Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak na dětské samolepky na zeď aby nevnikl cirkus

Podkrovní dětský pokoj s autíčky
Podkrovní dětský pokoj s autíčky

Současným trendem je dělat dětské pokojíky spíše méně barevné a nepřeplňovat je věcmi, ať už se jedná o nábytek či hračky. Barvy dětem dopřejme, Pozor, správný výběr barev do dětského pokoje je důležitější, než si myslíte!

Tento trend vychází ze skandinávkého minimalistického stylu a prvků Motessori pedagogiky. Skandinávský styl se vyznačuje především jednoduchostí, funkčností, přírodními materiály a šetří se zde s barvami. Montessori pedagogika je o výchově k samostatnosti od útlého věku, o tom, že dítě nepotřebuje příliš hraček. Učí používat běžné věci z domácnosti a soustředit se na konkrétní činnost.

Proč dětem nedělat barevný dětský pokojík plný pestrých dětských samolepek?

Chce mít vaše dítě hlavně barevný pokojíček? Dopřejte mu barvy, ale s citem. Zajisté víte, že barvy mají velký vliv na psychiku. Představte si sami, jak by se Vám pracovalo, kdybyste kolem sebe měli stěnu plnou barev, barevný koberec a k tomu ještě po stole spoustu barevných zbytečností. Děti jsou na tom stejně. V barevném chaosu se nedovedou tolik soustředit. Proto běhají od jedné hračky k druhé a nevědí coby. Neznamená to však, že by jejich pokojík měl být bez barev. Je třeba si ale uvědomit, že barvy dětskému pokoji dodá nejen barva na stěnách, nábytku či dekoracích, ale i hračky.

Dětský pokoj na téma les
Dětský pokoj na téma les
Foto: Pieris design

Pokojík plánujte z úrovně očí dítěte

Sedněte si doprostřed místnosti, vyberte, krom bílé, jednu, max dvě základní barvy, které použijete na část stěn. Nemusí to být barevná nutně celá stěna, fantazii se meze nekladou. Barva by samozřejmě měla korespondovat s podlahou a nábytkem. Nyní se zamyslete nad doplňkovými barvami. V těchto barvách nakupte dětské samolepky na zeď a ostatní doplňky.

 

Raději méně velkých než spoustu malých nálepek

Aby pokoj vypadal uspořádaně, i zde platí méně někdy znamená více. Dobře je to vidět na těchto dvou fotkách interiéru od Josefa Trakala. Mnohem lépe vyniknou velké samolepky, v tomto případě lesní zvířátka, po té, co se odstraní puntíky.

Pokojík o Josefa Trakala včetně puntíků
Pokojík o Josefa Trakala včetně puntíků
Foto: Pieris design
Pokojík o Josefa Trakala bez puntíků
Pokojík o Josefa Trakala bez puntíků
Foto: Pieris design

Současný trend – samolepky na zeď ve tvaru hvězdy, puntíku či mráčku

Teď si budu trošku protiřečit. V předchozím odstavci jsem psala o tom, že je lepší použít méně větších samolepek než spoustu malinkých a ty rozházet po stěně. Vyjímku tvoří případy, kdy použijeme na stěnu samolepky v jednom a tom samém motivu. Příkladem mohou být dnes velmi oblíbené samolepky na zeď s motivy jako jsou hvězdičky, puntíky či mráčky. Ale ani tam se to nesmí přehnat.

Puntíkatý dětský pokoj
Puntíkatý dětský pokoj
Foto: Pieris design

Stejně jako je tomu u všeho co kupujete, nejen pro děti, i zde se vyplatí dát přednost prověřené kvalitě. Dětské samolepky na zeď od Pieris design, které vidíte jsou vyrobené z kvalitní testované vinylové folie, která se vyrábí v Německu. Nákupem těchto samolepek získáte nejen designovou lahůdku, ale i kvalitu, kterou si vaše děti zaslouží.

Štítky: dětský pokoj
Foto: Pieris design
Zdroj: komerční článek

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock