Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Elegantní interiér domu pro dvě rodiny

Elegantní interiér domu pro dvě rodiny

V Dnipru, třetím největším městě Ukrajiny, se nachází moderní dům s historickým odkazem. Obklopen decentním oplocením a řadou stromů poskytuje domov dvěma rodinám, které chtějí zůstat v kontaktu.

Velice osobité bydlení vzniklo pod taktovkou ukrajinského ateliéru SVOYA Studio. Na pozemku o rozloze 600 m2 působí vcelku strohým, ale přesto elegantním dojmem. Umocňuje jej čistý prostor nádvoří. Dům byl postaven individuálně pro dvě rodiny, přesto ale jeho konfigurace navazuje na životní styl komunikace mezi sousedy.

Použité materiály

Po stranách budovy jsou vstupy do obou částí domu. Podobně je řešen také přístup na společnou terasu a nádvoří. Konstrukce domu je z pórobetonu s dřevěnou rámovou střechou. Poněkud lakonickou architekturu zvýrazňuje expresivní kombinace dokončovacích materiálů v podobě světlé laminované překližky a tmavšího plechu. Barevně tak celek působí příjemně vyváženým dojmem.

Elegantní interiér domu pro dvě rodiny
Foto: Alexander Angelovskiy

Prostorné a světlé bydlení pod jednou střechou

Plocha každé části domu zaujímá 145 m2. V přízemí se nachází velká hala s úložnými prostory, ložnice a koupelna pro hosty a také prostorná místnost sestávající z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Nachází se zde také technická místnost. Z otevřeného společenského prostoru lze po schodišti vystoupat do druhého patra. V něm jsou situovány dvě ložnice, šatna a koupelna. Díky velkému množství oken je celý dům příjemně prosluněný, navíc nabízí krásné výhledy do okolí.

Přečtěte si také

Moderní dům pro děti

Nepopsatelně krásný dům, který klame zevnějškem. I přes svůj moderní design je dům hlavně přizpůsoben dětem, aby se v něm cítily dobře, měly své místo na hraní, odpočinek a trávení času s rodiči.

Interiér v minimalistickém stylu

Interiér domu je přizpůsoben architektuře. Právě architektonické prvky jsou jeho největší ozdobou. Působí čistě a minimalisticky, jeho křehké kráse nahrává bělostná výmalba, kterou místy prohřívá dotek dřeva. Díky zálibě obyvatelů v setkávání se s přáteli, zde nemůže chybět pohodlné posezení v podobě komfortní sedací soupravy či designového jídelního stolu. Příhodně s ním ladí černé lakované lavičky. Pozornosti neuniknou ani různé dekorační prvky, které dodávají interiéru osobité kouzlo. V prostoru schodiště zaujme také nekonečná hravost světla a stínu.

Dům v Dnipru působí decentně stejně jako jeho interiér. Je plný slunečních paprsků a obrazů neustále se měnící přírody. Se svou funkčností a ležérní elegancí představuje příjemný domov pro dvě rodiny.

Foto: Alexander Angelovskiy
Zdroj: www.svoya-studio.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Luxusní maringotka

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock