Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům ve finském stylu

Dům ve finském stylu

Podnikateli často absolvujícímu pracovní cesty v severských zemích učarovalo tamější bydlení. Rozhodl se proto nechat pro svou rodinu postavit dřevěný dům ve finském stylu.

Dřevěný dům, momentálně soutěžící o titul Dřevostavba roku 2020, překvapí příjemnou kombinací dřeva a odstínů modré barvy. Vyroben byl ve Finsku, načež byl dovezen na místo určení, a to do středního Polska. Stal se tak vysněným domovem pro čtyřčlennou rodinu, která je zvyklá trávit většinu času pohromadě.

Zaručená finská kvalita

Majitel domu, který podlehl kouzlu finské architektury, byl od začátku rozhodnut pro dům ze dřeva. Tomuto materiálu dal přednost především z toho důvodu, že dokáže navodit hřejivý pocit útulnosti a je archetypálně spjat s přírodou. Navíc do interiéru vnáší zabydlenost a dojem z něčeho známého. Vznikl tak dřevěný dům tón v tónu, kdy povrchová úprava pláště, barva střešní krytiny i nátěr oken a zábradlí na terase se sebou příjemně korespondují. Dům tedy přirozeně zapadá do svého okolí. Majitel přitom vsadil na zaručenou finskou kvalitu, jelikož se nechtěl pouštět do hledání dodavatele mezi polskými firmami. Pro vytvoření svého nového bydlení si vybral firmu Kontio s dlouhou tradicí a bohatými zkušenostmi, která má zastoupení i na polském trhu. Také po dvou letech od nastěhování uvnitř domu příjemně voní dřevo a jeho pohledová struktura vytváří velice osobitou atmosféru.

Dům ve finském stylu
Foto: Kontio Loghouses

Technologie lepeného nesedavého rámu

Při stavbě domu se sázkou na jistotu stala technologie nesedavého rámu, která zaručuje jen minimální tvarové změny domu po jeho dokončení. Tato technologie zaujala majitele rovněž svým nadčasovým a méně rustikálním vzhledem. Potěší však i svými výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi. Ke stavbě domu totiž bylo použito dostatečně pevné a husté dřevo polární borovice. Nejenže tak lepený rám prakticky nesedá, ale spoje mezi jednotlivými rámy jsou dvojitě podélně utěsněny bez jakéhokoliv přerušení. Rozdíl je však také v akustice, která se ve dřevěném domě vůbec nedá srovnávat s tím zděným. Dřevo totiž do jisté míry pohlcuje zvuky.

Přečtěte si také

Moderní dřevostavba citlivě začleněna mezi tradiční domy

Jak dosáhnout, aby byl nový dům opravdovým domovem rodiny stavebníka a současně harmonicky rozšířil "rodinu" stávajících staveb v okolí? Odpovědí je individuální projekt a jako profesionální, tak i…

Interiér v modré barvě

Venku použitý tmavší tón dřeva uvnitř střídá lazura s bílým pigmentem, která chrání před tmavnutím vlivem UV záření. Světlý tón dřeva navíc vytváří ideální pozadí pro zařízení v tmavších barvách, především šedé a modré. Zejména sametový odstín tmavě modré barvy dodává tomuto interiéru zvláštní kouzlo, které umocňují jemné modravé kvítky řezaných květin - jak jinak než v modrých vázách.

Dům ve finském stylu
Foto: Kontio Loghouses

Otevřené bydlení s koutkem pro každého

Bydlení je prostorné, vzdušné a minimalisticky zařízené. Díky velkým oknům je dostatečně světlé a propojené s okolní přírodou. Její dotek je pomocí přírodních materiálů a řezaných květin znát také uvnitř. Ačkoliv se jedná o velký otevřený prostor, každý z členů domácnosti si tu najde i koutek jenom pro sebe. Kromě tří ložnic s vlastními koupelnami se zde nachází i samostatný pokoj v patře, který lze dle potřeby proměnit na pokoj pro hosty či hernu. Galerie v patře je přitom opticky propojena s přízemím, přičemž sklo použité namísto zábradlí tento efekt ještě umocňuje.

V Polsku tak vyrostl dům příjemně zapadající do přírody, který zaujme jak exteriérem, tak interiérem. A jelikož se jedná o dům ve finském stylu, nemůže v něm samozřejmě chybět ani finská sauna, velká záliba majitelů.

Štítky: dřevostavba
Foto: Kontio Loghouses
Zdroj: www.drevostavby-kontio.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock