Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Hyacint jako krásná dekorace

Hyacint jako krásná dekorace

Hyacint není jen květina symbolizující příchod jara. S oblibou je v posledních letech stále častěji využívána jako překrásná dekorace po celý rok. Je zaručeně tou nejvoňavější ozdobou, kterou si můžeme v zimě i na jaře v interiéru dopřát. Dokáže nádherně provonět celý byt svěží vůní a rozveselí nás každým dnem i v tom nejpochmurnějším počasí.

Hyacint v interiéru

Jak ozdobíte svůj interiér hyacinty je pouze na vás. Stačí hezká porcelánová nebo kovová miska, mech, nebo letos velmi oblíbený rozmarýn. Dekoraci můžete v zimě doplnit o šišky z borovice nebo modřínu a dílo dotvořit natrhanými větvičkami, nebo břečťanem. Můžete jej položit do sklenice vyplněné kamínky, do kterých nalijete vodu a kořínky necháte růst mezi nimi. Můžete jej ale ponechat jen samotný, čistý, jen ve skleněné nádobě, třeba od zavařeniny. Bude nádherný i tak a stane se z něj oblíbená ozdoba vašeho domova.

Co ale dělat pro to aby nám v domácnosti vydržel krásný co nejdéle? Rozkvetlý by nám při dobré péči měl vydržet skoro až tři týdny. Jak jej vypěstovat a také co s ním udělat, aby nám vydržel i na příští rok, si povíme dále.

Hyacint jako krásná dekorace

Jak pěstovat hyacint

Hyacint si můžete koupit už nakvétající v obchodě nebo v květinářství, kde vám i poradí jak se o něj starat. Můžete si jej vypěstovat také sami z cibulky. A jak na to?

Cibulky hyacintu se do hlíny vloží špičkou směrem vzhůru a zasypou substrátem do 2/3 výšky cibulky. Zeminu i s cibulkou zalijte a zakryjte nejlépe tmavou látkou. Květináč je pak dobré umístit zhruba na 6-8 týdnů na chladné místo, kde je teplota okolo 6-9°C. Květináč ponechte přikrytý dokud nevyraší poupata. Až poté jej můžete přesunout do teplejší místnosti. Při přechodu do tepla se ujistěte, že to pro rostlinu nebude znamenat velký teplotní šok. Proto je lepší nechat rostlinku nejdříve alespoň týden ještě v chladnější místnosti. Nejlépe snáší teploty okolo 18°C, proto by neměla být tam, kde je příliš přetopeno.

Hyacint by se měl zalévat jen mírně, ale za to pravidelně. Přihnojování není potřeba. Hyacint se dá také pěstovat ve vodě. Pro takové pěstování můžete vložit hyacint do speciální sklenice pro pěstování cibulovin ve vodě, nebo můžete použít jakoukoliv sklenici nebo vázu s užším hrdlem. Voda ve sklenici by měla dosahovat asi centimetr pod cibulku hyacintu.

Po odkvětu můžete cibulky přesadit do záhonu na zahradu, nebo je ponechat v květináči přichystané na další rok. Pokud je chcete ponechat v květináči, po odkvětu přestaňte se zálivkou a po opadání všech listů rostlinku přihnojte. Tím jí dodáte živiny pro její lepší růst v dalším roce. Cibulku pak vytáhněte z vody, nebo substrátu, očistěte a sundejte z ní zbytky suchých slupek na povrchu cibulky. Skladujte ji na suchém a tmavém místě. Na podzim pak cibulky můžete zasadit do záhonu, nebo zpět do květináče a můžete se těšit na další sezónu.

Hyacint jako krásná dekorace
Hyacint jako krásná dekorace
Hyacint jako krásná dekorace
Hyacint jako krásná dekorace
Hyacint jako krásná dekorace
Hyacint jako krásná dekorace
Hyacint jako krásná dekorace

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock