Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

NEJEN NA ZEĎ: 5 tipů, jak vylepšit dětský pokoj tapetami

NEJEN NA ZEĎ: 5 tipů, jak vylepšit dětský pokoj tapetami

Jak by měl správně vypadat dětský pokojík? Vesele a hravě. Ať už máte doma malá batolící se prťata, která nejlepší roky v jejich království čekají, nebo starší školáky a školačky, uvidíte, že design pokojíčku se promítne na tom, jak se v něm dítě bude cítit a jestli si v něm bude rádo hrát nebo psát úkoly

Dětské království zpestří plyšáci, květiny, obrázky, veselý nábytek, ale taky třeba tapety. Ukážeme vám několik tipů na to, že s dětskými tapetami jde pokojík zútulnit i jinak než nalepením na stěny. Ať už proto, že jste neodhadli při nákupu množství a kusy tapet vám zbyly, nebo proto, že se je účelově rozhodnete koupit k některému z našich nápadů.

Jaké jsou k dostání tapety do dětských pokojů?

Velká tapeta nebo fototapeta s výrazným motivem, jakým jsou třeba oblíbené pohádkové postavy nebo motivy ve skoro životní velikosti, patří na volnou stěnu a bude v místnosti výrazným prvkem, ke kterému je potřeba sladit nábytek, záclony a závěsy, povlečení i koberec. Chcete-li tapetu jako nenápadný doplněk do království vašich dětí, pak se nabízí jemné motivy, vzorky, puntíky, proužky nebo jednobarevné tapety.

NEJEN NA ZEĎ: 5 tipů, jak vylepšit dětský pokoj tapetami

Nemáte pro tapetu místo na celé zdi nebo vy či vaše děti preferujete raději minimalističtější prvky? Pak dejte stěnám originální a hravý nádech bordurami. Uvidíte, jak budou po zdi hezky poletovat motýlci nebo se sem a tam prohánět hasičská auta.

Při výběru také zbystřete u materiálu tapet. Některé jsou klasické papírové a jiné vliesové. Ty vliesové budou odolnější a s delší životností. Na rozdíl od papírových jsou totiž pevnější a částečně omyvatelné, což je do dětských útočišť celkem důležité hledisko.

Ve světě tapet jsou čím dál víc oblíbené také samolepicí tapetové folie. Snadno se aplikují (nalepíte je tak, že postupně sundáváte krycí papír ze zadní strany folie, lepivou částí přikládáte k povrchu a vyhlazujete houbičkou nebo hadříkem) a využít se dají nejen na zdi. Však my vás hned přesvědčíme v nápadech, co se dá z tapet v dětském pokoji vykouzlit.

1. Tapety na stěně nevyjdou z módy

Tapety na stěnu, to je prostě klasika, která nejde opomenout. Ale věřte, že ani tato klasika není nudná, nemoderní nebo okoukaná, ať už ji nalepíte do pokoje malému miminku anebo školákovi. Vždycky ale pamatujte na to, že tapeta nesmí být v místnosti rušivým prvkem a musí podtrhnout design pokoje. Toho docílíte správným umístěním podle dispozic místnosti a výběrem vhodné barvy a stylu.

NEJEN NA ZEĎ: 5 tipů, jak vylepšit dětský pokoj tapetami

2. Tapety pro jednoduchou a levnou renovaci nábytku

Nezbytnou výbavou každého školákova i předškolákova útočiště je nábytek. Psací stůl na kupu sešitů a učebnic, skříň na oblečení, aby bylo kde uklízet rozházené komínky, a pohodlná postel pro polštářovou bitvu i hezké sny. Mladší děti pokojíky často dědí po starších sourozencích, kteří urazili kdejaký roh, izolepou z plakátů doničili dvířka skříní nebo v rodinném rozpočtu zkrátka zrovna není prostor pro koupi moderního nábytku.

Žádná kouzla vám pro nové stylové vybavení neporadíme, ale jeden trik ano. Jednoduchou možností na renovaci nábytku nejen pro děti jsou samolepicí tapety. Dají se lepit na jakýkoli pevný poklad – sklo, dřevo, zeď. K dostání jsou v nejrůznějších barvách a vzorech, ale také v motivech s imitací dřeva. S trochou šikovnosti tak můžete mít v bílém jasanu, světlém dubu nebo divoké jedli jako nový kterýkoli kousek nábytku.

3. Tapety na hravé úložné boxy

Neustále zakopáváte o hromady rozkutálených hraček, nebo se boří komínky oblečení v dětské skříni? Problém s uspořádáním vyřeší úložné boxy, vděčné organizery do poliček, skříní i nevyužitých koutů místnosti. A nemusí být nutně kupované plastové.

Za pár korun se dají vyrobit i tak, že využijete nepoužité papírové krabice a polepíte je tapetovým kabátkem. Ať už ze samolepicích či klasických papírových tapet. Zkrátka z toho, čeho máte doma zbytky nebo jaký motiv se vám zrovna líbí. Navíc každý box nemusí být stejný. Využijte různé druhy nebo zbytky tapet. A pokud vyrábění úložných boxů pojmete jako kreativní činnost pro děti, užijete si spolu spoustu zábavy.

NEJEN NA ZEĎ: 5 tipů, jak vylepšit dětský pokoj tapetami

4. Tapeta na kreslení

Ne, milí rodiče, neděláme si z vás legraci. Ano, ručíme za to, že všechny malůvky dostanete zase hezky dolů. A to zlehka navlhčeným hadříkem. Existují totiž samolepicí tabulové folie, které po nalepení na stěnu, nábytek nebo třeba sklo fungují jako tabule pro psaní křídou. Už taky vidíte své děti, jak by byly z takovéto věcičky v pokojíku nadšené?

5. Tapeta jako obal na vánoční dárek

Málem bychom zapomněli na dárky. Tedy, bohužel vás ničím, krom pár tipů, neobdarujeme, ale chceme vám říct, že do zbytků tapet můžete zabalit také vánoční nebo narozeninové dárky. Budete potřebovat možná trošku víc šikovnosti, aby se vám rožky neroztrhly, za to budete mít dárky v originálních netradičních obalech, protože v obchodech takové nikde neseženete. Nezapomeňte... ale, však vy víte, jak na to.

Zdroj: PR článek společnosti

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock