. Kuchyň rovněž není velká, ale je vybavena sporákem, dřezem i chladničkou. K ukládání potravin je využito vysoké zásuvky vedle sporáku a další kuchyňské vybavení je uloženo v poličkách, nebo zavěšeno na posuvných háčcích. Dokonce byl využit i prostor nad oknem, kde chytře umístili další polici.

Po žebříku se dostaneme do patra, kde se nachází ložnice. Místo uzavřených skříní je využito polic a otevřeného úložného systému. Místo nočních stolků je v záhlaví postele lavice na odkládání knih a uložení věcí. Světlé barvy celého interiéru působí velmi příjemně a tvoří útulnou atmosféru. Do obývacího pokoje v přízemí se vešla i skromná pohovka a malý jídelní stolek. V celém domě jsou použity úsporné LED žárovky.

Vyléčí tělo i duši

Tento dům je projektem, který donutí žít člověka jednodušším, organizovanějším a efektivnějším životem, říká sám majitel Alek. V domě totiž nenajdete prostor na zbytečné hromadění věcí, ani místo kde byste se mohli schovat před okolním světem. Obyvatelé tohoto domečku proto žijí spíše venku, v přírodě, kde je jim dobře. Pan Alek věří tomu, že tento způsob života prospívá nejen zdraví, ale pěstuje také mezilidské vztahy.

Přesto tento způsob skromného bydlení nemusí vyhovovat každému. Můžeme si z něj ale vzít inspiraci pro náš každodenní život. 

Štítky: tiny house
Zdroj: tiny-project.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock