Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Ohromující moderní bydlení navržené pro pár v zasloužilém věku

Ohromující moderní bydlení navržené pro pár v zasloužilém věku

Často se píše o bydlení pro mladé páry, rodiny, nebo jednotlivce. Ale už méně o bydlení pro seniory, které je neméně důležité a nemělo by se na něj zapomínat. Právě v tomto věku by se na kvalitní a pohodlné bydlení mělo myslet především. Dnes se na jedno takové moderní bydlení podíváme.

Bydlení pro seniory nemusí být vždy nudné a nemoderní. Příkladem je jeden pár z Kanady, který si zařídil nevšední a přitom praktické a krásné bydlení, na pěkném místě. Dům je z praktických důvodů hlavně jednopodlažní, bezbariérový a dostatečně prosvětlený. Nenajdete zde žádné prahy, které by mohly omezovat v pohybu a je zde dostatek místa v každém pokoji.

Bydlení pro seniory

Důležité jsou také výšky sezení, správná dispozice prostoru a úložné prostory v ideálním dosahu. Při zařizování interiéru pro starší osoby, je dobré myslet i na větší výšku postele, ze které se tak dobře vstává i usedá, a také dalších sedacích prvků, jako jsou sedačky, nebo odpočivná křesla. V koupelně je lepší zvolit sprchový kout, namísto vany a myslet na to, aby se do něj člověk pohodlně dostal. Sprcha by tedy neměla mít velký okraj, který je nutné překračovat, a všude by měly být pokud možno protiskluzové povrchy a dobře omyvatelné. Toto všechno a spoustu dalších náležitostí by měl mít designér, nebo architekt na paměti při zařizování domova pro osoby staršího věku. A to se zde na první pohled povedlo.

Tato úžasná soudobá rezidence se nachází v Scotch Cove, v zátoce ve východním Chesteru, v Kanadě. Dům byl navržen firmou Susan Fitzgerald Architecture, studiem s bohatými zkušenostmi.

Ohromující moderní bydlení navržené pro pár v zasloužilém věku

Tento domov byl vytvořen na míru pro pár v sedmdesátých letech, kteří žijí aktivně a jsou velmi energičtí. Nadále stále pracují a přáli si vytvořit svůj ideální domov, ale tak aby zde mohli pohodlně žít i ve chvíli, kdy začnou mít potíže s pohybovým aparátem a budou chtít odpočívat.

Hrací stolek v obývacím pokoji

Dům byl navržen tak, aby vzniklo ideální místo pro oblíbené činnosti majitelů. Nesměl zde chybět prostor k posezení na terase s výhledem do krajiny a na vodu, nebo velká kuchyň s jídelním stolem pro návštěvy, či speciální hrací stolek v obývacím pokoji.

Pro spaní slouží dvě ložnice. V přízemí je obývací pokoj, který zároveň funguje jako galerie rodinných obrazů, nebo jako místo ke hraní společenských her či k setkávání s přáteli a rodinou. Důležité bylo vytvořit dostatečně velkou a prostornou kuchyň a také speciální pracovnu pro šití a různé umělecké a řemeslné tvoření majitelů. Místo televize rádi sedí u krbu a poslouchají praskání ohně, nebo se kochají výhledem do přírody.

No řekněte sami, není to krásné místo pro bydlení? 

Štítky: moderní dům
Zdroj: fbm.ca

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BD Kostelec nad Černými lesy - hravý interiér

Velká kuchyně do malých prostor

Interiér Bobrovníky

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Horská chata v Bedřichově

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock