Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Osvědčené triky pro majitele malých bytů

Osvědčené triky pro majitele malých bytů

Ne každému se poštěstí vlastnit velký, prostorný byt či dům, ve kterém nebude mít nikdy nouzi o další a další čtvereční metry. Mnoho z nás naopak v malých bytech o místo doslova válčí a každý vybojovaný centimetr prostoru je tak malým vítězstvím. Ačkoliv u malých bytů pravděpodobně nikdy nebudeme řešit nastěhování kulečníkového stolu nebo zařizování posilovny, s pomocí několika málo osvědčených triků lze dostupný prostor alespoň opticky zvětšit a udělat bydlení v něm příjemnějším. Jaké jsou ty nejzajímavější z nich?

Méně je někdy více

V případě malých bytů platí zlaté pravidlo „čím méně příček, tím lépe“. Čím je prostor méně členitý, tím vzdušnější a opticky větší bude vypadat. Místo příček lze jednotlivé části bytu oddělit např. nábytkem, výsledek bude výrazně lepší. Nebojte se proto v malých bytech pustit do bourání příček.

Zaostřeno na barvy

To, že není dvakrát rozumné použít na stěny malých jednotek tmavé barvy, jen stěží někoho překvapí. Zajímavější je, jaký efekt bude mít zkombinování světlé stěny se sytější podlahou. Tato kombinace bude prostor také opticky zvětšovat. Podlaha by navíc měla být v celém bytě stejná, rozhodně nepoužívejte její různé podoby na členění jednotlivých částí jednotky. Takové řešení by dojmu prostornosti mnoho neprospělo. Taktéž platí, že závěsy by měly být ve stejné barvě jako okolní stěny, i toto sladění přidá bytu na zdánlivé prostornosti.

Osvědčené triky pro majitele malých bytů

Kouzla s optikou

Používání zrcadel k optickému zvětšení prostoru je trik stejně tak starý a ohraný jako geniální. Vytvořit část stěny ze zrcadel, nalepit je na stěnu šatní skříně a nešetřit s nimi ani v koupelně nebo malé předsíni – zrcadla jsou v případě malých bytů pravým požehnáním a rozhodně na ně při zařizování nezapomeňte.

Inspirace Japonskem

Při zařizování garsonky nebo jiného malého bytu se nechte inspirovat japonským minimalismem a znovu se řiďte pravidlem „čím méně věcí, tím lépe“. Povoleno je i malé „švindlování“ – předstírejte, že máte místa nadbytek a nechte třeba na policích volné místo. I tento malý trik je překvapivě účinný.

Malé byty mají svá omezení, která samozřejmě nelze překonat sebelepším a sebechytřejším trikem, přesto je však možné upravit i malý prostor tak, abychom se do něj rádi vraceli a měli v něm ten pravý domov.

Štítky: malý byt
Zdroj: 汀澜行政公寓

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock