Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům jako kostka uprostřed borovic

Dům jako kostka uprostřed borovic

Pokácet všechny stromy na pozemku kvůli výstavbě domu není tou nejšťastnější cestou. Náruč vzrostlých stromů totiž může novému bydlení dodat zajímavou scenérii. Tak je tomu v i případě domu, který vypadá jako kostka uprostřed borovic.

Jednoduchá bílá kostka s elegantním prosklením vyrostla na pozemku v kyjevském okrsku. Pozemek není velký, má jen 700 m2. Přesto byl na něm postaven působivý dům, který se k okolní přírodě nechová arogantně. Vzrostlé borovice zde zůstaly, a vytvořily tak poněkud tajemnou náruč domova.

Bydlení v borovicovém lese

Dům má podlahovou plochu o velikosti 200 m2. Nestrhává na sebe zbytečně pozornost, naopak zůstává součástí přírody. Jeho jednoduchý vzhled kontrastuje s živoucím okolím, ale zároveň nepůsobí příliš rušivě. Jednoduchá kostka zasazená mezi borovice zaujme mimo jiné velkou prosklenou stěnou, jejímž prostřednictvím je interiér propojen s exteriérem.

Dům jako kostka uprostřed borovic

Interiér domu

Jednoduchý koncept exteriéru je doplněn tradičním rozvržením interiéru. Postarali se o něj designéři ze studia Yakusha Design. V přízemí domu se nachází dvojgaráž a velká společenská zóna, která sestává z obývacího pokoje propojeného s kuchyní a jídelnou. V patře je situována ložnice rodičů a dětské pokoje. Celé bydlení se přitom nese na ekologické vlně. Použitým materiálům tak vévodí dřevo a vlna. Kouzlo interiéru přitom spočívá v detailech, které teprve dokážou z domu vytvořit ten pravý domov.

Přečtěte si také

Černobílé bydlení v přírodě

Uprostřed svěží zeleně se pěkně vyjímá dům složený ze tří odsazených objemů. Posazený mezi zvlněnými kopci Portlandu nabízí svým obyvatelům vysoce komfortní bydlení úzce propojené s překrásnou okolní…

Originální bydlení

Perlou celého bydlení je krásně odlehčený společenský prostor. Jeho hlavní dominantu tvoří velkorysý výhled na borovicový les. Zaujmou zde mimo jiné designová svítidla připomínající chmýří pampelišek. Půvabně křehkým dojmem působí schodiště doprovázené skleněným zábradlím. Pozornosti neuniknou ani rustikální stolky či moderní květináče a vázy. Dokonalou explozí fantazie designérů jsou pak oba dětské pokoje. Mnohem více k zemi a vůbec k přírodě se naopak přibližuje úchvatně zařízená koupelna.

Dům uprostřed borovic tak ukazuje, že množství vzrostlých stromů na pozemku vůbec nemusí být na obtíž. Že mohou naopak dodat bydlení neobyčejné kouzlo spolu s pocitem tolik důležitého soukromí.

Zdroj: www.yakusha.com.ua

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock