Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní dům v Ptuji

Moderní dům v Ptuji

Dnes si představíme moderní dům, který nedávno prošel svou celkovou rekonstrukcí, a to pod taktovkou zkušených architektů. Z původně nevyužitého prostoru se stalo krásné místo k bydlení. Dům se nachází ve Slovinském městě Ptuj a má určitě co nabídnout.

Rekonstrukce se ujalo slovinské architektonické studio AB Objekt. Celková proměna proběhla v roce 2016 a měla velký úspěch u majitelů i místních sousedů. Konečně byla postupně chátrající budova obnovena a nehyzdila tak už své okolí.

Dočkala se rekonstrukce

Původní stavba sloužila jako sklad, jehož stavba se datuje k počátkům 80. let. Po rekonstrukci se budova dočkala typického tvaru slovinských domů se štítem a sedlovou střechou v jedné části domu. Krom toho byla další část přistavěna a dům dostal novou tvář.

Namísto tmavého dřeva architekti použili světlé obložení a bílé nátěry stěn i stropů, a to i v exteriéru. Podél jižní a západní části se táhne nově přidané zastřešení . Terasa se tak stává prodloužením domu a život z interiéru může proudit také ven. I za špatného počasí si mohou majitelé posedět na zastřešené terase a užívat si čerstvého vzduchu.

Velká okna a prosklené stěny

Původní stavba byla velmi tmavá plná tmavého zašlého dřeva a měla opravdu málo oken. Prostor uvnitř byl temný a postrádal přirozené osvětlení. Architekti naopak dům otevřeli, provzdušnili a pustili do něj velkými okny a prosklenými stěnami velké množství světla. Díky tomu je interiér opravdu světlý a působí lehce. Díky velkorysému prosklení přichází naopak i světlo zevnitř ven na terasu, při večerním posezení.

Moderní dům v Ptuji

K prostornému domu patří i zahrada s živým plotem, který poskytuje dostatek soukromí. Nechybí zde zeleň vysazená do předem navržených tvarů a připravených míst lemujících dům. Zatím malé keříky a stromky tisů, thují a cypřišů budou později poskytovat větší stín a soukromí pro obyvatele domu.

Jeden velký prostor

Dům je uvnitř neobvykle členěn a tvoří jeden velký prostor. Kuchyňská linka tvoří jeden obrovský panel, či zástěnu, která nevede až do stropu. Skříně i spotřebiče jsou v tomto panelu zabudovány a vytváří jeden celek. Díky velkému množství prostoru zde mohl být umístěn i ostrůvek s dalším úložným prostorem. Dveře skříněk jsou dokončeny na vysoký lesk a dodávají kuchyni punc luxusu. Na pracovní desku ostrůvku byl využitý umělý kámen. V ostrůvku se nachází i dřez. Bylo tak nutné technicky vyřešit přívod vody v podlaze.

Náročnost celého řešení stavby je znát v každém detailu. Architekti do prostoru umístili i krb, který je takovým oddělujícím bodem mezi kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem. Díky otevřenému prostoru a velkým proskleným plochám je možné být na dosah přírodě venku. Snad jedinou nepatřičností jsou obrovské stojací hodiny v jídelní části. Ale snad to byl záměr a přání majitelů.

Kromě vybavení na zakázku zde nemohou chybět designové kusy nábytku jako jsou legendární židle Vitra Eames, křesla, apod. Prostor osvětlují nastavitelná bodová světla, nebo stojací lampa. I přes jednoduchost provedení prostor nepůsobí nudně. Žebrování u stropu je samo o sobě zajímavým prvkem. 

Štítky: moderní dům
Zdroj: ab-objekt.si

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock