Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Ohromující moderní bydlení navržené pro pár v zasloužilém věku

Ohromující moderní bydlení navržené pro pár v zasloužilém věku

Často se píše o bydlení pro mladé páry, rodiny, nebo jednotlivce. Ale už méně o bydlení pro seniory, které je neméně důležité a nemělo by se na něj zapomínat. Právě v tomto věku by se na kvalitní a pohodlné bydlení mělo myslet především. Dnes se na jedno takové moderní bydlení podíváme.

Bydlení pro seniory nemusí být vždy nudné a nemoderní. Příkladem je jeden pár z Kanady, který si zařídil nevšední a přitom praktické a krásné bydlení, na pěkném místě. Dům je z praktických důvodů hlavně jednopodlažní, bezbariérový a dostatečně prosvětlený. Nenajdete zde žádné prahy, které by mohly omezovat v pohybu a je zde dostatek místa v každém pokoji.

Bydlení pro seniory

Důležité jsou také výšky sezení, správná dispozice prostoru a úložné prostory v ideálním dosahu. Při zařizování interiéru pro starší osoby, je dobré myslet i na větší výšku postele, ze které se tak dobře vstává i usedá, a také dalších sedacích prvků, jako jsou sedačky, nebo odpočivná křesla. V koupelně je lepší zvolit sprchový kout, namísto vany a myslet na to, aby se do něj člověk pohodlně dostal. Sprcha by tedy neměla mít velký okraj, který je nutné překračovat, a všude by měly být pokud možno protiskluzové povrchy a dobře omyvatelné. Toto všechno a spoustu dalších náležitostí by měl mít designér, nebo architekt na paměti při zařizování domova pro osoby staršího věku. A to se zde na první pohled povedlo.

Tato úžasná soudobá rezidence se nachází v Scotch Cove, v zátoce ve východním Chesteru, v Kanadě. Dům byl navržen firmou Susan Fitzgerald Architecture, studiem s bohatými zkušenostmi.

Ohromující moderní bydlení navržené pro pár v zasloužilém věku

Tento domov byl vytvořen na míru pro pár v sedmdesátých letech, kteří žijí aktivně a jsou velmi energičtí. Nadále stále pracují a přáli si vytvořit svůj ideální domov, ale tak aby zde mohli pohodlně žít i ve chvíli, kdy začnou mít potíže s pohybovým aparátem a budou chtít odpočívat.

Hrací stolek v obývacím pokoji

Dům byl navržen tak, aby vzniklo ideální místo pro oblíbené činnosti majitelů. Nesměl zde chybět prostor k posezení na terase s výhledem do krajiny a na vodu, nebo velká kuchyň s jídelním stolem pro návštěvy, či speciální hrací stolek v obývacím pokoji.

Pro spaní slouží dvě ložnice. V přízemí je obývací pokoj, který zároveň funguje jako galerie rodinných obrazů, nebo jako místo ke hraní společenských her či k setkávání s přáteli a rodinou. Důležité bylo vytvořit dostatečně velkou a prostornou kuchyň a také speciální pracovnu pro šití a různé umělecké a řemeslné tvoření majitelů. Místo televize rádi sedí u krbu a poslouchají praskání ohně, nebo se kochají výhledem do přírody.

No řekněte sami, není to krásné místo pro bydlení? 

Štítky: moderní dům
Zdroj: fbm.ca

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock