Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní dům plný umění

Moderní dům plný umění

Ve městě Palo Alto v Kalifornii stojí rezidence sestávající ze tří odlišných částí. Největší z nich se stala místem umělecké sbírky a také příležitostným domovem hostů obyvatel rezidence.

Dům, který nemohl být pojmenován jinak než Art House, vděčí za svůj moderní vzhled architektům z kalifornského studia Buttrick Projects Architecture+Design. Projektu se ujal sám Jerome Buttrick, jehož úkolem bylo vytvořit přídavný vnitřní prostor a také nádvoří doplňující již stávající dům.

Rozšíření bydlení s důrazem na kreativitu

Když majitelé stávající domu, ve kterém strávili dlouhých dvacet let, zjistili, že je sousední pozemek na prodej, neváhali. Dosavadní bydlení pro ně a jejich čtyři děti přece jen nebylo tak velké, jak by potřebovali. Navíc zatoužili po otevřeném dvorku a místu pro svou sbírku umění a rovněž pro ateliér. Stávající bydlení se tak notně rozšířilo, dostatek prostoru však zůstal ponechán zeleni. Centrem, kde se rodina nejraději schází, se tak stal travnatý dvůr plný venkovských květin. K osvěžení pak slouží nový bazén.

Interiér pro milovníky umění

Členění interiéru je řešeno poněkud atypicky. Zatímco ložnice směřují do ulice, obývací pokoj a kuchyně se nacházejí v zadní části domu. Společenské prostory se tak otevírají přímo do zahrady. Interiér sjednocuje umění, které o sobě dává vědět v každé místnosti. Kontinuitu zajišťuje také šedá vápencová podlaha propojující vnitřek domu s venkovní terasou. Hlavní roli v interiéru hraje bílá barva, která představuje ideální pozadí pro vystavení děl této soukromé galerie. Ve sužbách umění ustupují také detaily, které jsou v celém objektu naprosto minimální.

V Kalifornii tak vznikla působivá rezidence plná umění i velkorysých inspirativních výhledů. Představuje dokonalé bydlení, ve kterém je dostatek místa pro rodinu, přírodu i umění.

Foto: Joe Fletcher
Zdroj: buttrickprojects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock