Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Mini domek za 365 tisíc postavíte i svépomocí

Víkendová chata i dům na část života. Tím vším může být tiny house
Víkendová chata i dům na část života. Tím vším může být tiny house

Malé domy se ve Spojených státech již staly hitem a v Evropě se stávají stále populárnějšími. Tyto stavby potěší dlouhým seznamem výhod: jsou ekonomické, celoroční, ekologické, minimalistické, originální a jednoduše krásné. Stále více jedinců rezignuje na život v příliš velkých domech nebo drahých bytech a vsází na alternativní bydlení. Jejich hlavním důvodem je potřeba být svobodný, nezávislý a žít v harmonii mezi sebou a přírodou. DONE je český Tiny House a je to mnohem víc než jen malý dům. Je to prostor přizpůsobený individuálnímu vkusu a potřebám.

DONE bude váš mini domov nebo vaše útočiště od města a reality plné povinností. Jeho výhodou je, že na něj nepotřebujete stavební povolení a velké terénní úpravy. Projekt DONE vzbudil po své premiéře velký zájem a reaguje tím na celosvětový zájem o bydlení v minimalistických mini domech. Za projektem stojí studio DDAANN, jmenovitě architekti Daniel Baudis a Daniel Rohan. V Česku se dá krásně navázat na tradici chatařství, ale zaujme i nové generace. Pro ně je to jednoduché a zajímavé řešení přímo na míru. Mini domek se totiž dá postavit i svépomocí.

Vyberte si svůj mini domek

Komfortních 12 m2? Jistě. I přes malou užitnou plochu je k dispozici obývací část, kuchyňka s kamny a dřezem, sprcha s toaletou, technická místnost a venkovní terasa, bohaté úložné prostory a skládací postel, kuchyňský stůl a židle. To vše v krásném a moderním designu. Samozřejmostí je výběr z různých variant a náročností. Provedení OFF GRID je totální únik od městského života a je kompletně soběstačný.

Tiny House Done od Ddaann postavený od Devoto
Tiny House Done od Ddaann postavený od Devoto
Foto: DONE

Nevyžaduje napojení na sítě, energie zajišťuje gelová baterie, případně soustava solárních panelů s tepelným čerpadlem. Varianta CORE je pouze čistá stavba, ale obdržíte k ní sazenici stromu. Aby se za každý pokácený strom při stavbě domu jeden další vysadil. Nejluxusnější je verze GLAMP. Kuchyň obložená jasanem a pracovní deska z luxusního umělého kamene, matně černá luxusní sprchová hlavice a kohoutky, honosná kamna Jotul, napojení na kořenovou čističku a tlakovou vodu a možnost napojení na sítě.

Mini domy mají mnoho výhod. Je to především krátká doba výstavby, nízké stavební náklady, nízké náklady na údržbu, žádné zbytečné formality s úřady, které se leckdy táhnou i měsíce. Navíc si mini domek můžete postavit přesně tam, kde budete mít okouzlující výhledy a kde by nebylo možné postavit rodinný dům či chatu. Vysoká poptávka je od lidí, kteří nechtějí většinu svého života svázat s hypotékou, pro ty, kteří chtějí letní bydlení postavené bez zbytečných formalit, pro mladé lidi, kteří chtějí žít samostatně a ekologicky.

Foto: DONE
Zdroj: www.tinyhousedone.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock