Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní Tiny House

Moderní Tiny House

Mít své vlastní bydlení a přitom se nemuset vzdát své volnosti a nebýt svázán půjčkami. To je v dnešní době přání mnoha, nejen mladých, lidí. Nechcete se zadlužit půjčkami a nestojíte o velkou rezidenci? Mini domky, neboli Tiny House, jsou dnes čím dál oblíbenější a dávají svým majitelům úžasné možnosti.

Stále častěji se můžeme setkat s malými domky na kolečkách, které si mohou jejich majitelé odvézt kamkoliv si přejí. A není to vůbec špatný nápad. Mít tu volnost, vzít si svůj domov s sebou tam kam máte zrovna chuť jet a mít tak své soukromí, je lákavá opravdu představa. Mini domky na kolečkách jsou v podstatě takovými vylepšenými karavany.

Úspory energií jsou velké téma

Mini domky mají své nesporné výhody. Jednou z nich je jejich úspornost. Stačí si jen uvědomit jaký prostor musí člověk přes zimu vytopit v klasickém domě a jaký v mini domku. A nejen to. Pokud si ještě pořídíte ekologické solární panely na ohřev vody, úspory budou opravdu znatelné. Navíc toho nebudete muset tolik uklízet.

Výhodou je také menší množství věcí, které si do domku dáte. Pokud patříte mezi ty, kteří žijí hlavně prakticky a minimalismus vám není cizí, může být mini domek dobrá volba.

Malý, ale praktický

Mini domek může být přesně podle vašich představ, nebo si můžete zakoupit prefabrikovaný, připravený k bydlení. Dnes už takové domky nabízí několik firem a vy si tak můžete vybrat podle svých přání. Navolit si pak můžete materiály uvnitř i vně, jako je podlaha, nábytek, nebo jestli bude domeček s terasou, či bez. Každý model je jiný, každý ale umožňuje použití solárního systému, což je velká výhoda.

Jednou z firem, která se těmito stavbami zabývá a vytvořila několik vzorových domků, je francouzská společnost Minimaliste. Příklady jejich práce si můžete prohlédnout v galerii.

Inspirace není nikdy dost a přestože si malý domek třeba nepořídíte, může se vám zalíbit jen jejich design, nebo nápadité provedení. Co vy na to? 

Klidně nakoukněte:

Štítky: tiny house
Zdroj: minimalistehouses.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock