Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevostavba u jezera

Dřevostavba u jezera

Dřevo, lesy, kámen, slunce a voda – to jsou stěžejní prvky spoludotvářející tento kouzelný dům u jezera. Přestože je zařízený v severském stylu, je plný světla, tepla a pozitivní atmosféry.

Krůček od vody

Dřevostavba, do které právě nahlížíme, vděčí své přitažlivosti především jezeru. Od domu jej dělí prostorná dřevěná terasa, ze které sem tam důmyslně vyčnívá původní kamenitý terén. A tak zde přirozenost hraje hlavní roli. Právě díky citu architektů zapadá dřevostavba naprosto bez problémů do svého nejbližšího okolí. Na záda jí dýchají lesy, před ní se třpytí jezero. Všechno dohromady vypadá jako malý ráj někde na konci světa…

Dřevostavba plná slunce

Vysokými stropy a velkými okny prostupuje do interiéru hotová záplava slunečních paprsků. Využité dřevo a sklo podporuje světlost a vzdušnost interiéru, o majestátnost se zase starají vysoké a štíhlé dřevěné trámy. Výhled na jezero umocňuje krásu interiéru a dobíjí ho svou nehasnoucí energií.

Také uvnitř využité barvy kopírují světlý odstín všudypřítomného dřeva. Velký prostor dostává béžová, světle hnědá, tmavě hnědá a jemně šedá barva. V interiéru dřevostavby nechybí ani prvky bílé a černé barvy.

Dřevostavba u jezera

Námořnické prvky

Decentně je tu zastoupena také světle modrá barva moře. A nezůstává jen u toho, námořnické prvky lze najít hned v několika místnostech. Tím nejvýraznějším je dekorativní záchranný kruh umístěný v ložnici. Majiteli oblíbená tematika moře se odráží i na polštářích a různých patinovaných cedulích vystavených napříč celým interiérem.

Hra s prostorem

Tato dřevostavba u jezera je skvělým příkladem důmyslné hry s prostorem. Díky citu architektů zde však nevzniklo jen ryze funkční bydlení, které umí využít prostor beze zbytku, ale i bydlení nadmíru útulné. Může za to především citlivá souhra materiálů a barev, práce se světlem a také důraz na detail.

Originální prvky v interiéru

Dřevostavba u jezera dokáže zaujmout celou řadou funkčních i estetických pozitiv. Vedle námořnických prvků tak pozornost návštěvníka přiláká i dalšími originálními prvky v interiéru. Ty jsou zastoupeny zejména vysokým zrcadlem s robustním dřevěným rámem v předsíni, velkými rohovými kamny v kuchyni propojené s obývacím pokojem či magnetickou tabulí tamtéž. Za zmínku určitě stojí i  zajímavě řešené umyvadlové baterie, svícny připomínající petrolejové lampy či zvláštně řešená světla na chodbě i v koupelně.

Severský, ale přesto hřejivý styl

Přestože je interiér tohoto domu vyveden v severském stylu, působí světlým a hřejivým dojmem. Mohou za to hojně využité kožešiny i kamna, ze kterých sálá teplo, když je právě zapotřebí. Hlavní zásluhu má však slunce, které dává této dřevostavbě tu největší přidanou hodnotu. A také jezero, na které se dívat snad nikdy neomrzí…

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock