Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malý byt ve stylu loftu

Přetvořit průmyslové prostory na moderní, příjemné, bydlení se může zdát jako výzva. Podívejte se na rekonstrukci  bytu v Gdaňsku a načerpejte inspiraci pro vlastní projekty.

Přetvořit průmyslové prostory na moderní, příjemné, bydlení se může zdát jako výzva. Podívejte se na rekonstrukci bytu v Gdaňsku a načerpejte inspiraci pro vlastní projekty.

Hlavním cílem projektu bylo vytvořit interiér v industriálním stylu, který by zůstal útulný a teplý. Klíčovými prvky bytu jsou cihly a přírodní dřevo. Dominantou prostoru je kuchyň, která je plynule přechází do obývacího prostoru. Výrazným prvkem interiéru jsou viditelné rozvody elektroinstalace pro osvětlení, které je velmi dobře dokreslují atmosféru industriálního bydlení. 

Dřevo a kov vládne interiéru

Kuchyň je modelována do tvaru písmene U, čímž byl vytvořen šikovný poloostrůvek. Závěsné skříně jsou vyvedeny v tmavém kovu. Prostor nad kuchyňskou linkou je zakončen dlaždicemi imutující vlnitý plech. Osvěžujícím prvkem je kuchyňská deska vyrobená z přírodního dřeva kteteré bylo potřeba řádně ošetřit.

Hlavním elementem dotvářejícím atmosféru je zeď z klasických červených cihel. Právě ta ve spojení s viditelnými kabely navodí ten pravý industriální interiér. Kvůli úspoře prostoru je přímo pod stropem umístěný úložný stojan. Přístup do horních polic je možný díky zábradlím a stylovému dřevěnému žebříku.

Přetvořit průmyslové prostory na moderní, příjemné, bydlení se může zdát jako výzva. Podívejte se na rekonstrukci  bytu v Gdaňsku a načerpejte inspiraci pro vlastní projekty.
Foto: Studio Chronicles Hanna Połczyńska

Ve kuchyni je umístěn kulatý dřevěný stůl vyrobený ze starého dřeva zdůrazňující průmyslovou osobnost bytu. Oživujícím prvkem chodby je patchworková podlaha se vzorem napodobujícím kresbu, která šikmo vstupuje do obývacího pokoje. Dřevo v hale je laděno do černé barvy, která ladí s bílými stěnami a podlahou.

Šedá elegance

Hlavní výzdobou koupelny je velká stěna obložená dlaždicemi napodobující svařovanou strukturu naplněnou různým sklem. Jemná skříňka pro umyvadlo podporuje elegantní styl místnosti. Zrcadlo opírající se o zeď a nástěnná svítidla příjemně prosvětlují koupelnu a přináší moderní nádech do průmyslových prostor. Stěna sprchového koutu bylo vyrobeno na míru společně se skříňkou. Koupelnu podtrhuje podlaha s velkými šedými dlaždicemi. Designéři se při navrhování koupelny zaměřili na nejlepší využití malého prostoru – pračka a potřebné domácí spotřebiče jsou ukryty dále v budově, čímž se uvolnil zbytek koupelny.

Přečtěte si také

Industriální bydlení na pouhých 50 m2

Jak spojit vášeň pro postindustriální historii města a jeho drsné klima, se skony pro minimalismus a moderní design? Odpověď na tuto otázku mají architekti z architektonického studia 3DPROJEKT, kteří…

Malá ložnice byla velikou výzvou pro splnění požadavků, co se týče úložných prostor. Postel je přisunuta jednou stranou ke zdi, což umožňuje přidat ještě dvě další skříně – jednu hlubší pro zavěšení oblečení a druhou mělčí se zásuvkami a policemi. Také se podařilo najít místo pro police v čele postele, které fungují jako noční stolek. Návrháři se zde rozhodli využít stejné materiály jako ve zbytku bytu. Čelo postele je vyrobeno z přírodního dřeva a stěny jsou z malovaných černých cihel, které dodávají místnosti příjemný kontrast.

Nejjasnější místností v bytě je pracovna. Ze všech stran zde svítí bílé stěny, které pomáhají k relaxaci a vytváří dobré pracovní podmínky. Velký vestavěný šatník poskytuje dostatek úložného prostoru. Poslední částí místnosti jsou otevřené police spoující se s horní částí stolu po šířce celé stěny.

Foto: Studio Chronicles Hanna Połczyńska
Zdroj: www.studiokreatura.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější projekty

Byt Cukrová

Dům pro mladou rodinu

Kuchyňa Pure Evermatt Antracit / Dub

Návrhy a realizace interiéru Vestec

Realizace interieru v rodinném domě

Interiér v novostavbě rodinného domu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Místo chaty mají vagón

Roubenka s moderní přístavbou a bio bazénem

Dům ze staré stodoly

Atriový dům s kamennou fasádou

Krásný dům kombinující tradici s modernou

Moderní dům pro děti

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock