Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Skandinávský pokojíček

Skandinávský pokojíček

Mnoho z nás se zamilovalo do skandinávského stylu v bydlení. Působí klidně, relaxačně, hravě, ale přesto vkusně. Pokud se vám tento styl zamlouvá a máte jím zařízený byt, místnost pro vaše malé děti tak můžete zařídit také.

Pastelové tóny

Většina místností zařizovaných podle skandinávského stylu se nejčastěji tvoří v kombinaci černé, šedé a bílé barvě. Není to ale pravidlem. Pokud si přejete malé oživení barvami, vždy můžete zabrousit do různých pastelových odstínů, obzvláště pokud jde o pokoj pro dívky. Studená růžová, do oranžova nebo starorůžová je teď velmi v oblibě a dívky si tyto barvy zajisté oblíbí.

Dejte si ale pozor, ať to s růžovou nepřeženete, dobré jsou kombinace s bílou, nebo šedou barvou a nábytkem ve světlém dřevě. Můžete také udržet standart bílé barvy a přidat pouze barevné doplňky a přírodní dřevěný nábytek. Oblíbená je také světle fialová, která se může hodit pro malé chlapce i dívky. Fialových odstínů existuje velká škála, stačí si jen vybrat.

Pro chlapce jsou v kurzu barvy světle pastelové modré, nebo naopak odstíny v modři tmavé, se kterou ale opatrně. Tu je vhodné použít jen jako mírné akcenty, nebo vhodně zkombinovat do vzorů. Pro malé chlapce se nemusíte bát použití i modrozelené ,,mint" neboli mátové barvy.

Skandinávský pokojíček

Přírodní dřevo a doplňky

Skandinávský styl se vyznačuje používáním především světlých dřev jako je javor, bříza, smrk, nebo různé bělené formy dřevin. Do dětského pokoje to platí dvojnásob. Děti by měly vyrůstat ve veselém a hravém prostředí, kde se budou cítit dobře. Spousta maličkostí a doplňků dokáže z pokojíku udělat opravdu útulné království, kam se budou vaše ratolesti těšit. Měkké plyšové hračky, různé plakáty, obrázky a bannery, nebo ozdobné girlandy k zavěšení, s tím vším si můžete vyhrát.

Velkým hitem se stala tabulová popisovací barva, na kterou mohou děti volně malovat křídou. Tabulovou barvu můžete použít na zeď, nebo na kus nábytku. Buďte ale opatrní, velké tmavé plochy mohou působit depresivně, tak všeho s mírou. Nevýhodou tabulových barev je jejich vyšší cena. Pokud máte doma alergika, prach z kříd tak zřejmě nebude nic příjemného.

Oživit dětský pokoj můžete i malbami na zeď. A že si netroufáte na postavičky, nebo složité obrázky? Nevadí, stačí obyčejné puntíky a uvidíte jak se celý pokoj rozzáří. V nábytku můžete sáhnout po postýlkách ve tvaru domečku, nebo s baldachýnem.

Svým dětem můžete vytvořit hrací koutky s měkkým posezením, pletenými, nebo huňatým polštářky a s veselými barvami. Fantazii se meze nekladou. Podívejte se do galerie a nechte se inspirovat. 

Skandinávský pokojíček
Skandinávský pokojíček
Skandinávský pokojíček
Zdroj: Iryna Savchenko

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock