Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Špalekdomu... když dřevo potká interiér

Špalekdomu... když dřevo potká interiér

Na začátku všeho byla láska ke dřevu. Touha tvořit z oblíbeného materiálu a radost z prvních výrobků přivedly Vladislava Pince, zakladatele projektu Špalekdomu.cz, k té chvíli, kdy se z koníčku stane něco, co vás nadchne i pohltí.

Od prvních soch z lipového dřeva, přes kuchyňská prkénka a postele až k dnešním masivním stolům, dřevěným dekoracím a hlavně špalkům, které v interiérech slouží nejen jako zajímavý doplněk, ale také jako funkční kus nábytku - odkládací stolky, sedáky či podstavce. I tak by se dal popsat vývoj tohoto zajímavého projektu. Originální výrobky z jihočeské dílny zaujaly ty, kteří do svých domovů hledají něco netradičního, ale také interiérové designéry, architekty a firmy, díky kterým se Špalekdomu podílel již na celé řádce zajímavých projektů. Nyní se tak s ručně vyrobenými produkty z této dílny můžete potkat nejen u svých známých doma, ale také v zajímavých kavárnách a restauracích, kancelářských i veřejných prostorech nebo různorodých showroomech

Špalekdomu... když dřevo potká interiér

Masivní špalek do domu

V několika projektech Špalekdomu z poslední doby se do popředí dostávají masivní stoly. Ty jsou nejčastěji tvořeny z jednoho kusu dubové desky a kovových nohou, které celkovou konstrukci stolu příjemně odlehčí a dávají vyniknout kresbě dřeva. Nejtypičtějším a stále také nejčastěji vyrobeným kouskem jsou ale pro Špalekdomu interiérové špalky, a to z klasického dubového dřeva nebo z méně tradičního akátu. Dub je oblíbený pro svou kresbu, kónický tvar, odolnost a pomalé vypraskávání. Není neobvyklé, že se tyto špalky jemně tónují nebo opatřují barevným nátěrem. Dubové špalky si oblíbili zejména ti, kteří mají rádi minimalismus a čistý skandinávský design. Akátové špalky na sebe zase umí přilákat veškerou pozornost - nepravidelná struktura, zajímavě zbarvený povrch a neobvyklé tvary. Akátový špalek je prostě kousek, který rozhodně zaujme.

Špalekdomu... když dřevo potká interiér

Kvalitní dřevo jako základ

Každý z výrobků, ať už je to stůl, špalek nebo třeba designová lampa, vzniká ve Špalekdomu na základě přání konkrétního člověka a jeho potřeb. Vždy je možné domluvit se na ideálních rozměrech, opracování a barevných kombinacích finálního výrobku. Dřevo je vždy opatřeno proti škůdcům a ošetřeno přírodními oleji, které ho chrání nejen proti nežádoucí vlhkosti a opotřebení, ale usnadňují také jeho běžnou údržbu (otírání od prachu a nečistot) a hlavně pak zdůrazňují přirozenou kresbu dřeva. Tento přírodní materiál pořád zůstává jedním z nejoblíbenějších v interiérovém ale i exteriérovém designu.

Ať už hledáte zajímavý ručně vyrobený doplněk nebo nábytek, můžete si být jisti, že designový výrobek z jihočeské dílny Špalekdomu bude vždy originál, který k vám domů nebo třeba do kanceláře přinese kousek přírody, která nejen krásně vypadá, ale hlavně skvěle funguje.

Zdroj: PR článek společnosti

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock