Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Křišťálové kouzlo luxferových stěn

Křišťálové kouzlo luxferových stěn

Luxfery se vrací s velkou pompou! Už to nejsou ty staré známé skleněné tvárnice vpasované do konstrukcí skleníků nebo záchodových okýnek, moderní luxfery boří staré mýty a stávají se materiálem budoucnosti.

Luxfery – světla minulého režimu

Luxfery jsou pro mnohé z nás neodmyslitelně spjaty s dobou minulého režimu. Díky dokonalé světelné propustnosti a nehořlavosti se nadmíru používaly především při stavbě průmyslových budov, aby pomalu pronikly i do funkcionalistických vil. Nebylo kutila, který by nezatoužil po tom mít doma alespoň jednu zeď vyskládanou z luxfer. Tyto luxfery minulosti však vlivem okolních podmínek šedly nebo žloutly. Stěny z luxfer padaly v nemilost, aby se dnes vztyčily v řadě moderních interiérů v nové a mnohem dokonalejší funkčnosti i kráse.

Světlo, které prochází zdí

Luxfery dobývají současné interiéry celou řadou atraktivních vlastností. Chcete napříč pokoji využít skleněné prvky, ale bojíte se ztráty soukromí? Dělící stěny z luxfer vám poskytnou absolutně intimní atmosféru. Luxferové stěny skvěle propouští světlo, a přesto nemusíte vidět, co se za nimi děje.

Křišťálové kouzlo luxferových stěn

Proto jsou chytrou a luxusní volbou pro vytvoření mlhavě průzračné dělící příčky v koupelně, zástěny u vany nebo „prosklení“ rovnou celé niky pro sprchový kout. Své uplatnění najdou luxfery i jako dělící stěny mezi vstupní a obývací částí interiéru. Krása a praktičnost luxfer se dá zkrátka využít všude tam, kde potřebujete umístit dělící stěnu a přitom zachovat průchod přirozeného světla. A tak se hodí třeba i jako pochozí materiál pro podestu schodiště či na terasu. Nejenže luxfery důmyslně pracují se světlem, ale mají i tepelné, protihlukové a protipožární vlastnosti. Jejich praktická stránka jde tak v ruku v ruce s tou estetickou.

Křišťálové kouzlo luxferových stěn

Designové luxfery

S oblíbeností luxferů v interiérech vzrůstá i barevná škála jejich odstínů. Na výběr máte z celé palety vzorů a dekorů těchto chytrých a luxusních designových prvků. Pokud vám nevadí průhled, použijte skleněné tvárnice hladké a čiré, které propouštějí nejvíce světla. Světlu však můžete nahrát i lesklými luxfery se speciálním zrcadlícím nástřikem v čirém nebo světlém barevném provedení. Jednotlivé luxfery můžete také barevně kombinovat a vytvořit si tak opravdu originální designovou stěnu. Pokud toužíte po větší míře soukromí, vsaďte na matované tvárnice s leptanou či pískovanou povrchovou úpravou. Nebo vás láká spíše vykouzlení dělící luxferové zdi ve stylu průzračných kostek ledu?

Křišťálové kouzlo luxferových stěn

Pořídit si můžete dokonce i LED diodové pásky a luxferovou zeď rozsvítit jako lampu. Klidně to ale ponechejte náhodě a sledujte, jaké světelné efekty vytvářejí luxfery jen díky dennímu světlu.

Luxferové stěny přitom nejvíce sluší interiérům vyvedeným v minimalistickém stylu, kterým dominuje světlo. Uvítají je však i všichni ti, kteří, co se designu týče, milují retro, ale po časech minulého režimu se jim vážně nestýská. Inspirací vám mohou být luxfery v intriéru OBLIQO design

Křišťálové kouzlo luxferových stěn
Křišťálové kouzlo luxferových stěn
Křišťálové kouzlo luxferových stěn
Křišťálové kouzlo luxferových stěn
Křišťálové kouzlo luxferových stěn
Křišťálové kouzlo luxferových stěn

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock