Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní prefabrikovaná dřevostavba smontovaná na místě

Moderní prefabrikovaná dřevostavba smontovaná na místě

V podhorském regionu Horní Rakousko, který je typický nízkými kopci a úchvatnou podívanou na Alpy, vyrostl moderní rodinný dům, jenž jako by levitoval nad svahem. Díky velkým proskleným plochám zaniká pomyslná hranice mezi interiérem a exteriérem. Dům je plný světla i zajímavého designu.

Zatímco bungalov pevně stojí nad garáží, vypadá to, jako by jednou svou částí levitoval nad svahem. Architekti si totiž s jeho zasazením do svažitého terénu znamenitě poradili. Budova tak navzdory svému subtilnímu plášti působí příjemně křehkým a vzdušným dojmem, o což se starají i velké prosklené plochy propojující interiér s exteriérem.

Dřevostavba s nápadem

Tomuto netradičnímu domu dýchají na záda lesy, které svým objetím zajišťují tolik důležitý pocit soukromí. Vepředu se stavba naopak otevírá do zahrady, která připomíná nekonečnou louku, jež sem tam osvěží nějaký ten strom. Tvarově jednoduchý půdorys domu je výsledkem promyšleného postupu architektů, který splňuje vše, co si obyvatelé domu přáli.

Moderní prefabrikovaná dřevostavba smontovaná na místě
Foto: Simon Oberhofer

Prefabrikovaný dům

Dům vznikl pod taktovkou architektů ze studia Superfuturegroup. Vsadili na dřevěnou konstrukci domu, která je kompletně prefabrikovaná a smontovaná až na místě. Centrální obytnou zónu vytvořili ze tří funkčních částí tak, aby na sebe jednotlivé místnosti plynule navazovaly. Měl vzniknout dojem, že interiér jakoby teče, což se také podařilo. Vzniklo díky tomu přirozené otevřené kontinuum. Zajímavému dojmu z interiéru nahrává neviditelnost dveří při pohledu z obývací části domu. Díky výřezu jsou tak všechny prostory příjemně propojené.

Přečtěte si také

Dřevostavba jako kombinace dřeva a skla?

Plánování jednopodlažního domu stojícího nad starým cihlovým sklepem bývalého statku trvalo projektantům téměř rok. Následná stavba domu pak zabrala rok a půl. A co bylo výsledkem této dlouhé práce?…

Obývací zóna jako srdce domu

Jádro celého bydlení tvoří obývací pokoj. Právě kolem něj jsou soustředěny všechny místnosti bungalovu. Na tento obývací prostor přitom navazuje západní veranda se zastřešenou terasou, díky níž dochází k propojení hlavní denní zóny se zahradou. Kromě této hlavní společenské zóny se v domě nacházejí ještě tři pokoje. Patří mezi ně dva dětské pokoje a jedna velká rodičovská ložnice s vlastní koupelnou a šatnou. V suterénu je pak umístěna garáž pro dvě auta a také obslužné a technické místnosti.

Moderní prefabrikovaná dřevostavba smontovaná na místě
Foto: Simon Oberhofer

Kvalitní materiály v interiéru

Hlavní devizou tohoto bydlení je prostor, vzdušnost, světlost a také kvalita vybraných materiálů. Přechody mezi jednotlivými funkčními celky v rámci denní zóny zvýrazňují tmavší tóny dřeva. S citem byly vybrány jak materiály, tak textury a barvy, které svou přirozenou krásou spoludotvářejí neuvěřitelně osobitý interiér. Místnosti jsou jasné a velice útulné. Starají se o to mimo jiné podlahy ze světlého dřeva. Se vzhledem interiéru kontrastuje fasáda z tmavých dřevěných desek a vláknitého cementu.

Moderní rodinný dům přináší svým obyvatelům příjemné útočiště úzce propojené s přírodou. Bungalov plný slunečních paprsků, inspirativních výhledů a souhry kvalitních materiálů je dokonalým místem pro život.

Foto: Simon Oberhofer
Zdroj: www.superfuturegroup.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Zdařilá rekonstrukce Ačkové chaty

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock