Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dekorační kameny na skalky

Dekorační kameny na skalky

Jedna z nejtradičnějších částí zahrad je skalka, vždy osluněná a ozdobená dekoračními kameny ve společnosti suchomilných rostlin. Právě okrasné kameny ji dělají jedinečnou. Přečtěte si o jejich úloze.

Dekorační kameny v zahradách

Dekorační kameny jsou nedílnou součástí starých květnatých zahrad už od dob našich babiček. Vždy se našlo sluncem zalité místo, kde se využily okrasné kameny. Tenkrát se používaly jen kameny nalezené na pozemku nebo v blízkém okolí, ale ty časy jsou už dávno pryč. V současné době si můžete nakoupit jakékoliv dekorační kameny do zahrad z celého světa.

Jsou na skalku lepší oblázky nebo ostrohranné dekorační kameny?

Oblázky působí nepatřičně ve skalnatém terénu, který je rozdrásán sesuvy půdy a drsným počasím. A platí to i pro napodobení s dekoračními kameny na zahradě. Vždy využívejte drtě z okrasných kamenů o různých velikostech, které doplníte drobnolistými skalničkami. Ty velmi dobře snáší sucho a teplo extrémního prostředí s dekoračními kameny.

Jaké kameny jsou v oblibě v současnosti?

Na současné skalky se používají ostrohranné dekorační kameny, obzvláště oblíbené jsou mramory různých barev. Pro vápnomilné rostliny vždy vyberete odstín, který ladí s listy i květy. Ke koniklecům ve fialové a s bílými "chloupky" na listech se hodí bílý mramor Bianco Carrara. Mezi další rostliny milující vápník patří purpurové javory, brslen, netřesky či rozchodníky. Pro rostliny, které preferují neutrální nebo kyselou půdu, vyberte lávu Lapillo Rosso nebo jiné neutrálně působící okrasné kameny.

Nemáte pozemek, ale přesto si chcete udělat radost dekoračními kameny?

Pokud máte jen balkón a chcete si užít atmosféru vysokohorské krajiny v miniaturním měřítku, i vy si můžete koupit dekorační kameny. Ve větším květináči nebo truhlíku stvoříte svou soukromou skalku, která vás bude těšit. Dekorační kameny do zahrad se neprodávají jen ve velkém, ale koupíte i jediný pytel. Zbylé okrasné kameny můžete využít pro posypání povrchu dalších květináčů.

Kde koupíte dekorační kameny?

Chcete nakoupit jediné balení okrasných kamenů nebo celou paletu o váze až 800 kg? E-shop Stonex.cz vám nabízí bohatý výběr barev a velikostí. Dekorační kameny jsou v pytlích o váze 25 kg opatřených praktickým ventilem. Ten vám umožní snadnou manipulaci a případné bezpečné uzavření, pokud všechny okrasné kameny nevypotřebujete najednou. Doprava je po celé České republice zdarma.

Zdroj: Sponzorovaný článek

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock