Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Elegantní interiér domu pro dvě rodiny

V Dnipru, třetím největším městě Ukrajiny, se nachází moderní dům s historickým odkazem. Obklopen decentním oplocením a řadou stromů poskytuje domov dvěma rodinám, které chtějí zůstat v kontaktu.

V Dnipru, třetím největším městě Ukrajiny, se nachází moderní dům s historickým odkazem. Obklopen decentním oplocením a řadou stromů poskytuje domov dvěma rodinám, které chtějí zůstat v kontaktu.

Velice osobité bydlení vzniklo pod taktovkou ukrajinského ateliéru SVOYA Studio. Na pozemku o rozloze 600 m2 působí vcelku strohým, ale přesto elegantním dojmem. Umocňuje jej čistý prostor nádvoří. Dům byl postaven individuálně pro dvě rodiny, přesto ale jeho konfigurace navazuje na životní styl komunikace mezi sousedy.

Použité materiály

Po stranách budovy jsou vstupy do obou částí domu. Podobně je řešen také přístup na společnou terasu a nádvoří. Konstrukce domu je z pórobetonu s dřevěnou rámovou střechou. Poněkud lakonickou architekturu zvýrazňuje expresivní kombinace dokončovacích materiálů v podobě světlé laminované překližky a tmavšího plechu. Barevně tak celek působí příjemně vyváženým dojmem.

V Dnipru, třetím největším městě Ukrajiny, se nachází moderní dům s historickým odkazem. Obklopen decentním oplocením a řadou stromů poskytuje domov dvěma rodinám, které chtějí zůstat v kontaktu.
Foto: Alexander Angelovskiy

Prostorné a světlé bydlení pod jednou střechou

Plocha každé části domu zaujímá 145 m2. V přízemí se nachází velká hala s úložnými prostory, ložnice a koupelna pro hosty a také prostorná místnost sestávající z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Nachází se zde také technická místnost. Z otevřeného společenského prostoru lze po schodišti vystoupat do druhého patra. V něm jsou situovány dvě ložnice, šatna a koupelna. Díky velkému množství oken je celý dům příjemně prosluněný, navíc nabízí krásné výhledy do okolí.

Přečtěte si také

Dům ve svahu pro tři generace

S vyhlídkou na blízký les a vzdálené Drahanské vrchy vyrostl na kraji Šternberku dům pozoruhodně zasazený do svahu. Sestává ze dvou větších bytů, a tak v něm místo pro život našly hned tři generace.

Interiér v minimalistickém stylu

Interiér domu je přizpůsoben architektuře. Právě architektonické prvky jsou jeho největší ozdobou. Působí čistě a minimalisticky, jeho křehké kráse nahrává bělostná výmalba, kterou místy prohřívá dotek dřeva. Díky zálibě obyvatelů v setkávání se s přáteli, zde nemůže chybět pohodlné posezení v podobě komfortní sedací soupravy či designového jídelního stolu. Příhodně s ním ladí černé lakované lavičky. Pozornosti neuniknou ani různé dekorační prvky, které dodávají interiéru osobité kouzlo. V prostoru schodiště zaujme také nekonečná hravost světla a stínu.

Dům v Dnipru působí decentně stejně jako jeho interiér. Je plný slunečních paprsků a obrazů neustále se měnící přírody. Se svou funkčností a ležérní elegancí představuje příjemný domov pro dvě rodiny.

Foto: Alexander Angelovskiy
Zdroj: www.svoya-studio.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Divoká zahrada víkendového domu

DVĚ LINIE. JEDNA KUCHYNĚ. NULA PŘEKÁŽEK.

Patrová dřevostavba Easy 99

Apartmány v Janských Lázních

Malá kuchyň s maximálně využitým prost

Obývací pokoj pro umělkyni a milovnici čtení.

Sledujte nás

Nejčtenější články

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Fantastický srub na jedinečném místě

Moderní prefabrikovaná dřevostavba smontovaná na místě

Atypický dům v objetí přírody

Chata z kontejneru připomíná moderní dřevostavbu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock