Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak na tepelnou pohodu vašeho domova, staré metody v novém stylu

Jak na tepelnou pohodu vašeho domova, staré metody v novém stylu

Blíží se podzim a řada z nás si v této době klade otázku, jak si zachovat tepelnou pohodu a nezruinovat při tom peněženku. Prozradíme Vám pár triků, které jsou ověřené časem, ale na které jsme v dobách blahobytu často zapomněli.

Textilie lidé od nepaměti využívali pro jejich funkci, která je nejenom okrasná, ale především užitná.

Už v historii se lidé obklopovali kožešinami, koberci, silnými ubrusy, tapiseriemi, které zdaleka nenabízely jen výtvarnou hodnotu. Textilie významně vylepšují akustické vlastnosti a napomáhají tepelné pohodě, jak na podlaze, stěnách, oknech, dveřích, tak i na bytovém zařízení.

Pocit tepelné pohody umocní i barevné ladění, teplé barvy jsou do chladných prostor jednoznačně příznivější. Zlatá barva je barvou středu, má pozitivní energii.

Dnes je v nabídce celá řada materiálů, jak tradičních, kůže, len, peří, tak moderních materiálů s funkčními vlastnostmi, jako jsou upravené polyestery, a dutá vlákna, výrobky jsou často ekologické, vyznačují se snadnou údržbou a velkou tepelnou pohodou.

Správná volba deky

Správnou volbou výrobků a vhodných materiálů docílíme skvělých výsledků. Univerzální oboustranná ložní výbava, vám zajistí komfort v chladných i teplých dnech. Oboustranné deky, jejich rozměr je možné upravit na míru a co víc ovlivnit volbu jednotlivých materiálů. Pokud deku opatříte zipem, můžete ji využít jako povlak, což oceníte především v zimě.

Jak na tepelnou pohodu vašeho domova, staré metody v novém stylu
Foto: Dagmar Hlaviznová

Víceúčelové válce, můžete využít nejen jako průvaníky do oken a dveří, ale u lůžka jako ochrana chladné zdi.

Nechte se inspirovat domácími zvířaty, přirozeně si nachází místa tam, kde je nejvyšší tepelný komfort. :). Zaručeně se tak nechají zlákat mikroplyšovou dekou, povlečením či prostěradly z tohoto hřejivého materiálu.

Měkké, hebké a hřejivé textilní výrobky se tak jednoznačně postarají o příjemnou domácí atmosféru, zajistí tepelnou pohodu a ochrání proti průvanu a zimě .

Zatočte s chladnými plochami, pořiďte si průvaníky

Cena tepla nehorázně roste, u nás ve studiu Aesthetic, s tím bojujeme stylově a udržitelně, průvaník – válec proti průvanu, zamezí tomu, aby se studený vzduch dostával okenními škvírami či pode dveřmi do vyhřátého domova..

Dnešní praktické válce do oken i dveří jsou vyrobeny z termoregulačních materiálů a jsou vyplněny dutým vláknem. Izolují v místech, kde dochází k největším únikům.

Aby teplo neunikalo z vytopených místností, dávaly se dříve k oknům i dveřím deky, i dlouhé těžké závěsy chránily teplo domova. To vše můžeme dělat i dnes. Jen pozor u dlouhých závěsů! Neměly by nikdy zakrývat radiátory umístěné například pod oknem. Tím se samozřejmě snižuje jejich účinnost.

Chladné plochy stolů opatřete ubrusy a prostíráním, nebojte se údržby ve studiu Aesthetic nabízí jedinečný len se zátěrem, pokud ubrus potřísníte snadno setřete a bez praní fungujete dál. Je to jedinečná volba vhodná do domácností s malými dětmi, či pro starší. Tento materiál je jedinečný i na postry židlí a lavic, to vše jsou plochy na které je dobré myslet pro vytvoření tepla domova.

Obraťte se na na nás www.aestheticstore.cz

Foto: Dagmar Hlaviznová
Zdroj: www.aestheticstore.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock