Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Mini domek za 365 tisíc postavíte i svépomocí

Víkendová chata i dům na část života. Tím vším může být tiny house
Víkendová chata i dům na část života. Tím vším může být tiny house

Malé domy se ve Spojených státech již staly hitem a v Evropě se stávají stále populárnějšími. Tyto stavby potěší dlouhým seznamem výhod: jsou ekonomické, celoroční, ekologické, minimalistické, originální a jednoduše krásné. Stále více jedinců rezignuje na život v příliš velkých domech nebo drahých bytech a vsází na alternativní bydlení. Jejich hlavním důvodem je potřeba být svobodný, nezávislý a žít v harmonii mezi sebou a přírodou. DONE je český Tiny House a je to mnohem víc než jen malý dům. Je to prostor přizpůsobený individuálnímu vkusu a potřebám.

DONE bude váš mini domov nebo vaše útočiště od města a reality plné povinností. Jeho výhodou je, že na něj nepotřebujete stavební povolení a velké terénní úpravy. Projekt DONE vzbudil po své premiéře velký zájem a reaguje tím na celosvětový zájem o bydlení v minimalistických mini domech. Za projektem stojí studio DDAANN, jmenovitě architekti Daniel Baudis a Daniel Rohan. V Česku se dá krásně navázat na tradici chatařství, ale zaujme i nové generace. Pro ně je to jednoduché a zajímavé řešení přímo na míru. Mini domek se totiž dá postavit i svépomocí.

Vyberte si svůj mini domek

Komfortních 12 m2? Jistě. I přes malou užitnou plochu je k dispozici obývací část, kuchyňka s kamny a dřezem, sprcha s toaletou, technická místnost a venkovní terasa, bohaté úložné prostory a skládací postel, kuchyňský stůl a židle. To vše v krásném a moderním designu. Samozřejmostí je výběr z různých variant a náročností. Provedení OFF GRID je totální únik od městského života a je kompletně soběstačný.

Tiny House Done od Ddaann postavený od Devoto
Tiny House Done od Ddaann postavený od Devoto
Foto: DONE

Nevyžaduje napojení na sítě, energie zajišťuje gelová baterie, případně soustava solárních panelů s tepelným čerpadlem. Varianta CORE je pouze čistá stavba, ale obdržíte k ní sazenici stromu. Aby se za každý pokácený strom při stavbě domu jeden další vysadil. Nejluxusnější je verze GLAMP. Kuchyň obložená jasanem a pracovní deska z luxusního umělého kamene, matně černá luxusní sprchová hlavice a kohoutky, honosná kamna Jotul, napojení na kořenovou čističku a tlakovou vodu a možnost napojení na sítě.

Mini domy mají mnoho výhod. Je to především krátká doba výstavby, nízké stavební náklady, nízké náklady na údržbu, žádné zbytečné formality s úřady, které se leckdy táhnou i měsíce. Navíc si mini domek můžete postavit přesně tam, kde budete mít okouzlující výhledy a kde by nebylo možné postavit rodinný dům či chatu. Vysoká poptávka je od lidí, kteří nechtějí většinu svého života svázat s hypotékou, pro ty, kteří chtějí letní bydlení postavené bez zbytečných formalit, pro mladé lidi, kteří chtějí žít samostatně a ekologicky.

Foto: DONE
Zdroj: www.tinyhousedone.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock