Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Tiny house na jihu Čech

Klidné bydlení na kraji lesa
Klidné bydlení na kraji lesa

Na základě inspirace z několikaletého pobytu ve Švédsku vyrostl v jižních Čechách příjemný tiny house s minimalistickým interiérem ve stylu hygge. Kouzelné místo uvedené prosluněnou dřevěnou terasou s výhledem na rybník je ideální volbou pro trávení chvil určených k plnohodnotnému odpočinku. V domku totiž zcela záměrně chybí televize i wi-fi.

Právě úzké sepětí s přírodou stálo za realizací útulného tiny housu skrytého za bujnou zelení půvabného koutu jižních Čech. V dřevostavbě o rozměrech půdorysu 7,00 x 3,57 m a s obytnou plochou 26 m2 dostaly prostor výhradně přírodní materiály, které se postaraly o přirozeně krásnou atmosféru. Nedaleko lesa tak vzniklo příjemné bydlení s hřejivým dotekem přírody, ve kterém se nachází jen to, co je k životu opravdu důležité.

Bydlení s úctou k přírodě

Inspirace ke stavbě domku ve shodě s přírodou vzešla z několikaletého pobytu ve Švédsku. Autoři realizace minimalistického bydlení vycházejícího z konceptu tiny housu jsou Marcela a Tomáš Staňkovi, kteří zatoužili po klidném bydlení v náručí přírody bez zbytečných vymožeností. Na okraj malé jihočeské osady tak posadili moderní tiny house s fasádou z kombinace sibiřského modřínu a omítky. Interiér minidomku je přitom obložen smrkovými palubkami natřenými bílou voskovou lazurou. Příroda tak nehraje hlavní roli pouze v těsném okolí domku, ale také v jeho interiéru. Svědčí o tom například stolek doplňující pohodlnou pohovku, který se skládá ze dvou kusů kmene téměř stoletého dubu.

Tiny house na jihu Čech

Minimalistické bydlení

Skromné, ale krásné bydlení poskytuje svým obyvatelům jen to nejnutnější. Tiny house dokončený v roce 2019 prezentuje dnes tolik oblíbený minimalistický styl hygge, ve kterém na sebe upínají pozornost především již zmíněné přírodní materiály. Co se týče jednotlivých místností tohoto skromného domku, v přízemí se nachází kuchyně, koupelna a obývací kout. Kuchyně je sice malá, ale přesto kvalitně vybavená. Nechybí v ní varná deska s elektrickou troubou či myčka a lednice s mrazákem. Převažující tóny světlého dřeva zde příjemně kontrastují s akcenty černé barvy, do které se oblékla mimo jiné zajímavá designová svítidla. Interiér kuchyně osvěžují skromné výhledy do přírody i barevné květiny ve váze.

Přečtěte si také

Minidomeček vás dostane

V jižní Kalifornii najdete útulnou chatičku, do které byste se rádi hned nastěhovali. A nemuseli byste se bát velkého uklízení. Doslova na pár desítkách metrech vám totiž poskytne vše, co k životu…

Namísto jídelního stolu ke kuchyni přísluší menší barová lavice se dvěma židlemi. Pozornosti zde pak jistě neujde ani další designové závěsné svítidlo. Také koupelna je malá, ale plně funkční. Černá a bílá barva, které spolu s něžným dotekem dřeva v interiéru převažují, se v koupelně sbíhají v půvabné mozaice na podlaze. Ačkoliv tomuto bydlení chybí televize, našlo se v něm místo pro komfortní pohovku, která trůní hned vedle schodů fungujících zároveň jako úložné prostory. Schody vedou do horního patra s menší ložnicí, v níž plnohodnotný odpočinek slibuje kvalitní dvoulůžková postel se zdravotní futonovou matrací.

Tiny house na jihu Čech

Malý dům určený k odpočinku

Co se týče jednotlivých místností, nachází se v nich všechno potřebné. Obývací zónu neruší televize ani wi-fi, plnohodnotnému odpočinku v náručí přírody tak nestojí nic v cestě. Jemné barvy použité v interiéru oku lahodí a bydlení přes svůj minimalistický ráz vůbec nepůsobí stísněně. Výrazný nádech skandinávského stylu hygge prostupuje jednotlivými místnostmi a přivádí na cestu usebrání každého, kdo do nich vstoupí. V půvabném koutě krajiny jižních Čech tak vyrostl dům jako stvořený k očištění mysli. Navazuje na něj dřevěná terasa pravidelně ozařovaná slunečním svitem, která poskytuje malebné výhledy na blízký rybník. Tepelný komfort je přitom zaručen i v tiny housu, který je vytápěný podlahovým topením.

Ať už je jakékoliv roční období, tiny house skrytý mezi stromy nabízí svým obyvatelům klidné prostředí určené k načerpání nových sil. Právem se stal obdivuhodným dílkem mozaiky malebného koutu jihočeské osady, kterou nezdobí jen neustále se opakující východy a západy slunce, ale i další divukrásné zázraky přírody.

Štítky: tiny house
Zdroj: www.tinyvacation.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock