Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní dům plný umění

Moderní dům plný umění

Ve městě Palo Alto v Kalifornii stojí rezidence sestávající ze tří odlišných částí. Největší z nich se stala místem umělecké sbírky a také příležitostným domovem hostů obyvatel rezidence.

Dům, který nemohl být pojmenován jinak než Art House, vděčí za svůj moderní vzhled architektům z kalifornského studia Buttrick Projects Architecture+Design. Projektu se ujal sám Jerome Buttrick, jehož úkolem bylo vytvořit přídavný vnitřní prostor a také nádvoří doplňující již stávající dům.

Rozšíření bydlení s důrazem na kreativitu

Když majitelé stávající domu, ve kterém strávili dlouhých dvacet let, zjistili, že je sousední pozemek na prodej, neváhali. Dosavadní bydlení pro ně a jejich čtyři děti přece jen nebylo tak velké, jak by potřebovali. Navíc zatoužili po otevřeném dvorku a místu pro svou sbírku umění a rovněž pro ateliér. Stávající bydlení se tak notně rozšířilo, dostatek prostoru však zůstal ponechán zeleni. Centrem, kde se rodina nejraději schází, se tak stal travnatý dvůr plný venkovských květin. K osvěžení pak slouží nový bazén.

Interiér pro milovníky umění

Členění interiéru je řešeno poněkud atypicky. Zatímco ložnice směřují do ulice, obývací pokoj a kuchyně se nacházejí v zadní části domu. Společenské prostory se tak otevírají přímo do zahrady. Interiér sjednocuje umění, které o sobě dává vědět v každé místnosti. Kontinuitu zajišťuje také šedá vápencová podlaha propojující vnitřek domu s venkovní terasou. Hlavní roli v interiéru hraje bílá barva, která představuje ideální pozadí pro vystavení děl této soukromé galerie. Ve sužbách umění ustupují také detaily, které jsou v celém objektu naprosto minimální.

V Kalifornii tak vznikla působivá rezidence plná umění i velkorysých inspirativních výhledů. Představuje dokonalé bydlení, ve kterém je dostatek místa pro rodinu, přírodu i umění.

Foto: Joe Fletcher
Zdroj: buttrickprojects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock