Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Tinyhouses - dům na kolečkách

Tinyhouses - dům na kolečkách

Trend malých dřevěných domků na kolečkách získává po světě stále větší oblibu. Jezdit proto na výlet s karavanem už je v dnešní době pasé. Nejen že je dřevěný domek mnohem šetrnější k přírodě, ale můžete si jej vyrobit přesně tak, jak si představujete.

Veškerý komfort na 19 m2

Mladý americký pár si vlastními silami postavili tento mobilní domek s názvem Shed. Pracovali na něm po víkendech necelých 14 měsíců. O tom že dokázali využít každý centimetr čtvereční, není pochyb. Kromě ložnice, obývacího pokoje, malinkaté koupelny i prostorné kuchyně zde můžete najít komoru, ve které mají majitelé uložené sportovní i turistické vybavení. Domek je vybaven velkými prosklenými okny a dveřmi, které vevnitř zajišťují dostatek světla a disponují žaluziemi pro zajištění soukromí. 

Dispozice 

Hned po vstupu vás uvítá pohovka, která může sloužit kromě relaxu také pro komfortní sezení u večeře, televize nebo při práci. Pod sedací plochou je umístěn úložný prostor. Schody, které jsou hned vedle vstupních dveří vedou do ložnice. Skromný spací prostor je velmi střídmě vybaven, ale disponuje veškerým komfortem včetně osvětlení, jehož intenzitu lze jednoduchým způsobem nastavit. Pod schody je dostatečný prostor pro šatní skříň, rozdělenou do několika menších skříněk. 

Prostorná kuchyně 

Majitelka je vášnivou kuchařkou, proto při stavbě trvala na prostorné kuchyni s veškerým komfortem. Proto v ní najdeme i plynovou troubu s elektrickým sporákem, digestoří, lednicí a maximálním možným úložným prostorem. Na opačné straně domu na kolečkách se nachází malá, ale funkční koupelna s toaletou a sprchovým koutem. A ačkoliv je celý interiér laděn do světlých barev, v koupelně je díky dřevěnému obložení dodán pocit větší útulnosti. Dostatek elektrické energie je zajištěn pomocí solárních panelů. Díky tomu si majitelé mohli dovolit umístit do hlavního prostoru klimatizaci, která v chladnějších podmínkách umí prostor i poměrně rychle vytopit. 

Pamatovali na úložné prostory

Asi nejzajímavějším prostorem je zadní úložný koutek. Poskytuje úložiště pro sportovní vybavení na outdoorové aktivity, které Samatha a Robert nejvíce milují. Do tohoto malého prostoru se vejde nejen celý nafukovací kajak, kempingové a horolezecké vybavení, ale také snowboardy a další vybavení pro zimní adrenalinové radovánky.

Nápad je skvělý pro všechny nadšené cestovatele, kteří chtějí objevit kus světa trošku sofistikovaněji než jen s batohem na zádech. Díky svému mini domku prožívají své zážitky a dobrodružství naplno, užívají si každou minutu svého života a splnili si svůj sen. Jaký je ten váš?

Štítky: tiny house
Zdroj: shedsistence.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock