Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Ze stodoly kouzelným loftem

Ze stodoly kouzelným loftem

Francie, a zejména pak Paříž, je spolu s New Yorkem jedním z nejstylovějších měst na světě. Alespoň tedy co se módy a interiérů týká. Důkazem toho je i toto zajímavé, originální a neotřelé bydlení ve staré zástavbě bývalé stodoly, ze které se po pár úpravách stal nádherný loft o velikosti 171 m2.

Stodola z roku 1760 se nachází ve městě Villejuif kousek od Paříže. Přístup do ní vede přes nádvoří a ihned po vstupu do velmi originálního bydlení na vás dýchne kromě historie také zvláštní kouzlo, které patří pouze tomuto místu.

Vysoké stropy a dostatek prostoru

Ihned po vstupu na vás čeká místnost se sedmimetrovým stropem, krásnou kuchyní a prostorným obývacím pokojem s jídelním koutem. Dojem zrekonstruované historické zástavby podtrhují cihlové zdi, dřevěná podlaha v přírodní dubové barvě a dřevěné trámy, které prochází celým loftem od přízemí až do patra.

Praktická a prostorná kuchyně

Kuchyňský kout, který se rozkládá hned za vstupem do prostorného přízemí, je situován do tvaru U. S tím, že spotřebiče a další úložný prostor na potraviny je až za kuchyňskou linkou. Kuchyňská deska z dubového dřeva barevně koresponduje s podlahou a příjemný kontrast tvoří i skříňky v antracitové barvě spolu se stejně barevně laděným umyvadlem. Uprostřed zázemí kuchyňské linky se rozkládá koberec v bílo-černém provedení. Přímo odtud je výhled na jídelní kout, který se nachází pod schodištěm a vstupem do prvního patra, kde na něj pak navazuje obývací pokoj.

Část kuchyňské linky slouží mimo jiné i jako bar, kteréu dominují železné barové židle. Přízemí je kromě toho doplněno i o vintage kousky nábytku pro podtržení historického dojmu.

Ze stodoly kouzelným loftem

Venkovská romantika

Hned za vstupními dveřmi jsou instalované schody vedoucí do prvního patra, ve kterém se nachází ložnice, dětský pokoj a koupelna. Na schodiště navazuje prostorná chodba se vstupy do všech pokojů.

Jedním z nich je jednoduchá ložnice s romantickým nádechem, cihlovou zdí a háčkovanou houpačkou. Hned vedle se nachází menší dětský pokoj a v další místnosti je pak koupelna v tlumených šedých tónech, které perfektně doplňují dřevěné trámy. Třešničkou celého interiéru je pak malý vinný sklípek, který se nachází v suterénu se zcela jinou atmosférou.

Moderní, ale tradiční. Útulný i praktický s romantickými i průmyslovými prvky. Přesně takový je interiér Downtown Villejuif, který kromě obrovského prostoru a historického místa nabízí také spoustu inspirace pro vytvoření vlastního dokonalého loftu.

Zdroj: espaces-atypiques.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Anglická kuchyně třeba i u vás doma

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Perníková chaloupka

Bioplynová stanice do vašeho domova

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Vánoční inspirace a dekorace

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock