Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Herna pro naše nejmilejší ratolesti

Herna pro naše nejmilejší ratolesti

Fantazii se u nás meze nekladou, zvláště pokud jde o design dětských pokojů. A jelikož jsou tematické pokoje pro nás vždy velkým potěšením, měli jsme opět možnost použít typické designové prvky i do dětského pokoje. Jste zvědaví na výsledek? Čtěte dál. Zadání bylo jasné. Navrhnout interiérový design do podoby dětské herny. Pokoj byl krásně prostorný a slunný. Což nám poskytlo dostatek možností na co nejzajímavější řešení prostoru. 

Návrh herny jsme sladili s představami a oblíbenými barvami a přání dětí.  V návrhu jsme použili bílou barvu a doplňky ve žluté, oranžové a šedé barvě. Abychom pokoj zútulnili a dodaly mu autentický charakter, tuto barevnou kombinaci jsme sladily se světlým nábytkem, kterou jsme použily pro celou dětskou hernu.

Dětský pokoj jako místo na hraní

Dětskou hernu jsme funkčně a dispozičně rozčlenili na prostor na učení a prostor na hraní. Šlo nám o to, aby vyhraněné prostory na určité činnosti zajišťovali to, že děti budou trávit čas vždy v tom nejvhodnějším prostředí, podle toho, čemu se právě věnuji, aniž by byli něčím rušeni.

Toužili jste někdy v dětství po vyvýšeném patru, které by poskytovalo prostor na hraní a na relaxování v jednom? My veru ano a těmto dětem jsme splnili jejich sen. Navrhli jsme dětské patro na relaxování, které kromě klidové funkce poskytuje také místo na hraní a schovávání. Celá konstrukce je z dřevěného masivu navržena na míru, natřená jen jemnou vrstvou ekologického laku, abychom zachovali přirozenou kresbu dřeva. Polovina vyvýšeného poschodí vytváří skrýš, kde se mohou děti nejen ukrývat ale také hrát. Na druhé straně od relaxační časti se nachází prostor, který je zabezpečen lany. V tomto prostoru si děti mohou hrát nebo šplhat. Nahoře na vyvýšeném poschodí se nachází malý dřevěný domeček, který se dá využit na hraní.

Herna pro naše nejmilejší ratolesti

Po žebříku do patra

Do vyvýšeného poschodí se vylézá po žebříku. Boky žebříku jsou vyrobené z pevného lana a uprostřed jsou silnější prkénka, která jsou vyrobena z kvalitního a pevného dřeva. Po celém pokoji jsme navrhli dostatek odkládacích prostoru v zajímavém provedení pro hračky, knížky a mnoho dalšího co je pro děti důležité. Na druhé stráně se nachází dlouhé praktické tři police, které jsou vyrobené z lamino desek, na které si děti mohou pokládat své hráčky.

Samozřejmou součástí návrhu dětského pokoje je i pracovní stolek zabudovaný ve zdí. Ten poskytne budoucím školákům více než jen prostor na učení. Jeho součástí je oddechové sezení, kde si mohou děti číst nebo se hrát. Na pracovní stolek jsme navrhli dvě úsporné stolní lampičky v moderním designu roztomilé žirafy, které do celého moderního vzhledu dětské herny skvělé zapadly. Naproti a za pracovním stolkem jsou na zdí pověšené sady tři poliček ve tvaru domečku s texturou přírodního dřeva a zadní stěnou z MDF desky v pastelových barvách.  

Štítky: dětský pokoj
Zdroj: www.bydlo.cz/czech-designers

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock