Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní dům pro děti

Moderní dům pro děti

Nepopsatelně krásný dům, který klame zevnějškem. I přes svůj moderní design je dům hlavně přizpůsoben dětem, aby se v něm cítily dobře, měly své místo na hraní, odpočinek a trávení času s rodiči.

Projekt domu Black & White je vytvořen v moderním architektonickém stylu. Exteriér i interiér byly navrženy pro mladý pár se čtyřmi dětmi, takže zvláštní pozornost byla věnována pohodlí zejména dětí. Cílem bylo vytvořit samostatný prostor pro spaní a hry, kde se děti budou cítit pohodlně a budou se těšit na odpočinek a na hraní. Je také důležité, aby rodina měla společný prostor, a proto byl navržen opravdu prostorný obývací pokoj - místo pro všechny členy rodiny, s velkou pohodlnou pohovkou a krbovou zónou. Vychutnat si pohled na oheň a poslouchat praskání dřeva si lze vychutnat současně i z jídelny a umožňuje vychutnat si příjemné chvilky i u jídelního stolu při večeři. Velká a prostorná ložnice má dva vchody do koupelny a šatníku, co umožňuje dospělým členům rodiny racionálně využívat prostor a mít stále soukromí. Dům je vybaven třemi koupelnami: jedna pro děti, jedna v ložnici a druhá v pokoji pro hosty, který má pohodlný přístup z letní terasy. Terasa má jídelní kout a gril a je v létě velmi často využívána pro trávení volného času všech členů rodiny.

Moderní dům pro děti

V hlavní roli černá

Black & White House je dům, který se vyznačuje nejen svými barvami, ale také výběrem nábytku a celkovým designem interiéru. Dům byl postaven v přirozených a asertivních tónech v srdci lesů. V moderním prostředí se kuchyně a jídelna spojují s materiály a paletou barev, které mísí černou, bílou a dřevo, což dává velmi harmonický a příjemný výsledek. I přes hojné použití černé barvy je dům velmi světlý. Velká okna jsou přítomna po celém domě a kromě světla přidávají opticky na prostoru a nabízí úžasné výhledy do okolních lesů. Pod schody je zařízena dětská herna se zavěšeným sedákem a velmi minimalistickou výzdobou. K dispozici je také vysoká síť, která umožňuje dětem i dospělým odpočívat. Dětský pokoj je zařízen moderně a jednoduše. Masivní deska vyrobená z dubového dřeva slouží jako stůl, ve stejném designu jsou police na zakázku. V dětském pokoji bylo cíleně voleno dřevo o několik odstínů světlejší než v ostatních místnostech.

Moderní dům pro děti

Kombinace materiálů a barev

V ložnici rodičů je opět mix materiálů. Dřevo na podlaze, kůže na křesle a posteli a z korku jsou noční stolky. To vše pro vytvoření útulného a intimního prostoru. Délka monochromatického Obývací pokoj má dvě vysoké kontrastní poloviny v černé a bílé. Vysoký strop byl natřen černě, aby odpovídal většině nábytku. Bílá podlaha a komínová stěna přinášejí do schématu svěží ledový jas. Naproti temné moderní pohovce je velká a nečekaná hrací plocha, střežená obřím medvědem na zdi. V dětské herní zóně se malované černé stěny stávají tabulí pro každodenní čmáranice. Stylový koberec pod opičí cestou a gymnastickými kruhy poskytuje měkké místo pro hraní nebo přistání. Úložiště knih pod schody tvoří šikovnou dětskou knihovnu. Výběrem polstrovaného podlahového křesla nebo otočného křesla se z této oblasti stane útulný čtenářský koutek pro celou rodinu.
V hluboké úložné polici jsou hromady polen pro sousední krb na dřevo a zároveň police poskytuje atraktivní místo pro televizi. Moderní krb je prosklen ze tří stran, aby byl vidět z obývací části i jídelny. Zároveň vytváří nenásilný předěl mezi obývacím pokojem a jídelnou. Hluboké a dramatické pásy černých stěn a stropů se dotýkají nebe, ostré moderní linie dávají tomuto místu moderní vzhled. Zevnějšek domu nám okamžitě dává najevo, že je to místo, které si můžete užít jako rodina, venku i uvnitř.

Zdroj: Mariya Chmut

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock