Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Okouzlující interiér v boho, glamour a botanical stylu

Bydlení, které dnes navštívíme alespoň virtuální cestou, v sobě mísí hned několik netradičních stylů. A tak tu najdeme styl boho, glamour i botanical. Jejich vytříbený koktejl dal vzniknout naprosto okouzlujícímu interiéru, jemuž odvaha a sex-appeal rozhodně nechybí.

Bydlení, které dnes navštívíme alespoň virtuální cestou, v sobě mísí hned několik netradičních stylů. A tak tu najdeme styl boho, glamour i botanical. Jejich vytříbený koktejl dal vzniknout naprosto okouzlujícímu interiéru, jemuž odvaha a sex-appeal rozhodně nechybí.

Sen o novém bydlení

Než se v bytě staršího domu mohla usídlit přitažlivá kombinace hned několika stylů, bylo zapotřebí důkladné rekonstrukce. Majitelka bytu svěřila zhmotnění svých snů do rukou mladého designérského dua ve složení Anton Kornejev a Jekaterina Blochina. Přála si, aby vykouzlili jedinečný světlý interiér, ve kterém bude radost žít, tvořit a snít. Právě proto si byt od designérů vysloužil jméno Sen. Na jeho proměně strávili hodně času a využili přitom řadu svých odvážných představ. Byt ve starším domě jim tak opravdu přirostl k srdci.

Rekonstrukce bytu od základů

Byt si vyžádal rekonstrukci přímo od podlahy. Staré parkety nechali designéři obrousit a natřít bílou barvou. Také stěny u oken a v ložnici za čelem postele byly otlučené až na cihlu a pokryté stejným odstínem. Bílou barvu pak v interiéru příjemně rozbily netradiční tmavé stropy. Ty si mohli designéři dovolit díky velkým oknům, jež do pokoje propouštějí dostatek slunečních paprsků. Zajímavé je přitom oddělení pomocí snížené zdi mezi jídelní a obývací částí bytu. Designéři tak díky různých chytrým řešením, úpravám dispozic a s využitím designových prvků vykouzlili z bytu čarovnou oázu klidu a pohodlí.

Bydlení, které dnes navštívíme alespoň virtuální cestou, v sobě mísí hned několik netradičních stylů. A tak tu najdeme styl boho, glamour i botanical. Jejich vytříbený koktejl dal vzniknout naprosto okouzlujícímu interiéru, jemuž odvaha a sex-appeal rozhodně nechybí.
Foto: Oľga Šangina

Tajemný interiér s dotekem stylu botanical

Celý byt je takovou přitažlivou hrou fantazie. Černé stropy příjemně ladí s kuchyňskou linkou a se stěnou za posuvnými dveřmi. Koketují s bílou podlahou a dodávají celému interiéru tu správnou dávku invence. Svým netradičním vzhledem zaujmou také dvoje naprosto originální posuvné dveře v jídelní části, které působí spíše jako designová stěna, za nimiž by asi nikdo nečekal další dvě místnosti. Tyto dveře krášlí dřevěná mozaika s orientálním nádechem. Kouzelnou atmosféru v jídelně umocňuje překrásný korálkový lustr, elegantní stolek se židlemi i těžké závěsy v tmavě zelené barvě. Protější stěnu pak zdobí působivá velkoformátová tapeta s motivem exotických rostlin. Rostliny obecně hrají v interiéru bytu hlavní roli a vedle boho a gamour stylu tak do něj přinášejí i nádech stylu botanical. V jeho šlépějích kráčí i řada zdejších bytových doplňků, k nimž patří zejména dřevěná taburetka a lampa ze zeleného skla, která původně sloužila jako nádoba na víno, či zvláštní slaměný polštář.

Přečtěte si také

Střešní byt s výhledem na Dunaj

Bydlení v Karloveská zátoce. Rozsáhlá terasa orientovaná na jihozápad, směrem na dunajské rameno. Výhled na vodní hladinu a přírodní scenérii, s možností procházky ve vlastní "zahrádce". Nejde o…

Boho a glamour styl v interiéru

Z interiéru bytu doslova prýští svoboda, živelnost a nevyčerpatelná energie. A to všechno je vlastní interiérovému stylu boho. Nespoutanost a originalita zastoupená v důvtipném mixu rozličných materiálů a barev dodává tomuto bydlení ten správný šmrnc. V bohémském stylu zkrátka nemá nuda místo, a to platí také o stylu glamour. V interiéru je totiž zastoupen jak elegantními kusy nábytku a doplňky, tak starorůžovou barvou a zlatými akcenty. Výsledkem je pak harmonický glamour prostor s nádechem okázalosti bohémského stylu i přirozenosti stylu botanical.

Krásné i praktické bydlení

Nový domov vytvořený příhodnou symbiózou tří stylů je přitažlivý především po stránce estetické. Jistý dotek tajemna mu přitom dodávají bytové doplňky z cizích krajů. Textilie, drobné dekorace i lustr pocházejí až z daleké Asie. Eklektický výběr doplňků však v prostoru vyvažuje bílé pozadí. Čisté linie a absence skříní nechávají prostor volně dýchat, a tak veškeré vybavení může vyniknout v plné kráse. Přesto je tu ale i dostatek místa pro uložení nezbytných věcí, jen zkrátka není příliš na očích. Za nenápadnými bílými dveřmi zabudovanými do stěny při kuchyni se tak vchází do šatny s vestavěnými úložnými prostory. Další se pak nacházejí v předsíni, kterou opticky zvětšují nadrozměrná zrcadla. I přes dostatek místa pro ukládání věcí tedy byt ve výsledku stále působí velice vzdušným, světlým a svěžím dojmem.

Na vcelku malém prostoru tak pod rukama šikovných designérů vyrostl naprosto okouzlující byt plný fantazie, tajemna, luxusu i přirozenosti. Ačkoliv se může zdát, že to snad vůbec nejde dohromady, výsledek je neuvěřitelně harmonický a vkusný.

Foto: Oľga Šangina
Zdroj: www.akorneev.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Prostorná kuchyně s velkým barem

Dnes do žluté

Dům s knihovnou pro kočky

Byt s ukrytým pokojem

Dětský pokoj pro mladou slečnu #3

Rodinný dům Všenory

Sledujte nás

Nejčtenější články

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Netradiční dřevostavba za cenu bytu

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

V jednoduchosti je krása – moderní dům v chráněné oblasti

Naprosto okouzlující chata v přírodě

Dům plný překvapení zrekonstruovaný od základů