Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Podzimní dekorace pro krásu domova

Podzimní dekorace pro krásu domova

„Podzim představuje druhé jaro, ve kterém každý list je květinou,“ řekl kdysi slavný spisovatel Albert Camus a měl pravdu. Jakmile se příroda začne barvit do typicky podzimních odstínů, jako by rázem znovu rozkvetla. Rozkvést může i váš domov, pokud jej necháte rozzářit veselými podzimními dekoracemi. Jakou podobu na sebe vezmou letos?

Podzimní věnce na dveře

Než vaše dveře do domu či bytu ozdobí věnec vánoční, dopřejte okamžik slávy tomu podzimnímu. K jeho výrobě vám postačí proutěný nebo slaměný korpus z obchodu, svůj účel však klidně splní i klasický věneček z polystyrenu. K tomu si pořiďte i floristické drátky, špagátky a mašle. Většinu práce vám přitom usnadní tavná pistole, kterou jistě oceníte i v předvánočním období. Na výrobu a dekoraci podzimních věnců můžete bohatě využít všemožných darů nyní tak barevné přírody. Vhod vám přijde spadané listí, větvičky stromů, šišky, mech, sušené květiny i plody, šlahouny břečťanu, obilné klasy, kukuřice, paličky česneku, jeřabiny, kdoule, maličké okrasné dýně, ořechy, jablíčka, kaštany, žaludy, ale třeba i šnečí ulity.

Věnce se buď zdobí hlavně na jedné své části a zbytek se nechává přirozený, nebo se věnec zdobí celý. Tak vznikají například tolik půvabné slaměnkové věnce nebo věnce kompletně vyskládané ze šišek.

Podzimní dekorace pro krásu domova

Vázy s podzimními dekoracemi

V současné době se mnohem více dostávají do popředí inovativní metody podzimního zdobení. Většinu domácností tak začínají v tyto dny krášlit různé vázy a sklenice plné podzimních dekorací. Stačí je v jednotlivých vrstvách vystlat kamínky, mechem či skořápkami ořechů, sklenku pak ovázat lýkem nebo přírodní mašlí – a nakonec dovnitř vložit sušenou podzimní kytici. Tu mohou zastupovat větvičky s šípky, s malými okrasnými dýněmi nebo s barevným listím. Tradiční rostlinou podzimního aranžmá je pak svými jasně oranžovými kalichy květů tak známá mochyně peruánská (physalis) neboli židovská třešeň. Její květy připomínající malé lampiony teprve přinesou domů tu správnou podzimní atmosféru.

Podzimní dekorace pro krásu domova

Dýně, symbol podzimu

Co by to bylo za podzim bez dýní? Nejenže dýně krásně vypadá, ale ještě skvěle chutná. Možná proto si postupem času vydobyla místo na výsluní i v českých zahradách a potažmo i v českých domovech, pokud jde o začlenění mezi typické podzimní dekorace. Tahle stále ještě halloweenská novinka si získává hlavně srdce dětí, které se při výrobě dekorací z dýní mohou pořádně vyřádit. Mohou dýni vydlabat a vyřezat z ní strašidelné obličeje. Do dýně se dá umístit i svíčka a celek tak může zaujmout čestné místo u vchodových dveří.

Krásy dýní však lze vyžít i decentněji. Ty menší a barevnější dýně udělají parádu naaranžované v míse či skleněné dóze. Vyplnit jimi můžete i slaměný nebo proutěný korpus věnce, který tentokrát nebude viset na dveřích, ale slavnostně spočívat na jídelním stole. Celek z dýní pak můžete dotvořit vším, co vám dá les nebo zahrada. Fantazii se zkrátka meze nekladou. Z dýně si můžete vyrobit i vázu nebo svítilnu, stačí mít trpělivost v dlabání.

Podzimní dekorace pro krásu domova

Svíčky, kam se podíváš

Se sychravým počasím a tmou, která padá čím dál dříve, potřebuje náš domov víc a víc světla. Podzimní dekorace by s tím měly počítat. Veškeré svíčky, svícny a svítilny tak právě na podzim přijdou vhod. Opět si je můžete dozdobit typickými symboly podzimu a pokud jde o aromatické oleje, existují i ty s vůní lesa a podzimních zahrad.

A protože Vánoce se kvapem blíží, můžete si stejně jako v případě věnce vyzkoušet už teď vytvořit podzimní stojan na svíčky, který bude opět předstupněm toho vánočního. Postačí vám k tomu například malé skleničky polepené barevným listím, svíčky a lýko nebo mašle.

Iluze podzimního království pak bude dokonalá. Navíc si prohřejete domov a udržíte si dobrou náladu, které je v nadcházejícím sychravém počasí více než zapotřebí.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock