Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Ze stodoly kouzelným loftem

Ze stodoly kouzelným loftem

Francie, a zejména pak Paříž, je spolu s New Yorkem jedním z nejstylovějších měst na světě. Alespoň tedy co se módy a interiérů týká. Důkazem toho je i toto zajímavé, originální a neotřelé bydlení ve staré zástavbě bývalé stodoly, ze které se po pár úpravách stal nádherný loft o velikosti 171 m2.

Stodola z roku 1760 se nachází ve městě Villejuif kousek od Paříže. Přístup do ní vede přes nádvoří a ihned po vstupu do velmi originálního bydlení na vás dýchne kromě historie také zvláštní kouzlo, které patří pouze tomuto místu.

Vysoké stropy a dostatek prostoru

Ihned po vstupu na vás čeká místnost se sedmimetrovým stropem, krásnou kuchyní a prostorným obývacím pokojem s jídelním koutem. Dojem zrekonstruované historické zástavby podtrhují cihlové zdi, dřevěná podlaha v přírodní dubové barvě a dřevěné trámy, které prochází celým loftem od přízemí až do patra.

Praktická a prostorná kuchyně

Kuchyňský kout, který se rozkládá hned za vstupem do prostorného přízemí, je situován do tvaru U. S tím, že spotřebiče a další úložný prostor na potraviny je až za kuchyňskou linkou. Kuchyňská deska z dubového dřeva barevně koresponduje s podlahou a příjemný kontrast tvoří i skříňky v antracitové barvě spolu se stejně barevně laděným umyvadlem. Uprostřed zázemí kuchyňské linky se rozkládá koberec v bílo-černém provedení. Přímo odtud je výhled na jídelní kout, který se nachází pod schodištěm a vstupem do prvního patra, kde na něj pak navazuje obývací pokoj.

Část kuchyňské linky slouží mimo jiné i jako bar, kteréu dominují železné barové židle. Přízemí je kromě toho doplněno i o vintage kousky nábytku pro podtržení historického dojmu.

Ze stodoly kouzelným loftem

Venkovská romantika

Hned za vstupními dveřmi jsou instalované schody vedoucí do prvního patra, ve kterém se nachází ložnice, dětský pokoj a koupelna. Na schodiště navazuje prostorná chodba se vstupy do všech pokojů.

Jedním z nich je jednoduchá ložnice s romantickým nádechem, cihlovou zdí a háčkovanou houpačkou. Hned vedle se nachází menší dětský pokoj a v další místnosti je pak koupelna v tlumených šedých tónech, které perfektně doplňují dřevěné trámy. Třešničkou celého interiéru je pak malý vinný sklípek, který se nachází v suterénu se zcela jinou atmosférou.

Moderní, ale tradiční. Útulný i praktický s romantickými i průmyslovými prvky. Přesně takový je interiér Downtown Villejuif, který kromě obrovského prostoru a historického místa nabízí také spoustu inspirace pro vytvoření vlastního dokonalého loftu.

Zdroj: espaces-atypiques.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock