Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Vánoční inspirace a dekorace

Vánoční inspirace a dekorace

Neodmyslitelnou součástí svátků Vánočních je typická výzdoba, která dotváří to pravé kouzlo Vánoc. Adventní věnce, stromeček, jehličnaté větvičky, baňky, světélka, svíčky a další vánoční ozdoby. Pokud hledáte nápady jak si letos svůj domov ozdobit, přinášíme vám malou inspiraci. Nemusíte za vánoční ozdoby utrácet spoustu peněz, stačí se rozhlédnout kolem sebe a uvidíte, že i z maličkostí se dají vykouzlit nádherné věci.

Letošním Vánocům vládnou především přírodní materiály, a hlavně červená, bílá a zlatá barva. Dřevěné dekorace, látky, pleteniny, třpytivé ozdoby a spousta světélek. Každý interiér si žádá něco jiného a tak je jen na vás, jak bude vypadat právě ten váš. Máme pro vás inspiraci, čím si můžete vytvořit tu pravou vánoční atmosféru.

Perníčky a perníková chaloupka

K Vánocům neodmyslitelně patří pečení cukroví a obzvláště voňavých perníčků. Krásně nazdobené perníčky nemusíme servírovat jen na jídelním stole, můžeme jimi ozdobit vánoční stromeček, nebo adventní věnec. Budete mít opravdu originální ozdoby, kterým se nic nevyrovná. Pokud se vám zdobení perníčků přeci jen nedaří, nevadí. I přírodní jsou samy o sobě krásné. Stačí na některé uvázat krásnou stuhu, nebo mašli a ozdoby jsou na světě.

Radost si můžete udělat i perníkovou chaloupkou. Věřte, že není tak složitá jak se na první pohled zdá. Na internetu najdete spoustu šablon, nebo si můžete chaloupku nakreslit podle svých představ. Z klasického těsta na perníčky upečete jednotlivé dílky, nazdobíte je a slepíte k sobě bílkovou polevou. Dobrým trikem, jak rychle a dobře spojit celou chaloupku, je připevnění jednotlivých částí k sobě špendlíky, nebo tenkými hřebíčky s malou hlavičkou. Po zaschnutí polevy je pak můžete vytáhnout a nemusíte se bát, že je děti sní. Dovnitř chaloupky můžete vložit světélko na baterku a chaloupka bude doslova kouzelná.

Zelené věnce

Překrásnou atmosféru nejen v interiéru vytvoří zelené věnce z jehličí. Můžete je položit na odkládací stolek, komodu, zavěsit na okno, nebo na vchodové dveře. Krásně vypadají samotné zelené, s lístky cesmíny, nebo jakkoliv dozdobené. Zkrášlit je můžete větvičkami vřesu, šiškami, jmelím, sušeným ovocem, nebo barevnými bobulemi, umělými, nebo živými. Zavěsit je můžete na ozdobnou širokou stuhu zakončenou mašlí.

Pro snadnější výrobu můžete na základ věnců použít hotové slaměné nebo polystyrenové kruhy, na které připevníte svazky větviček měkkým drátkem. Tavnou pistolí připevníte ozdoby, nebo je zastrkáte za drátky. Větvičky ze zahrady vás nic nestojí a ještě krásně voní. Pokud chcete, aby vám vydržely déle, zkuste je průběžně postříkat vodou z rozprašovače, nebo na chvíli namočit do vody. Intenzivní vůni vám do bytu přinese především borovice nebo jedlička.

Vánoční inspirace a dekorace

Světélka

Vánoční výzdoba se určitě neobejde bez různých světélek. Svíčky, světelné řetězy, lampiónky, nebo prskavky. To vše vykouzlí neopakovatelnou atmosféru a vtáhne vás do vánoční pohody. Nemusíte světelné řetězy věšet pouze na stromeček. Naaranžovat je můžete okolo oken, dveří, zavěsit je můžete na stěny pokojů, okolo obrazů, nebo jimi dozdobit vaše dekorace. V galerii najdete několik tipů.

Girlandy

Vyzdobit si domov můžete i girlandami. Existují hotové girlandy, které si můžete zakoupit, nebo si je můžete vyrobit sami doma. Na výběr jsou umělé i přírodní, s větvičkami, světýlky, z papíru, umělých květin, korálků, nebo z baněk. Klasické girlandy z jehličí můžete vytvořit spojením jednotlivých svazků větviček drátkem. Originální a nevšední může být i girlanda vytvořená z dřevěných korálků.

Levná a krásná varianta je girlanda z šišek. Jednoduše je navlečete na lněný provázek, drátek, nebo silonovou nit. Decentně vypadají malé modřínové šišky, pro větší dekorace se zase hodí douglasky, nebo šišky z borovice.  

Slaměné ozdoby 

Hitem posledních let jsou také ozdoby ze slámy. Byly oblíbené již našimi předky a nyní se zase vracejí do módy. Na výběr je mnoho variant, od úplně přírodních, přes barvené, s korálky až po třpytivé kousky. Hodí se hlavně do přírodně laděných interiérů, sluší jim to v kombinaci s červnou barvou a ocení je určitě i rodiče malých ratolestí. Nemusíte mít obavy, že se vám tyto ozdoby při pádu ze stromečku rozbijí. 

Vánoční inspirace a dekorace

Vánoční hvězda

Nepostradatelnou dekorací je určitě vánoční hvězda. Svou červenou barvou rozzáří celý prostor a je nepřehlédnutelná. K dostání je v každém obchodě a nebývá drahou záležitostí. Aby vám dlouho vydržela, dejte pozor na umístění. Nemá ráda zimu a průvan. Při koupi si všímejte jestli není napadená škůdcem, zemina neplesniví a v jakém prostředí se nachází. Pokud bylo v obchodě chladněji než je u vás doma, je dobré ji nejdříve postupně aklimatizovat. Při převozu ji dobře zabalte, ledový vítr by jí neudělal dobře. V domácnosti ji umístěte na světlé místo, ale ne na přímé slunce. Blízkost radiátorů by jí také nemusela svědčit. Vhodné jsou pro ni teploty okolo 22°C.

Jmelí

Typicky českou tradicí je zdobení domova jmelím. Má přinášet štěstí, odvahu a lásku. Ale údajně jen tomu, kdo je jmelím obdarován, ne kdo si jej sám pořídí. Podle jedné staré legendy bylo jmelí kdysi stromem, ze kterého Josef vyřezal kolébku pro malého Ježíška, po třiatřiceti letech pak strom porazili Římané a z jeho kmene vyrobili kříž, na kterém Ježíše ukřižovali. Strom se studem a hanbou zmenšil až v malé keříky, které jsou nuceny žít z jiných stromů. Údajně však zahrne dobrem všechny, co pod ním projdou.

Jmelí v interiéru nejčastěji věšíme, krásně vypadá nad jídelním, nebo konferenčním stolem. Podle tradic, se lidé mají políbit, když pod ním stojí.

Vánočních dekorací existuje nepřeberné množství, nahlédněte do naší galerie a nechte se inspirovat.

Zdroj: inmyownstyle.com meillakotona.fi

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock