Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

5 interiérových trendů pro letošní rok

Dulux Colour Forecast 2020
Dulux Colour Forecast 2020

Pokud sledujete svět interiérového designu, nemělo by vám uniknout 5 interiérových trendů pro rok 2020. Můžete je do svého bydlení zakomponovat ve velkém, anebo sáhnout po tematických doplňcích. Jaké interiérové prvky budou tedy letos in?

Rostliny v interiéru

Také designéři si všímají vážných dopadů lidského působení na životní prostředí, a o to více vnášejí dotek těžce zkoušené přírody do našich domovů. Ty svou přirozenou krásou a svěží zelenou barvou čím dál tím více oživují pokojové i řezané květiny rozmístěné všude, kde se jim daří. Tento staronový trend do jisté míry inspirovaný oblíbeným stylem botanical fandí pokojovým rostlinám postaveným na stole nebo na zemi, zavěšeným u stropu či jakýmkoliv jiným způsobem zakomponovaným do interiéru. Čím dál tím víc se do domovů i kanceláří dostávají také vertikální zelené stěny, které působí jako nová forma oživení prostoru, která má pozitivní účinky na lidské zdraví i psychiku. Květiny lze však do interiéru dostat i jiným způsobem, a to v podobě tapet či textilií s rostlinnými motivy.

Důraz na přírodní materiály

 S vpuštěním záplavy květin a rostlinných motivů do našich domovů úzce souvisí také důraz designérů na přírodní materiály. Šetrnost k životnímu prostředí je vůbec tématem tohoto roku. Vracíme se tak zpátky k využívání darů přírody v rámci našeho bydlení, které je díky tomu přirozeně krásné, rustikální a svým způsobem nadčasové. Designéři tak ze znovuobjevených přírodních materiálů navrhují snad úplně všechno od konstrukcí a obkladů až po nábytek a doplňky. Obzvláště velký důraz je přitom kladen na využití recyklovaných materiálů a velký prostor dostávají především ručně vyráběné komponenty.

5 interiérových trendů pro letošní rok
Foto: Danielle van der Reijden

Nábytek vyplétaný slámou

Přírodním materiálem, který se v roce 2020 stává opravdovým hitem, je sláma. Evokuje nám kouzelné časy dětství, které jsme trávili u babičky na venkově. Slaměný nábytek však nemá mnoho společného s tím, který se nám vybaví při letním posezení v zahradě. Hitem tohoto roku je totiž nábytek, který je slámou vyplétaný jen zčásti a plní především dekorativní funkci. Interiér tak můžete ozvláštnit například dřevěnou skříňkou se slaměným průpletem, který na ní dokáže vytvořit velice zajímavý motiv. Výhodou tohoto interiérového trendu je, že nábytek, který by mu odpovídal, lze s trochou štěstí objevit také v bazaru či starožitnictví.

Přečtěte si také

Jak na úložné prostory v malé koupelně

Dva problémy, se kterými se lidé potýkají dnes a denně – malá koupelna a nedostatek úložných prostorů v ní. Ne každému bylo dopřáno velké koupelny, kterou můžeme vidět v mnohých amerických filmech.…

Návrat terazza

Jelikož se trendy letošního roku točí kolem jemnosti, návrat do světa interiérů hlásí půvabný umělý kámen terazzo. Jedná se o léty prověřený, vysoce odolný a při správné údržbě dlouhověký materiál, nabízející širokou škálu rozměrových i barevných nuancí. Ten v sobě snoubí vysokou užitkovost s vysokou úrovní estetického začlenění do prostoru. Terazzo přitom není žádnou novinkou, jelikož s podlahami z něj se setkáváme i u staveb starých několik tisíc let. V současnosti se terazza využívá zejména do chodeb, na balkóny i terasy, vynikne však rovněž v kuchyních a koupelnách. Jeho velkou výhodou je, že se u něj díky velké variabilitě dá dosáhnout nejrůznějších odstínů a vzhledů konečného povrchu. Dokáže tak například vytvořit rozmanité geometrické obrazce a tvary, ale také květiny či mozaiky. Povrch tohoto materiálu si navíc perfektně rozumí s barvami roku, ke kterým patří světle růžová, mentolová, klasická modrá a šedá.

5 interiérových trendů pro letošní rok

Kombinace různých vzorů

Interiérovým trendem se letos stává i svobodomyslná kombinace zdánlivě neslučitelných vzorů. V interiéru tak můžete bez obav kombinovat pravidelné, abstraktní i přísně geometrické vzory. O hravost tak rozhodně není nouze. Vzory jsou originálním osvěžením interiéru, přičemž jejich kombinací lze dosáhnout různých výsledků. Kombinovat tak můžete téměř cokoliv od puntíků přes pruhy a geometrické tvary až po nejrůznější květinové motivy. Různé vzory a motivy se ideálně propojují do harmonického celku díky zachování stejných barev.

Zalíbil se vám alespoň některý z pěti interiérových trendů pro letošní rok? Zakomponujte jej do svého interiéru. Ať už v plné parádě nebo pomocí decentních bytových doplňků.

Štítky: tipy a triky

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock