Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům jako kostka uprostřed borovic

Dům jako kostka uprostřed borovic

Pokácet všechny stromy na pozemku kvůli výstavbě domu není tou nejšťastnější cestou. Náruč vzrostlých stromů totiž může novému bydlení dodat zajímavou scenérii. Tak je tomu v i případě domu, který vypadá jako kostka uprostřed borovic.

Jednoduchá bílá kostka s elegantním prosklením vyrostla na pozemku v kyjevském okrsku. Pozemek není velký, má jen 700 m2. Přesto byl na něm postaven působivý dům, který se k okolní přírodě nechová arogantně. Vzrostlé borovice zde zůstaly, a vytvořily tak poněkud tajemnou náruč domova.

Bydlení v borovicovém lese

Dům má podlahovou plochu o velikosti 200 m2. Nestrhává na sebe zbytečně pozornost, naopak zůstává součástí přírody. Jeho jednoduchý vzhled kontrastuje s živoucím okolím, ale zároveň nepůsobí příliš rušivě. Jednoduchá kostka zasazená mezi borovice zaujme mimo jiné velkou prosklenou stěnou, jejímž prostřednictvím je interiér propojen s exteriérem.

Dům jako kostka uprostřed borovic

Interiér domu

Jednoduchý koncept exteriéru je doplněn tradičním rozvržením interiéru. Postarali se o něj designéři ze studia Yakusha Design. V přízemí domu se nachází dvojgaráž a velká společenská zóna, která sestává z obývacího pokoje propojeného s kuchyní a jídelnou. V patře je situována ložnice rodičů a dětské pokoje. Celé bydlení se přitom nese na ekologické vlně. Použitým materiálům tak vévodí dřevo a vlna. Kouzlo interiéru přitom spočívá v detailech, které teprve dokážou z domu vytvořit ten pravý domov.

Přečtěte si také

Dům, kde se pere i splachuje dešťovou vodou

Dům, v němž se spojují historické tradice s nejmodernějšími nápady. Přesně takto můžeme popsat dům architekta Heinze Richardsona, který si pro stavbu svého domu snů vybral městečko v hrabství…

Originální bydlení

Perlou celého bydlení je krásně odlehčený společenský prostor. Jeho hlavní dominantu tvoří velkorysý výhled na borovicový les. Zaujmou zde mimo jiné designová svítidla připomínající chmýří pampelišek. Půvabně křehkým dojmem působí schodiště doprovázené skleněným zábradlím. Pozornosti neuniknou ani rustikální stolky či moderní květináče a vázy. Dokonalou explozí fantazie designérů jsou pak oba dětské pokoje. Mnohem více k zemi a vůbec k přírodě se naopak přibližuje úchvatně zařízená koupelna.

Dům uprostřed borovic tak ukazuje, že množství vzrostlých stromů na pozemku vůbec nemusí být na obtíž. Že mohou naopak dodat bydlení neobyčejné kouzlo spolu s pocitem tolik důležitého soukromí.

Zdroj: www.yakusha.com.ua

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Anglická kuchyně třeba i u vás doma

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Perníková chaloupka

Bioplynová stanice do vašeho domova

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Vánoční inspirace a dekorace

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock