Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Krb bez komínu? S biolihem ano!

Krb bez komínu? S biolihem ano!

Romantice ohně plápolajícího v krbu se vyrovná jen máloco. Ne každý dům je ale na instalaci klasického krbu vybaven a v bytech je jeho použití vyloučeno úplně, k sousedům zkrátka komín prorazit nelze. Ani v takových případech se ale posezení u krbu nemusíte vzdávat. V krbu vám sice nebudou praskat velká polena, přesto není ani v takových případech třeba hned utíkat k náhražkám typu elektrického krbu, které plamen pouze simulují. Řešením je v takovém případě použití biolihu coby paliva. Co všechno tedy používání krby na biolíh obnáší?

Jak krb na biolíh funguje?

Palivem pro tento druh krbů je čistý denaturovaný bioethanol připravovaný např. z řepky či brambor. Důležité je, že při hoření vzniká pouze oxid uhličitý a voda. Krb tedy neprodukuje žádné saze nebo popel a může tak být umístěn v kterémkoliv interiéru. Je však třeba si uvědomit, že s tím souvisí i nízká výhřevnost na úrovni 2-5 kW, která záleží na objemu hořáku, obecně ale stačí jen na opravdu malé místnůstky. Topení nicméně pravděpodobně není tím hlavním důvodem pro pořizování krbu na biolíh.

Provoz krbu

Pro provoz krbu na biolíh platí nemnohá a jednoduchá pravidla, předně je třeba při výběru biolihu vždy volit kvalitní bioethanol, který při spalování nezapáchá. Dalším doporučením je při používání krbu pravidelně větrat, neboť uvolňování oxidu uhličitého urychlí navození pocitu tzv. „vydýchané“ místnosti. Při větrání samozřejmě uniká i teplo a snižuje se již tak nízká účinnost při vyhřívání. Jak již bylo ale řečeno, krb na biolíh není primárně určen pro topení.

Vlastní topení v krbu na biolíh je snadné. Plamen je regulovatelný a platí, že litr biolihu vám vystačí na několik hodin hoření. Ekonomika jeho provozu je potom zhruba srovnatelná s krbem klasickým.

Krb bez komínu? S biolihem ano!

Typy krbů na biolíh

Rozhodnete-li se po zvážení všech pro a proti pro jeho pořízení, na výběr budete mít celou řadu modelů v tradičním i moderním designu. Některé krby jsou určené pro zavěšení na stěnu, některé jsou volně stojící a existují i krby vestavné nebo dokonce závěsné. Záleží tak jen na vašem vkusu.

Krb na biolíh se rozhodně může stát zajímavým doplňkem vaší domácnosti a pomoci vám vytvořit příjemnou atmosféru i pravé kouzlo domova všude tam, kam klasický krb není možné nebo vhodné umístit.

Krb bez komínu? S biolihem ano!
Krb bez komínu? S biolihem ano!
Krb bez komínu? S biolihem ano!

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock