Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Zahradní domek jako dámské útočiště

Zahradní domek jako dámské útočiště

V mnohých zahradách teď zažívají svůj boom „dívčí kůlny“, které jsou určitým protipólem „mužských jeskyní“. Obvykle se nacházejí do 15 metrů od domova, kde fungují jako maximálně útulné útočiště – zejména pro dívky a ženy. Bývají zařízeny ryze ženským způsobem a zvenku vypadají jako zmodernizovaný skleník, zahradní domek či zimní zahrada. Uvnitř však působí jako klasický dívčí pokojík, v němž bývalou kůlnu připomíná leda vyskládané dříví nebo štafle, ze kterých se stal stojan na květiny. Zatímco si tak muži libují v domě nebo zavření ve svých dílnách, je tady konečně i útočiště pro ženy.

Romantický interiér uprostřed zahrady

Některé z těchto dívčích domků se svým interiérem i exteriérem hodně blíží tradičním domkům v zahradě a nezapřou, že kdysi byly obyčejnou kůlnou na dříví nebo skleníkem. Jiné takové dívčí domky už jsou ale naprosto svébytnou zahradní stavbou, která je vyšlechtěná jak ta nejkrásnější růže. A protože tyto domky mají sloužit především jako klidné útočiště pro ženy, najdete v nich všechno, co symbolizuje útulnost, klid a pohodlí. Jakmile tak utečete před ruchem ulice nebo láteřením z rodinného domu, v tomhle dívčím domku jakoby pro panenky vás přivítá útulná pohovka, židle, křeslo s huňatým přehozem, veselé obrázky na zdech, romantické záclonky na oknech, lucerny, svíčky, vázy a květináče plné květin, poličky s knihami, ale třeba i působivé a křehoučké křišťálové lustry. Především však soukromí, které je kolikrát tím nejluxusnějším zbožím. Takový kouzelný zahradní domek se tak může stát útočištěm pro malou holčičku, dospívající dívku, ale také pro upracovanou zralou ženu, která potřebuje svůj zasloužený klid a soukromí.

Úchvatná architektura

Říká se, že co je malé, to je milé, a o těchto domcích to platí dvojnásob. Díky své promyšlené architektuře, která ctí čisté linie a využívá zejména dřeva a skla, vznikají domečky jako pro panenky. Jejich úchvatné architektuře pak dává vyniknout i nejbližší okolí. Domkům tak sluší miniaturní předzahrádky s dlážděnou cestičkou lemovanou květináči, ale také pergoly s přepadávajícím hroznovým vínem. Veškeré takto umně pojaté domky jsou navíc tím pravým pro všechny milovníky přírody, kteří si uprostřed zahrady chtějí žít svůj pohádkový sen.

Zahradní domek jako dámské útočiště

Vevnitř pak dochází ke spojení příjemného s užitečným - takový dívčí zahradní domek se totiž může naráz stát odpočinkovou i tvůrčí místností. Pokud milujete třeba výrobu keramiky, udělejte si z malého zahradního domku zároveň i tvůrčí dílnu. Kdo by nebyl šťastný z takové designové dílny uprostřed zahrady? Můžete zde ale také v klidu vyšívat, plést, číst si nebo psát – a to všechno opět v samotné náruči přírody a bez okolních rušivých elementů.

Romantika v zahradě nebo u vody

Tyto romantické dívčí domky nemusí stát nutně v zahradě. Pokud máte to štěstí a bydlíte někde u vody, můžete si svůj pohádkový domek postavit přímo na pláži a doplnit ho třeba síťovou houpačkou. Uvidíte, že efekt bude dokonalý. Svůj domek v zahradě nebo u vody pak jako mávnutím kouzelného proutku proměníte v luxusní domeček pro panenky, do kterého mají všechny problémy dospělých vstup zakázán. A pokud se vám nechce za takový domek příliš utrácet, opravte si starou kůlnu nebo skleník a přitom nezapomínejte na fakt, že patina je v tomhle případě více než žádaná.

Dodá totiž celku romantické kouzlo venkova a váš domeček tak mnohem snáze zapadne do zahrady. Stejně jako vy do krajiny dětských snů...

Štítky: zahrada
Zdroj: countryliving.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock