Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Edukativní svět dětí - jak povzbudit dětskou kreativitu

Barvy podporují dětskou kreativitu.
Barvy podporují dětskou kreativitu.

Dětský svět je přirozeně hravý a zvídavý, děti poznávají svět přirozeně a učí se intuitivně. To co jim předložíme a jaké prostředí jim vytvoříme, tím je ať chceme či nikoli formujeme. Buď k lepšímu nebo často i nevědomky k horšímu.

Než děti vyrostou mají to složité. Cítit se přirozeně a příjemně je pro děti v už tak složitém světě velmi důležité! Zkusme pro děti připravit takové prostředí, které je pro ně tak akorát přirozené a příjemné .

Děti rostou rychleji nežli jsme často schopni na jejich potřeby reagovat.
Proto je prostředí, které lze měnit, kde mají i děti možnost svého osobního pojetí prostoru ideální. Vše nemusí být striktně zabudované a tak rostoucí variabilní nábytek, víceúčelové doplňky, vám budou v tomto neustále se měnícím období spolehlivými pomocníky.

Třeba si to někdy ani neuvědomujeme, ale když je nám dobře, vidíme všechno v trochu lepším světle, jen tak se něčeho nelekneme, snáz přijímáme výzvy. Učení, vnímání a nasávání nových informací jde tak nějak samo a efektivně. Lépe a déle si naučené pamatujeme, máme chuť se dozvědět víc, čas hezky plyne, a nezáleží na tom, jestli jsme děti nebo dospělí.

Toto myšlení je také základem principu Montessori pedagogiky - znamená to vědět co děti potřebují. Prostředí pro výchovu dětí by mělo být naplněné důvěrou a láskou, mít řád, mělo by být bezpečné a plně přizpůsobené potřebám, věku, výšce a schopnostem dítěte, mělo by také lahodit oku a plnit svůj účel.

Relaxační válce v hravých barvách jsou nejen edukativním doplňkem, ale i hřejivým a mazlivým společníkem v četných vývojových fázích dítěte.
Tyto válce byly navrženy v designovém studiu Aesthetic, výroba je založena na Upcyklaci kdy je využíváno i zbytkového materiálu z výroby, je to princip, který děti poučí i inspiruje.

Jak známo, barvy mají na člověka velký vliv a to v mnoha směrech. Dokáží ovlivnit chuť k jídlu i schopnost koncentrace, zklidňují nebo naopak dráždí smysly. I proto Maria Montessori kladla velký důraz na estetiku a my ve studiu Aesthetic s tím jenom souhlasíme.

Děti poznají co je jim příjemné a přirozené, milují barvy, smyslové vjemy, dotek, pocit pohody a bezpečí, intuitivně tak přilnou k mazlivým, měkkým a termoregulačním materiálům.
To vše můžeme dětem dopřát tvorbou prostředí ve kterém tráví většinu času.

Dětské pelíšky nepatří nutně jen do dětských pokojů, děti chtějí být s vámi, dopřejte jim ostrovy bezpečí na místech, kde si to přejí. Vytvořte různé koutky nebo mějte předměty, které cestují. Třeba takové mazlivé dětské deky s vaším dítětem cestují a dokáží být návykové.

Hrací kruh, který vytvoří dětský ostrov pohody doma i na cestách
Hrací kruh, který vytvoří dětský ostrov pohody doma i na cestách

Základní barvy jsou vhodné pro výuku a ulehčují orientaci. 

Tlumené barvy naopak navozují klid, jsou tak vhodné pro klidovou a spací zónu  dítě příjemně zklidňují, nestimulují k aktivitám a dopřávají prostor k nerušenému proudění a uspořádání myšlenek.

Takové barvy a jejich jemné odstíny se vyjímají na stěnách, ložním prádle i na textilních doplňcích větších rozměrů. 

Je zkrátka důležité, aby dětský svět působil vzdušně a esteticky, byl v něm dostatek volného prostoru a aby byl laděný do světlých barev. Herní část může děti lákat zářivými pestrými barvami, aby je učení a hraní bavilo. Každý ovšem potřebuje také místo, kde se zastaví a odpočívá, protože děti bývají v dnešní době často přetěžovány. Nejlépe se na klid v duši naladíme obklopeni jemnými pastelovými barvami.
Ve studiu Aesthetic, vám pomůžeme vyladit dětské prostředí řadou textilních prvků a doplňků, taková prostěradla na míru na matrace, nebo polstry na míru, se opravdu hodí.  Prostory můžete dál vyladit polštáři,dekami,  válci či závěsy.

Obraťte se na na nás Studio Aesthetic

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock