Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Anglické barvy

Čím jsou anglické barvy jedinečné? Proč se soustředit na anglické značky barev? V čem tkví jejích kvalita? 
Proč se vyplatí investovat do barev, které nekoupíte v běžné prodejní síti?

Čím jsou anglické barvy jedinečné? Proč se soustředit na anglické značky barev? V čem tkví jejích kvalita? Proč se vyplatí investovat do barev, které nekoupíte v běžné prodejní síti?

Anglické barvy mají dlouholetou tradici. Velký počet firem, které se zaměřují na kvalitní a vysoko pigmentové barvy pochází z Anglie. Proč je tomu tak? Proč zrovna Anglie si vybudovala impérium v produkci barev v té nejvyšší kvalitě? 

Kdo z Vás v Anglii někdy byl, víte, že UK dokáže být velmi deštivá, nevlídná , šedá... Působí místy smutným dojmem , což mne přivedlo k závěru, že se ji snaží Britové rozjasnit alespoň barvami. A to takovými, které vydrží tyto drsné podmínky. A tuto snahu dotahují k dokonalosti.

Barva na jakýkoliv povrch

Britské firmy vyrábějí totiž barvy, které je možné ve stejném odstínu aplikovat na různé povrchy. To znamená, že jako klient si vyberete odstín, následně bázi dle požadovaného povrchu , což může být stěna, strop, dřevo, kov, ale i podlaha, nebo venkovní fasáda. Ať už aplikujete barvu na jakýkoliv povrch, máte jistotu, že ve výsledku budete mít stejný odstín na každém z povrchů. Nemusíte tedy složitě shánět barvy různých výrobců a snažit se "chytnout" podobnou barevnost.

Čím jsou anglické barvy jedinečné? Proč se soustředit na anglické značky barev? V čem tkví jejích kvalita? 
Proč se vyplatí investovat do barev, které nekoupíte v běžné prodejní síti?

Navíc je  Little Greene (zmiňuji tuto firmu, neb jsem jejím fanouškem), výroba je velmi ekologická. Použité pigmenty jsou povětšinou přírodní a v té nejvyšší kvalitě. Pokud je třeba použít přeci jen syntetiku, tak vysoce kvalitní a zdraví nezávadnou. 

Barvy jsou k dostání jak vodou ředitelné, tak na olejové bázi a je na Vás, zda dáte přednost matnému, či lesklému vzhledu. Jako bonus Little Greene vyrábějí i tapety, které krásně zútulní celý interiér a samozřejmě jsou v koordinaci se širokou paletou nátěrů. 

Přečtěte si také

Byt v pastelových barvách

Mnoho z nás se při zařizování vlastního interiéru bojí experimentovat s barvami, kombinovat je a často nakonec volíme neutrální fádní odstíny. Podobně je tomu i se vzory. Řekli byste, že zelená nejde…

Kryvost anglické barvy

Pokud se ptáte, jaká je kryvost těchto barev, a proč do nich investovat? Odpovědí může být jejich kryvost, díky malému podílu vody, která z nich ve finále udělá ekonomickou barvu, jejich trvanlivost a hloubka barvy, která je docílena právě díky vysokému podílu pigmentů. Pigmenty jsou narozdíl od levných značek kvalitní, mají podtóny a tak na různém světlem působí stále stejně - drží stálobarevnost. 

Aplikace barev je velmi snadná, barva netvoří šmouhy, neskapává, barvy jsou hutné a snadno s nimi natřete jakýkoliv povrch, ať už štětcem, válečkem, nebo formou nástřiku. 

Tyto barvy si oblíbili nejen architekti, designéří, ale i široká veřejnost a těší se stále větší popularitě.  V Praze je zastupujeme a jako jediní dokážeme míchat barvy na místě.

Štítky: barvy v interiéru
Zdroj: www.littlegreene.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Místo, kam se rádi vracíme

Odstíny hnědé s motivy východu

Ivanovice

Patrová dřevostavba Easy 102

U MICHELSKÉHO MLÝNA

Praha Business woman

Sledujte nás

Nejčtenější články

Atypický dům v objetí přírody

Rekonstrukce stoletého rodinného domu se stodolou

Černobílý podkrovní byt ve Švédsku

Jednoduchá stodola s ocelovou konstrukcí

Po rekonstrukci je ze starého domu úžasná chata

Namísto bourání raději přístavba

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock