Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Koupit či nekoupit dětem patrovou postel?

Noa & Nani
Noa & Nani

Patrové postele představují praktický prvek dětského pokoje, kterému dodají nádech dobrodružna. Šetří prostor a jsou skvělým řešením pro přenocování spolužáků. Rozhodně však nejsou určené pro každé dítě, a tak je třeba brát v úvahu i jejich negativní stránky.

Ať už chcete vytvořit prostor pro příchod nového člena rodiny nebo zajistit více místa pro dětské hry, jsou jistě patrové postele skvělou volbou, jak toho dosáhnout. Předtím, než ale takovou patrovou postel pořídíte dětem do pokoje, je zapotřebí zamyslet se nad několika důležitými faktory. K těm patří zejména prostorové možnosti dětského pokoje, věk dětí a jejich i vaše požadavky na patrovou postel.

Postel, která šetří prostor

Hlavním důvodem, proč se v dětských pokojích objevují patrové postele, jsou jejich nízké nároky na prostor. Přesunutím lůžka směrem nahoru dojde ke vzniku tolik potřebného místa pro psací stůl nebo koutku na hraní. Vzhledem k tomu, že děti tráví celé dny pobíháním po bytě, domě či zahradě, psaním či kreslením u pracovního stolu nebo hraním na koberci, byla by přece jen škoda zastavět kus dětského pokoje hlavně postelí.

ArtAJ
ArtAJ

Flexibilní patrové postele

Velká výhoda patrových postelí tkví v tom, že poskytnou pohodlné místo třeba i kamarádům vašich dětí. Zapomeňte tedy na matraci položenou někde na zemi a vyjděte vstříc plnohodnotné patrové posteli, která dětským návštěvám poslouží buď horním, nebo druhým spodním lůžkem, které lze jednoduše vysunout. Flexibilita patrové postele spočívá také v tom, že pokud časem zjistíte, že to nebyl dobrý nápad, můžete postel rozložit na dvě samostatná lůžka. To platí i v případě, kdy děti odrostou a budou mít samostatné dětské pokoje.

Pocit blízkosti

K plusům patrových postelí patří také to, že děti mohou usínat pospolu, ale přesto s dostatečným pocitem soukromí. Věřte nebo ne, ale sdílení společného dětského pokoje je pro vaše děti skvělou školou života. Pomáhá dětem vytvořit si vzájemný silný vztah a naučit se toleranci a pochopení. Tím, že jsou lůžka nad sebou, se však děti navzájem neruší, a tak si jedno může při lampičce číst, zatímco druhé bude spát. Výhodou některých patrových postelí je nadstandardní šířka spodního lůžka. Maminka nebo tatínek tak mohou mladší ratolesti anebo všem ratolestem naráz přečíst pohádku na dobrou noc, a to v naprostém pohodlí.

Praktický prostor s nádechem dobrodružství

Patrové postele jsou v dětských pokojích v neposlední řadě oblíbené kvůli svému dobrodružnému nádechu. Mohou vypadat tajemně i princeznovsky, to už záleží na jejich obyvatelích. Děti i rodiče si u nich cení i prakticky řešeného úložného prostoru, který o sobě dává vědět u zdi z boku postele, pod spodní postelí nebo přímo ve schůdcích. Patrové postele tak dokáží z vertikálního prostoru vytěžit opravdu maximum.

Kik Trade
Kik Trade

Nevýhody patrových postelí

Vedle četných výhod patrových postelí jsou tu však i jejich nevýhody, které ale v mnohých případech nejsou nepřekonatelné - každé dítě je totiž originál. Velkou roli při výběru patrových postelí hraje především jejich bezpečnost. Některé děti spí klidně, jiné se převalují. Zvolte tedy takovou postel, která bude mít zábrany a namísto žebříku schůdky. Ideálním řešením je uložit menší dítko na spodní lůžko a odrostlejší na horní. V některých dětech může pobyt na horním lůžku příliš blízko u stropu vzbuzovat pocit klaustrofobie, přizpůsobte proto model velikosti dětského pokoje, případně si pohrajte s umístěním postele. Lepší bude ji situovat k jedné stěně, nikoliv do rohu ke dvěma stěnám. Na horním lůžku bývá obzvláště v horkých letních měsících příliš teplo, vezměte tedy v úvahu případné odlišné vnímání teploty vašimi dětmi. Často větrejte nebo před spaním zapněte klimatizaci.

V neposlední řadě myslete na to, že horní lůžko patrové postele by mělo být snadno přístupné i vám. Bude totiž třeba měnit povlečení a stlát. Na druhou stranu můžete od útulného věku tuto činnost svěřit svým potomkům, kteří se přece jen do horní postele vyhoupnou jedna radost.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock